760 Shares 7185 views

Ciągniki siodłowe: marki, fotografie, ceny. Która firma jest ciągnikiem warto kupić?

Ciągnik siodłowy jest pojazdem ciągnącym, pracującym z naczepami długodystansowymi. Maszyna jest wyposażona w siodło sprzęgające z gniazdem chwytnym, do którego wkładany jest pręt holowanego pojazdu.

Zasilacz

Nowoczesny ciągnik siodłowy charakteryzuje się raczej wysoką charakterystyką techniczną. W przedziale silnikowym samochodu jest silnikiem wysokoprężnym, który umożliwia osiągnięcie prędkości do 120 km / h.

Zalety i wady

Ciągnik siodłowy ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych pojazdów ciągnących:

  • Naczepa łatwo przekształca się w przyczepę, ponieważ urządzenie siodłowe dla wszystkich samochodów jest takie samo i umożliwia użycie dodatkowych wózków jednoosiowych w pociągu drogowym. Podłączenie takiego łącza pośredniego stanowi okazję do znacznego rozciągnięcia podstawy pociągu drogowego.
  • Na platformie wyładowczej, przyczepy i naczepy mogą być rozmieszczone z ciągnika siodła na specjalny przesuwnik wahacza, jeśli jest to konieczne.
  • Wymienność ciągnika i naczep wynosi prawie 100%, w ciągu kilku minut można zmienić jedną platformę na ładunek.
  • Ciągnik siodłowy może poruszać się w tył i wykonywać manewry wraz z naczepą.
  • Zdolność do manewru podczas jazdy do przodu jest znacznie wyższa niż standardowa ciężarówka z przyczepą o tej samej długości.
  • Ciągnik siodłowy ma wysoką wydajność, co pozwala znacząco zwiększyć efektywność transportu i obniżyć cenę.
  • Rentowność własnego ciężaru własnego.
  • Możliwość transportu towarów o długości do 24 metrów.

Normy europejskie i amerykańskie

W Stanach Zjednoczonych ciągniki typu okapowego są powszechne, gdy silnik i skrzynia biegów znajdują się przed samochodem, pod maską. Europejskie maszyny są rozmieszczone inaczej: elektrownia znajduje się pod kabiną. W tym przypadku saloon traci komfort, ale przegląd kierowcy jest po prostu cudowny. Traktory w Europie z reguły są dwuosiowe, o krótkiej podstawie. Amerykańskie samochody w większości konstrukcji trójosiowej. Wybór ten podyktowany jest pragnieniem zwiększenia pojemności. Europejski ciągnik jest wyposażony w hamulce wentylowane tarczą, na amerykańskich maszynach tylko mechanizmy bębnowe. Wewnętrzna sieć elektryczna amerykańskich przyczep pracuje przy napięciu 12 V, europejskie maszyny są standaryzowane pod obciążeniem 24 V.

Volvo, ciągnik siodłowy

Szwedzka firma samochodowa Volvo Trucks Corporation jest drugim największym producentem samochodów ciężarowych na świecie. Wszystkie modele troski charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i zwiększonym komfortem. Ponad jedna trzecia jej produktów firma wysyła do USA, a każdy pojazd musi towarzyszyć zestawowi usług, części zamiennych i narzędzi, ponieważ zjednoczenie szwedzkich ciągników i przyczep amerykańskich w zakresie zestawów naprawczych jest zerowe.

"Volvo" (ciągnik siodłowy z serii FH) jest samochodem szczególnie dalekich przewozów, wyposażony w miejsca do spania, lodówkę i mini kuchnię. Jest to najbardziej popularne. Samochody serii FM są lżejsze, przeznaczone do krótkich i średnich lotów między pobliskimi miastami i regionami. Trzecią kategorią szwedzkich ciągników serii FL są lekkie samochody ciągnące do przewozu w mieście. Ponadto maszyny te pracują nad usunięciem śmieci, odpadów domowych i innych towarów związanych z usługami publicznymi.

Samochody marki "Volvo" niemal wszystkich modyfikacji z powodzeniem działają w Rosji. Maszyna jest bardzo niezawodna, stosunkowo niedroga w utrzymaniu, ma szeroki zakres zastosowań.

Elektrownia na samochody "Volvo" – marka Cummins. Poprzednio zainstalowano Caterpillar i Disel Detroit. Automatyczna skrzynia biegów lub automatyczna – ZF-Meritor i Eaton-Fuller.

Ciągnik produkcji białoruskiej

Samochody ciągnące produkowane przez Zakład Motoryzacyjny w Mińsku są przeznaczone głównie do podróży długodystansowych w międzynarodowym formacie. Ciągnik siodłowy MAZ – Jest to nowoczesna maszyna o doskonałych właściwościach odpowiadająca normom środowiskowym Euro-4. Traktory produkujące Mińsk wyposażone są w silniki Diesla YaMZ o różnych modyfikacjach o pojemności od 310 litrów. Z., Pozwalając na osiągnięcie prędkości do 100 km / h.

Ciągnik MAZ jest całkiem wygodnym samochodem, kabina wyposażona jest w miejsce do spania, kabina jest podgrzewana przez ogrzewanie środka zapobiegającego zamarzaniu, specjalny kompaktowy grzejnik z wentylatorem przenosi ciepłe powietrze przez deflektory do dolnej części salonu, skąd rozprzestrzenia się równomiernie w całej kabinie. W gorącym czasie w samochodzie działa klimatyzacja.

Samochód jest montowany zgodnie ze standardem europejskim, silnik znajduje się pod kabiną. Jednak najnowsze modele ciągników MAZ są produkowane już w wersji kapturowej, na przykład w modelu MAZ-6440.

KamAZ, ciągnik siodłowy

Rosyjska firma "Truck Holding" produkuje uniwersalne samochody w fabryce w Naberezhnye Chelny. Traktory marki KamAZ są głównymi pojazdami przystosowanymi do pracy z różnymi platformami. Wśród nich – naczepy wywrotki, cysterny, ciężarówki do przewozu drewna, betoniarki, dźwigi-manipulatory.

Kamaz (ciągnik siodłowy) jest niezawodnym ekonomicznym samochodem z kilkoma wariantami kabiny. Samochód charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną, niemal przemieszcza się w milczeniu. Ma znaczną siłę pociągową, nośność maszyny wynosi 62,7 tony.

Działaniu samochodu towarzyszy wsparcie producenta w pierwszych dwóch latach z gwarancją naprawy i zapobiegania. Konserwacja jest również odpowiedzialna za dostawcę. Między innymi usługi obejmują rozbudowę i konserwację silnika w ramach odrębnego programu, niezależnie od ogólnego schematu okresu gwarancyjnego.

Koszt

Ciągnik siodłowy jest pojazdem specjalnym przeznaczonym do eksploatacji, jego eksploatacja jest regulowana przez pewne przepisy, a wydajność jest wyższa niż w konwencjonalnych ciężarówkach. Dlatego stosunkowo wysoki koszt maszyny jest uzasadniony gwarancją dochodów, gdy jest używany.

Ciągnik ciężarowy, którego cena jest ustalona, biorąc pod uwagę rok produkcji i stanu technicznego, może kosztować od 320 000 do 1,8 miliona rubli. Nowe ciągniki siodłowe są oceniane w innej skali. Ich koszt zależy od wyposażenia. Wiedzący eksperci w wyborze samochodu preferują ciągniki marek "Volvo", "Scania" i "Iveco". Samochody te sprawdziły się w trakcie ich istnienia.