447 Shares 4794 views

Manna w śmietanie: przepis

Czy wiesz , jak gotować mannę śmietanę? On jednak o tym, niewiele osób wie, to tradycyjny rosyjski danie. Manica upiec więcej od 13 wieku. Dlatego dla tak dużego okresu czasu wymyślić wiele różnych receptur: są one wytwarzane z dodatkiem różnych jagody, jabłka; pieczony na kefir, mleko, śmietana, kwaśne mleko fermentowane pieczone. Najbardziej smaczne i delikatne mogą być uzyskane, jeśli gotowane w śmietanie. Chodzi o te zostaną omówione. Na przykładzie kilku opcji staje się jasne, jak szeroki zakres Manica receptur.

Manna w śmietanie. klasyczny przepis

Mannika- czas gotowania 2 godziny. Obliczana na podstawie liczby porcji wynosi 6.

składniki:

– cukru – szkło;

– masło – 30 g;

– przynęty – jeden kubek;

– jajka – 3 sztuki;

– mąki pszennej – 1 filiżanka;

– sól do smaku i trochę wanilii na czubku noża.

Wytwarzanie: Miesza semoliny z kwaśnej śmietany. Pozostawić na 1 godzinę. Jeżeli nie robisz – manna będzie raczej suchy, bez smaku. 3 ubić jaj razem z cukrem i pół godziny. L. sól. Są ubite jajko, dodać 25 g masła i nadal ubijając więcej. Dodaj śmietanę lewo na godzinę z kaszy manny i ponownie wymieszać wszystko. Następnie dodać filiżankę mąki i gotować ciasto. Forma do pieczenia tłuszczem i wlać resztę masła do ciasta. Formować ciasto umieścić w piecu podgrzany do 200 ° C. Następnie piec przez około 45 minut, do miękkości. Gotowości jest zdefiniowany jako: manna przebity wykałaczki albo zapałki. Manna jest gotowy, jeśli jest ona sucha. Bon appetit!

Manna w śmietanie. Przepis jest prosty

Składniki do gotowania – szklanka kaszy manny, śmietany i cukru. pół szklanki mąki pszennej, 2 – 3 jaja kurzego, połowa łyżeczki .. soli oraz 1 godziny. l. sody oczyszczonej (łyżeczka być tylko bez góry).

Wszystkie produkty (śmietana, kasza, cukier, mąka, sól, jaja i soda) wymieszać w dużej misce trzepaczką. Należy uzyskać gęstą masę jednorodnej, jak śmietana. Gdy wszystkie mieszane, pozostawić ciasto przez 20 – 25 minut do semoliny namoczone. Więc manna dostać o wiele bardziej smaczne. Ciasto było wprowadzone do formy i wypalano przez 40 minut w piecu w temperaturze 195 – 205 ° C. Wszystko manna gotowy.

Manna w śmietanie. Receptura z czekoladą

Każda gospodyni domowa podczas przygotowywania mannę, wnosi do niej coś nowego, coś innego. Ten przepis Manica bardzo oryginalny. Po pierwsze, jest to Manna czekolady. Po drugie, jest to manna z kremem bez mąki. Dokładniej, zamiast mąki pszennej stosowany do wytwarzania mąki kukurydzianej.

Potrzebne: semoliny – 1 średni szklany kukurydzy posiłku – dwóch trzecich filiżanki cukru, – 1 kubka, która za pomocą 25% śmietany – 1 i ćwierć kubka kakao – 3 łyżki. l cukier waniliowy z. – łyżeczka (można po prostu wymieszać cukier puder z wanilii), olej słonecznikowy – pół szklanki suszonych morele, rodzynki i orzechy – do smaku i pół łyżeczki proszku do pieczenia.

Kasza manna zmieszane ze śmietaną i dodać cukier waniliowy i prosty. Pozostawić tę mieszaninę przez dwie i pół godziny, wabik nadmuchany. Następnie dodać więcej oleju roślinnego, wymieszać i wlać kakao w proszku przesianej mąki kukurydzianej.

Uzyskać twarde ciasto. Jednorodna. Powinna ona ledwo kapie z łyżką, a potem jakiś czas pozostać na powierzchni. I w gotowym cieście jest już możliwe do smaku dodać suszone morele, rodzynki i orzechy i wymieszać. Gotowy do powłoki z surowego ciasta w smarowane w postaci oleju słonecznikowego i następnie umieścić ją w piecu podgrzany do 180 ° C. Czas pieczenia – około 50 minut. W celu sprawdzenia przebić placka wykałaczki. Jeśli jest sucho, to manna czekolada gotowa. Bon appetit!

Bardzo smaczne danie – manna śmietana. krem przepis, który jest idealny dla niego, jest pokazany poniżej.

Mark krem tłuszczu jest nie mniejsza niż 25%, a następnie wymieszać z cukrem waniliowym. Dodać trochę berry jam – Korzystnie, borówka lub żurawina. Lub trochę rozpuszczoną czekoladą. I dostać się na górze krem wylać cały mannę w całości lub pokroić każdy indywidualnie. Z kremem wychodzi dużo smaczniejsze niż bez niego.