808 Shares 3853 views

Dzhuzeppe Verdiego "Aida" (opera): Podsumowanie

opera Verdiego „Aida” jest jednym z najbardziej znanych i popularnych dzieł teatru muzycznego. Ma ciekawą historię i tworzenie zabawny opowieści. Chociaż przedstawione w niniejszym artykule, podsumowanie opery „Aida” nie oddaje wszystkie szczegóły tego, co dzieje się na scenie podczas jej występów, to pomoże lepiej zrozumieć działanie tych, którzy idą po raz pierwszy, żeby go zobaczyć.

Historia powstania

W 1868 roku rząd egipski postanowił zamówić operę Dzhuzeppe Verdiego. Jego premiera na scenie nowo wybudowanej Opery w Kairze miała stać się częścią obchodów z okazji otwarcia Kanału Sueskiego. Ze względu na długi czas pracy kompozytora zaciśniętym z odpowiedzią, a zaledwie dwa lata później zaczął pisać „Aida”.

Krótki skrypt Verdi oferowane jako podstawa do tego dzieła, napisany przez francuski egiptolog, Mariette, który w tym czasie mieszkał w Kairze. Postanowił wykorzystać legendę, że czytać, rozszyfrować starożytnego papirusu, znaleziono w jednym z grobów.

Mówiła o walce z faraonów Nubii (Etiopia), która trwała przez kilka dziesięcioleci. Ponadto, Marriott malowane kilka obrazów opartych na freskach znalazł je. Zostały one później wykorzystywane do produkcji odbiorników i kostiumów dla premiera i kolejne spektakle. Na podstawie scenariusza Mariotte C. du Locle napisał działania proza Podsumowanie fabuły „Aida” (Opera). Libretto, którego podsumowaniem jest przedstawiony poniżej, wymaga dopracowania jak arie musiały zostać napisane wierszem.

Antonio Ghislanzoni

Każdy wie, że jeden z najbardziej niezwykłych dzieł Dzhuzeppe Verdiego – opery „Aida”. W tym przypadku nazwa Antonio Ghislanzoni, który stworzył libretto, znają tylko specjalistom. Co ciekawe, ten człowiek, będąc właścicielem przyjemny baryton i niewątpliwy talent literacki, nie mógł znaleźć coś dla siebie. Zmiana zawody, tylko w wieku 30 lat stał się członkiem Milan publikacji muzyka Italia musicale, które później na czele. Jednocześnie, napisał kilka powieści, poświęcone głównie do teatru. Będąc wielkim fanem opery Antonio Ghislanzoni zainteresował się pisać libretto. Jego najsłynniejszym dziełem była opera „Aida” (w skrócie jej treść można podsumować w ciągu kilku minut). Poza tym, on jest autorem 80 więcej libretto.

Kilka słów o Verdi

Chociaż tematem tego artykułu – „Aida” (Opera): Podsumowanie „- należy powiedzieć kilka słów na temat wielkiego kompozytora, który stworzył tego muzycznego arcydzieła.

Dzhuzeppe Verdi jest autorem licznych prac, które są popularne na całym świecie. Ogólnie uznawane, jego praca może być uważany za główne osiągnięcie świata opery, a także kulminację opery włoskiej 19 wieku. Najlepsze prace kompozytora są „Masquerade”, „Trubadur”, „Rigoletto” i „La Traviata”. Jednak według krytyków i koneserów, szczyt twórczości Verdiego – to jego ostatnia opera, „Otello”, „Aida” i „Falstaff”. Wiadomym jest, że kompozytor bardzo wybredna nastawienie do wyboru fabuły libretta i biorąc do eksploatacji tylko te skrypty, które pozwalają mu jak najwięcej, aby pokazać swój talent.

„Aida” (opera), gdzie podsumowanie zostaną przedstawione poniżej, został napisany przez niego dopiero po przeczytaniu szkicu prozą Locle. Kompozytor zainteresowany działki, inspirowany przez starożytnych legend, napisany na papirusie, ukryte w grobowcu. On poszedł do pracy i stworzyli nieśmiertelną utwór muzyczny, który dzisiaj ma wielu fanów.

Fabuła „Aida” opera: pierwsza akcja

Arcykapłan boga FTA i kapitan Radames mówię o ataku barbarzyńców na terenach przygranicznych kraju. Młody kapitan opętany przez pragnienie, aby stać na czele armii egipskiej i prowadzić kampanię przed inwazją Etiopczyków w kraju. W razie zwycięstwa czeka na niego nie tylko sławę i honor, ale także możliwość zadawania jego pan swobodę niewolnika Aida, który od dawna zakochany.

sny Radames przerwać córkę faraona Amneris. Chce zdobyć serce szefa straży pałacowej i cierpi z powodu swojej oziębłości. Obejmuje Aida. Ona wymienili spojrzenia namiętne Radames nie uszedł uwagi Amneris. Księżniczka, dręczony wątpliwościami zazdrosny rywal kombinuje ukarać niewolnika.

Na placu przed pałacem znajduje faraona i jego otoczenie. Przychodzi do niego posłańca, który mówi nam, że ziemia w południowo-wschodniej części kraju zniszczonym przez armię barbarzyńców prowadzonych przez etiopskiego króla Amonasro. Aida jest przerażona, gdy usłyszał nazwisko ojca.

Faraon ogłasza ludziom wolę bogini Izydy, zgodnie z którym wojska wysłane przed najeźdźcami, musi prowadzić walkę Radames. Aida wie, że wkrótce jej kochankiem i ojcem będą zbliżać się na przeciwników na polu walki i być może umrzeć przez ręce nawzajem.

Modli się do bogów na śmierć, ponieważ nie chcą być świadkami śmierci jednej lub drugiej strony.

W świątyni FTA kapłani wykonują rytuał ofiary ludzkiej dłoni i Radames mieczem poplamione krwią Etiopii.

„Aida” działka opera: podsumowanie drugiego aktu (pierwsze zdjęcie)

Amneris oczekuje powrotu Radames. W komnatach księżniczki egipskiej zgromadziła młodych arystokratów. Aby ugasić gniew zabili niewoli czarną etiopskich. Obejmuje Aida. Widząc ją, księżniczka ponownie przeżywa męki zazdrości. Aby zweryfikować swoje podejrzenia, Amneris mówi Aida że Radames zmarł. Ona nie ukrywa swojego żalu i zły córka faraona grozi jej straszliwą karę.

Malowanie sekund (1 akcja)

Na terenie Teb, ludzie entuzjastycznie powitał egipskich żołnierzy. Brzmi Marzec „Aida” z opery. Przed króla i jego świty są więźniowie. Wśród etiopskich niewolników Aida rozpoznaje ojca – Amonasro. Poprosił córkę, aby udawać, że nie był zaznajomiony z nim, a on mówi, że faraon jest podobno jednym z żołnierzy etiopskich lidera, który zmarł na polu bitwy. Amonsaro razem z innymi więźniami błagać króla egipskiego o miłosierdzie i łaski. Widząc jego ukochane łzy, Radames prosi faraona, aby zwolnić etiopskich więźniów. Władca Egiptu postanawia opuścić jako zakładników tylko Aida i Amonsaro i przekazuje swoją decyzję, aby dać córkę za żonę Radames. Amneris triumfuje, a kapitan i jego kochanką zrozumieć, że nigdy nie będą razem.

akt III

Księżniczka przygotowuje się do małżeństwa Radames. Ona i jej służebnice, a kapłan jest wysyłany do świątyni. Nie modli się do bogów oczyszczenie kochał jej tak bardzo jak ona go kocha.

W tym czasie, na brzegach Nila Aida czeka Radames. Postanawia rzucić się do rzeki, gdy kochanek powie, że trzeba zostawić. Ona tęsknie wspomina swoją ojczyznę, gdzie jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek być w stanie się tam dostać.

Zamiast tego pojawia Amonasro Radames. Mówi, że dowiedział się o miłości córki przysięgłego wroga, i żąda, aby dowiedzieć się od Aida Radames tej trasie egipską armię, aby poprowadzić, aby ukarać Etiopczyków.

Aida odmawia przerażony i wściekły Amonasro przeklina ją, nazywając jej niewolnikiem faraonów, którzy zdradzili ojczyznę, krew i ludzi. Szkody wyrządzone ojcu wyrzuty ona obiecuje mu pomóc.

Radames wydaje, że ma nadzieję wrócić jeszcze raz, aby wygrać nagrodę i poprosić do Hadesu. Zamiar ten nie mógł zrobić po pierwszej kampanii, jak musiał żebrać o łaskę faraona Amonasro i przechwyconych Etiopczyków.

Wszystkie jego nadzieje kruszą kiedy Aida donosi, że to może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy zgodził się uciec z nią do Etiopii. Dowiaduje się od Radames drogi, który musi upłynąć armii egipskiej. Podsłuchuje ich rozmowę Amonasro. To wychodzi z ukrycia i opowiada Radames, ojca Aida, że był. Egipski przywódca jest przerażony, bo rozumie, że stał się zdrajcą. Etiopski namawia go do ucieczki z nim i jego córki. W tej chwili składa się z Amneris, wysokiego kapłana i sługi. Amonasro ucieka, przeciągając Aida. Radames zostaje aresztowany, ponieważ on nie zaprzecza, że otworzył tajemnic wojskowych wroga.

Po tym, że kapłani, Amneris, a inne postacie w sztuce „Aida” (opera), podsumowanie pierwszych trzech rzeczy, które znasz są wysyłane do Memphis.

akt IV

Następny Libretto dzieła „Aida” (Opera), podsumowanie poprzednich obrazów, które już znają, mówi o przygotowaniu procesu Radames.

W więzieniu, były narzeczony przychodzi Amneris, prosił go, by przyznać się do winy. Zapowiada się uratować mu życie, jeśli odmówi z Aida. Jednak Radmes mówi, że miłość do niego więcej honoru i życia. Radames Amneris grozi zemsty, a jednocześnie błagając bogów o jego zbawienie.

Arcykapłan werdyktu. Zgodnie z jego decyzją, zdrajca zostanie pochowany żywcem pod ołtarzem boga o wolnym handlu.

Słysząc, że Radames musi umrzeć bolesną śmierć, Amneris przeklina kapłanów.

Przed śmiercią, Radames podporządkowuje marzenia Aida. Nagle jest Aida, który przeniknął do więzienia umrzeć z Radamesa.

Słychać śpiew kapłanów. Niewolnicy zamurowane wejście do jaskini. W ostatniej scenie, która kończy się na „Aida” (Opera), powyżej kamienia obejmujące wejście do jaskini, Amneris modli się do bogów w ciszy i spokoju.

Muzyka (1-2 stopni)

Główną cechą dzieł opery jest to, że melodie są wykorzystywane jako emocjonalnego narzędzie transferu, stworzyć odpowiednią atmosferę, i tak dalej. W każdym produkcji „Aida” (Opera), którego treść wiesz już, to można uznać, w pewnym stopniu, jako kolejny aktor. Ponadto, wiele arie, pieśni i marsze wykonywane są dzisiaj jako odrębnych numerów koncertowych. Wśród nich:

  • Orkiestrowy wstęp, w którym kompozytor krótko przedstawił podstawowe dramat konfliktu. W tym celu kruchy melodia skrzypiec, który tworzy obraz kochającego, kobiece Aida i groźnym melodii wybranej dla kapłanów. To oddaje całą orkiestrę, ale w końcu ustępuje temat miłości.
  • Romans Radames „Drogi Aida”, który towarzyszy delikatny solowych instrumentów dętych drewnianych i wyraża uczucia młodego dowódcy do nieszczęśliwego niewolnika.
  • Terzetto Radames, Amneris i Aida transmitowania nastrój niepokoju i zamieszania z trzech bohaterów.
  • Uroczyste marsz „do Najświętszego brzegiem Nilu”, która wyraża potęgę Egiptu.
  • Solo Aida „Wracaj ze zwycięstwa do nas”, który przekazuje emocjonalną walkę bohaterki i kończy modlitwą, „Bogowie są moje.”
  • Chór Kapłanów, który zaczyna się od słów „Bogowie dają nam zwycięstwo.” On zawsze robi wielkie wrażenie na publiczności. Ten pokój nie wygląda jak po jasno opiekunów Chór córki faraona, który jest rozdzielany przez pasjonatów uwagami Amneris. Aby podkreślić atmosferę kobiecego połowie pałacu królewskiego, widz pokazać taniec mauretańskich niewolników.
  • Rozszerzony duet Aida i Amneris przedstawia dramatyczne zderzenie tych znaków. Jest władczy, wyniosłe tony, wykonywane córkę faraona, kontrastujący smutny repliki etiopskiego slave. Centralny odcinek duet, który błaga o nieszczęśliwym rozstaniu wyraża samotność i rozpacz bohaterki.
  • mieszkańcy Khor marsz w Memphis, hymn kapłanów i klejnotów tańca są wykorzystywane do reprezentacji narodowej radość.
  • Aria Amonasro charakteryzuje król Etiopczyków, którzy namiętnie wyraża swoją miłość do życia.

Muzyka (3-4 stopni)

Orchestral wprowadzenie przez przezroczyste, drżenie melodii odtwarza egipska noc. Brzmi Romans Aida „lazurowe niebo, a powietrze jest czyste”, która przeplata się z Party Voice Tunes obój. Następnie przez duet Aida i jej ojca. Podczas początkowych numerów kameralny melodia ustępuje bojowego, gwałtowne przekleństwo melodii etiopskiego wodza.

Duet Aida Radamesa i stanowi fuzję wolitywnych bohaterskich nastrojów postaci Warrior i zwraca jego smutny kochanek towarzyszy melodia melancholia obój.

W pierwszym obrazie 4 ustawy z centralnym miejscu należy do Amneris. W 2 dużych scenach odsłania wewnętrzny świat księżniczki egipskiej, pokryte miłości, zazdrości i zemsty. Następnie Amneris i Radames wykonać ciemne i tragiczne duet.

Rozwiązanie działki opery przychodzi do próby scenicznej Radames. Verdi dołączył ostry przedmiot kapłanów i beznamiętnym refrenie tłumiła pochodzących z lochu. Są przeciwieństwie przez pełny replik Aida żałoby, modląc się: „Bogowie zmiłuj się”, a zdanie straszliwe dźwięki.

Najpiękniejsza i niezapomniany numer muzyka opera jest pożegnanie duet Radamesa i Aida, który jest pełen powietrza i oświeconych melodii.

Teraz już wiesz, jak stworzyć operę Verdiego „Aida”. Streszczenie libretta jak wiesz, i można nie tylko cieszyć się wydajność stron tej pracy gwiazdy pierwszej wielkości, ale również zrozumieć, co śpiewają i jakie emocje wydają się przekazać publiczności.