290 Shares 7994 views

Szaszłyk pieczony w piecu

Szczury należą do grupy łososiowatych. Jest kilka gatunków tej ryby, wśród nich wspólna jest jedna z najczęstszych. Występuje niemal w każdej rzece lub w jeziorze, które nie jest izolowane od rzek. Zwykle ta ryba waży od 5 do 6 kg, ale czasami można też znaleźć większe osobniki.

W naszym kraju szczupak po raz pierwszy uważany był za "czarną" rybę, wymaga przygotowania specjalnych środków w celu utrwalenia specyficznego zapachu i zmiękczenia mięsa. Jako że stosuje się "tłumik", więc szczupak jest często gotowany w środowisku kwaśnym lub podany z kwaśnym sosem. Często przy przygotowywaniu tego naczynia stosuje się cytrynę, która nadaje rybom szczególny smak.

Ryby mięsne o wadze większej niż 4 kg mogą być używane tylko na kołdrę i mus. Jednak mały, doskonale ugotowany szczupak, pieczony w całości w piecu, może służyć jako prawdziwa ozdoba stołu.

Szaszłyk pieczony w piecu z kapustą
Do gotowania potrzebujesz: szczupak – około 1 kg; Kapusta kiszona – 0,8 kg; 1 jajko; 200 g śmietany; Ser – około 100 g; Ground breadcrumbs – 4-5 łyżek. Łyżki; Pietruszka, cebula, marchewka – smak; Pieprz i sól.
Wciśnij szczupak, usuń kości. Pokroić w porcje, wypełnić solą lub pieprzem, zwilżyć każdy kawałek surowego jaja, a następnie zwinąć w mące, smażyć w oleju w dobrze podgrzanej patelni.
Kapustę muszkatą należy wycisnąć z solanki, umieścić w rondlu, dodać olej i trochę wody. Gulasz na małym ogniu, szczelnie zamykając wieczko, nie zapominaj, aby się sparzyć, aby nie palić.
Sparce oddzielnie korzen pietruszki, marchewki, cebuli i dodaj do kapusty przez 10-12 minut przed końcem hartowania.
Pora kapusta z masłem i cukrem (jeśli jest to pożądane).
W rondlu lub patelni z grubym dnem umieścić warstwę gotowej kapusty, następnie warstwę szczupaka, rozprowadzić kilka kawałków masła na powierzchni, posypać tartym serem i smarem śmietaną. Następnie druga warstwa tych samych produktów. Zakończ warstwą kapusty, posmaruj ją, spryskać olejem i posypać bułką.
Umieścić w piecu około godziny.

Pikantka pieczona w piecu z herbatnikami i cytryną
Skład: 1,2 kg szczupaka, skorupy ziemne – 1 szkło; ½ cytryny; Olej – 4 łyżki. Łyżki; Gałka muszkatołowa; Pieprz i sól.
Zrób szczupak. Usuń kości, pokroić w porcje, dodać i pieprz ..
Bulion bulionu (¾ kubek) z żeberek, głowy i kości. Odcedź go.
Smarować rondel lub głęboką patelnię. Umieść warstwę ryb. Posypać gałką muszkatołową i papryką, ozdobić cienkimi plasterkami cytryny (usunięcie kości). Posypać się bułką.
Położyć kolejną warstwę produktów w tej samej kolejności. Wlać 6-8 łyżek bulionu, a następnie umieścić masło.
Umieścić w piecu i piec.
Szczupak, pieczony w piecu, dobrze pasuje do warzyw.

Nadziewany szczupak pieczony w piecu
Do gotowania potrzebujesz: szczupak – około 1,5 kg; Jajko; Mleko – 1 szkło; Biały chleb – 150 g; 1 cebula; Marchewka – 1 sztuka; Pietruszka, sól, pieprz.
Ryba do czyszczenia i jelit. Wykonuj nacięcia wzdłuż skrzeli, odwróć się na szczyt. Za pomocą noża starannie oddzielić miąższ od skóry, upewniając się, że skóra nie rozeje się. Kość jest odcięta, nie dosięgając ogona o kilka centymetrów. Oddziel mięso od kości. Skóra wewnątrz jest pocierana solą.

Zanurzyć chleb w mleku. Marchew, posiekaną cebulę, smażyć na patelni. W mieszance blendera, mięsa szczupakowego, chleba, marchwi, cebuli i drobno posiekanej natki pietruszki. Po dodaniu jajka, pieprzu i soli dokładnie zmieszaj. Wlać szczupak tą mieszaniną. Włóż folię, smaruj olejem roślinnym. W opakowaniu foliowym trzeba piec przez 1 godzinę. Zdjąć starannie folię. Umieść ryby na talerzu. Szczupak w folii w piecu może ozdobić świąteczny stół.

Jest to bardzo smaczne danie, które zawiera kilka kalorii, dlatego jest odpowiednie do diety. Jak każda ryba zawiera przydatne mikroelementy i witaminy. Bon appetit!