890 Shares 5986 views

Niesamowite olej szafranowy

Od czasów starożytnych, roślina była uprawiana rolników szafranowy. Było to dość popularne wśród uzdrowicieli ludowych, w kuchni iw życiu. Chińscy lekarze używane szafranowy przy jednoczesnym wyeliminowaniu patologii naczyń krwionośnych i serca. W starożytnym Egipcie, zakład został użyty do barwienia bandaże mumii. Wysuszone kwiaty krokosza stwierdzono podczas badań w piramid. To rośliny uprawia się w Indiach, Azji i Afryki, a później pojawiła się ona w Europie.

Szafranowy w Rosji nazywa dziki szafran. Początkowo był uprawiany jako przyprawa, która znajduje swoje zastosowanie w gotowaniu i pieczeniu. Nieco później, w XVIII wieku, pięknie kwitnące rośliny zaczęły do dekoracji ogrodów Moskwie. Z biegiem czasu, zaczął produkować nasiona olej szafranowy. Był to cenny produkt odżywczy. Jej cechy jakościowe, nie jest gorszy do oleju słonecznikowego. A pod wieloma względami nawet przewyższa go.

olej szafranowy, których stosowanie jest pokazany na skutek obecności w jego składzie kwasu linolowego jest niezbędnym składnikiem diety człowieka codziennie składnika. W dodatku, produkt ma doskonałe właściwości zwilżające. Dzięki temu można go używać do leczenia skóry odwodnionej.

olej szafranowy ma lekki aromat z nutą dzikich kwiatów i łagodnym smaku orzechowym. Jest przezroczysty i złoty. Nierafinowany olej szafranowy nieco lżejsze. W tym przypadku nie ma praktycznie żadnego smaku i zapachu. Produkt na zimno lub na gorąco. Mogą być również stosowane, a także sposób ekstrakcji rozpuszczalnikowej. W produkcji wyrobu wykorzystywane nasiona roślin.

olej szafranowy, którego właściwości są ze względu na ich skład chemiczny zawiera witaminę K, K i E, jak również różne minerały. Obecny w produkcie substancje czynne są glikozydy pochodne chalkonowe i serotoniny. Skład oleju szafranowego różne kwasy: stearynowy i mirystynowy, kwas palmitynowy i kwas oleinowy, linolowy i behenowy oraz eikozapentaenowy lokozagekslenovaya.

olej szafranowy jak kucharzy na całym świecie. Na podniebieniu, to wygląda jak słonecznik, ale pachnie jak kwiaty. Najczęściej stosuje się go w azjatyckich recepturach. Produkt posiada wysoką wartość punktu dymiący. Więc jest idealny do smażenia i pieczenia. Ze względu na zdolność olej szafranowy nie zestalenia, zachowując konsystencję po ochłodzeniu, jest on powszechnie stosowany w sałatki są często podawane na zimno. Zastosowanie produktu w przygotowaniu majonezy i sosy i dania na zimno.

Ponadto do gotowania, olej szafranowy jest stosowany w kosmetyce. Nawilża i zmiękcza skórę, jednocześnie doskonale wchłaniane przez naskórek i poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Zastosowanie oleju z nasion krokosza barwierskiego pozwala zacisnąć skórę. Eliminuje oznaki przedwczesnego starzenia się. Produkt leczniczy jest zalecany jako środek przeciwzapalny i uzdrawiającą. Skuteczne jest w walce z cellulitem.

Wyświetlanie stosowanie oleju z krokosza barwierskiego z zaburzeń metabolicznych, zaparcia i cukrzycy, otyłości i problemów z układem trawiennym. Pomaga ukąszenia owadów i jest również stosowany jako środek żółciopędny i moczopędny.