750 Shares 7929 views

Program stan. Przeniesienie na Daleki Wschód: plany, terminy, finansowanie, gdzie się udać. Program federalny wspieranie relokacji na Dalekim Wschodzie

Dziś musimy zapytać, co program „relokacji na Dalekim Wschodzie.” Chodzi o to, że Rosja – rozległy kraj. I że w niektórych regionach nie było przepełnienia ludzi, konieczne jest, aby zorganizować migracji. I dobrowolne. Po tym wszystkim, nikt nie ma prawa ograniczać ludziom w wyborze miejsca zamieszkania. Istnieje specjalny federalny program przesiedleń. Pomagają ludzie, aby przejść do niektórych obszarów. Na przykład, na Dalekim Wschodzie. Ale trzeba wiedzieć o tej możliwości? Gdzie się udać, jeśli chcesz stać się stroną zbadać propozycję? Wszystkie cechy tego procesu dalej.

dlaczego wymyślić

Program przesiedleń na Dalekim Wschodzie – jest szansa, że daje się praktycznie każdego obywatela Federacji Rosyjskiej. Chodzi o to, że migracja w tym regionie nie jest tak łatwo zorganizować. Wiele osób odmawia żyć na Dalekim Wschodzie w dążeniu do kapitału.

Aby uczynić studiować część konkurencyjności Rosji, rząd postanowił zorganizować program przesiedleń. Z jego pomocą, planowane jest w 2025 roku, aby region bardziej popularne i rozwinięte.

Cele i zadania

Jakie konkretne cele i zadania realizowane programu „Przesiedlenie na Dalekim Wschodzie”? Istnieje wspólna lista perspektyw, które powinny być realizowane. Mówi się, że rozwój na Dalekim Wschodzie oraz zaangażowanie obywateli obszaru – jest podstawowym zadaniem. Ale co innego przeznaczenia rząd postawił sobie?

następujące składniki wyróżniać się wśród najczęstszych problemów:

 • przyspieszenie wzrostu gospodarki regionalnej;
 • Usprawnienie działalności na Dalekim Wschodzie;
 • modernizacja świadczenie transportu publicznego na Dalekim Wschodzie;
 • wzrost ogólnej liczby osób mieszkających w regionie na stałe;
 • Integracja obszaru badań podstawowych w życiu kraju.

Można powiedzieć, że w trakcie pracy programu przesiedleń planuje się „ożywić” regionu, sprawiają, że zwyczajne miejsce zamieszkania ludności.

Kto jest uprawniony

Niemniej jednak, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy może skorzystać z oferty ze strony państwa. Kto się kwalifikuje? Kto może skorzystać z rządowego programu przesiedleń na Dalekim Wschodzie?

W tej chwili głównymi podmiotami są obywatele Federacji Rosyjskiej. Jest również możliwość udzielenia pomocy w przesiedlenia wszystkich urodzonych w ZSRR. Jest to najczęstsze segmenty populacji, którzy wolą korzystać z pomocy państwa w odniesieniu do przeniesienia na Dalekim Wschodzie.

Ale ta lista możliwych uczestników nie kończy. Chodzi o to, że w innych krajach ludzie mają również prawo do państwowej pomocy. Zazwyczaj w tych klas obejmują ludność zamieszkałą w okolicznych terenach. Na przykład, w Kazachstanie, na Ukrainie, Białorusi i innych „popularnych” regionów, z których wiele migrują w Federacji Rosyjskiej. Takie obywatele dobrze federalny program przesiedleń na Dalekim Wschodzie. To przyczynia się do wsparcia ludzi, którzy przybyli w tym regionie. Jak to nie wystarczy dla imigrantów osiedlić się w Rosji!

gdzie się udać

Jeśli ludzie podjął ostateczną decyzję, aby przenieść, musimy myśleć o innych sprawach. Na przykład, gdzie się udać? Program przesiedleń na Dalekim Wschodzie wymaga specjalnych żądań obywateli do zamówień o pomoc. To trzeba wiedzieć. Po prostu nie wszystko jasne, w jaki władze odnoszą się do odpowiedniego oświadczenia i listy dokumentów.

Istnieje kilka opcji. Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju kategorii obywateli w pytaniu. W związku z tym, należy zwrócić uwagę na to. Ludzie nie z Rosji, ale chcesz, aby skorzystać z badań może trzeba przyjść do Ambasady Federacji Rosyjskiej. To tutaj, że złożą wniosek o udział w programie państwowej przesiedlenia na Dalekim Wschodzie.

Ale obywatele rosyjscy pewną swobodę wyboru dostępnych w tej dziedzinie. Mogą zdecydować, który z kilku agencji z prośbą o pomoc. „Przeniesienie Dalekim Wschodzie” program można zastosować w praktyce za pomocą wniosku złożonego w następujących organizacji:

 • Federalna Usługa migracji (niedawno zniesiono w Federacji Rosyjskiej);
 • MIA migracja oddział;
 • MFC (w niektórych regionach, informacje niezbędne do określenia w każdym mieście);
 • „Usługi publiczne” portal.

W związku z powyższym, obywatele mogą mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcą. Szukaj wydziałów Federalnej Służby Migracyjnej w Rosji jest już bezużyteczny. Ale nadal wskazują spośród miejsc, które powinny zostać uwzględnione w odniesieniu do badanego przedmiotu.

wsparcie państwa

Więc co dokładnie oznacza wsparcie Federalna przesiedlenie program na Dalekim Wschodzie? Mówi się, że możliwość stymulowania ludności, aby przejść do określonego obszaru. I dobrowolnie. Po tym wszystkim, w celu zmuszenia tego nikt nie ma prawa.

Jak jest wsparcie ludności? Jest to specyficzna lista pieniędzy wpłaconych do konkretnej sytuacji. W związku z tym, że jest niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie, ile przeznaczyć na każdej relokacji rodziny.

Program obsługuje obecnie przeniesienie na Daleki Wschód oferuje następujące korzyści:

 • co pełnosprawnych członków rodziny poniżej 35 roku życia powinny być wydawane do 200 000 rubli;
 • ludzie nieefektywne (osoby starsze, niepełnosprawne, dzieci, etc.) są od 120 000 w formie ryczałtu;
 • pojedyncze przedsiębiorstwa, zapłacił 400.000 rubli za przesiedlenia;
 • Studenci, którzy ukończyli szkołę, dostać się na 800 000.

Jest to środki przewidziane w 2016 roku w programie przesiedleń na Dalekim Wschodzie. Na podstawie tych informacji, jak się okazuje, aby dokładnie ocenić sytuację i dowiedzieć się, ile pieniędzy otrzyma konkretną rodzinę. Ale pytanie jest indywidualna.

korzyści

Program przesiedleń na Dalekim Wschodzie dla Rosjan – jest zdolność do poruszania się w określonym obszarze i do skorzystania z rządowego wsparcia. Nie tylko finansowanie interesy obywateli. Osadnicy umieścić kilka korzyści.

Które? W rzeczywistości, wiele z nich. Wśród najczęściej są następujące elementy:

 • obniżenie podatku do 13% zamiast 30;
 • bez konieczności uiszczenia opłaty rejestracyjnej;
 • podróż do miejsca docelowego w pełni opłacone przez państwo, niezależnie od pojazdu podczas ruchu;
 • dla rodziny z 3 osób izolowanych pojemnik na bezpłatny przewóz rzeczy przez 5 ton do 10 ton przewiduje dużej komórki społeczeństwa;
 • pierwsze 6 miesięcy płatnego zasiłku dla bezrobotnych, który jest równy kosztów utrzymania w danym regionie, jeśli ludzie nie są zatrudnieni;
 • Wszyscy imigranci mają prawo do bezpłatnego przydziału gruntów do celów rolniczych.

Należy również pamiętać, że jeśli program przesiedlenia nie został przeniesiony obywatel rosyjski, będzie umieścić uproszczony przyjęcie obywatelstwa. Oznacza to, że aby stać się oficjalnym mieszkaniec Rosji z odpowiednim obywatelstwa znacznie łatwiejsze.

gdzie bezpośredni

Niektórzy ludzie uważają, że federalny program wsparcia w związku z przeniesieniem na Dalekim Wschodzie sprawia, że można żyć głównie w strefie środkowej. To nie jest tak. Obywatele będą rozprowadzane w gestii rządu. Nie każdy może przenieść się do centrum ET.

Ponadto skupia się na obrzeżach obszaru. W związku z tym wysokie prawdopodobieństwo popadnięcia w Chabarowsku, Bajkał, Irkuck, regionu Amur. Zaskoczony, że nie warto. Gdzie dokładnie będzie kierować obywateli jest nieznany. Zazwyczaj, problem ten jest rozwiązany indywidualnie. Ale pragnienie uczestników słuchał również.

Dlatego nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że program przesiedleń będzie w centralnej części na Dalekim Wschodzie. Uczestnicząc w tej oferty, należy przygotować się do faktu, że rodzina została wysłana na obrzeżach. Jednakże, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie wymienione powyżej korzyści, to można zauważyć, że to nie jest taki wielki problem.

Krótko o procesie

Co jeszcze jest ważne, aby wiedzieć o procesie badanego? Chodzi o to, że nie każdy wie, jak prosić o pomoc od państwa w ramach programu. W rzeczywistości nie jest tak trudne jak się wydaje. Wystarczy być przygotowane z wyprzedzeniem.

Trzeba najpierw napisać formularz zgłoszeniowy. Jest on dostarczany w jednym z wymienionych powyżej ciał. Zaleca się również, aby zwrócić się do Komitetu Zatrudnienia. Następnie federalny program przesiedleń na Daleki Wschód wkrótce znaleźć pracę. Około miesiąc później rodzina otrzyma odpowiedź na żądanie. Jeśli jest pozytywny, możliwe jest, aby zbierać rzeczy i przejść do nowego miejsca pracy. Często ludzie wydają swoje pieniądze, a potem zastosować do władz miejskich z kontroli, które refundowanych.

jest potrzebne nic więcej. Podobnie, istnieje odwołanie od obywateli mieszkających poza granicami Rosji. Tylko muszą dostarczyć oświadczenie o przeniesienie konkretnego wykazu dokumentów do ambasady lub innego przedstawiciela kraju.

Pakiet dokumentów

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć? Co do zasady, to wszystko zależy od sytuacji. Czasami zdarza się, że obywatel porusza się ze swoją rodziną. Następnie lista jest duża. Ale zdarza się, że dana osoba opuszcza swoją komórką społeczeństwa. W tej sytuacji, pakiet papierów będzie inna.

Co trzeba przynieść? Jak wcześniej wspomniano władze będą musiały zapewnić:

 • aplikacja;
 • paszport cywilnego (niezbędne dla każdego wypartej osoby od 14 lat);
 • akty urodzenia drobnych dzieci;
 • Dokumenty education (wszystkie są dostępne, w tym różnych certyfikatów);
 • certyfikat połączenie / jej rozpuszczania;
 • Wszelkie odniesienia do udowodnienia tej relacji z resztą rodziny;
 • zaświadczenie o niekaralności;
 • kopię książki pracy (pożądany).

Obywatele innych państw, takich jak Ukraina, trzeba zaakceptować dyplom edukacji. Można to zrobić tylko w Moskwie, która może przynieść pewne niedogodności.

wniosek

Teraz rozumiem, co program jest „Przeniesienie na Dalekim Wschodzie.” W rzeczywistości, nie wszystko jest tak proste jak się wydaje. Po tym wszystkim, migranci czasami mają pewne problemy. Rząd stara się je rozwiązać, ale jest to zdecydowanie nie tak szybko.

Pierwsza trudność – jest obudowa. Oferuje przyspieszenia programu nabywania mieszkań dla programu przesiedleń. Ale, na przykład, migranci emisji hipotecznych nie spieszy.

Drugi problem – zbiór dokumentów. Na przykład, zaświadczenie o niekaralności. Zazwyczaj pojawiają się trudności z zagranicznych obywateli.

Kolejny niuans – jest zatrudnienie. Co do zasady, przeniesione lub osoby bez wykształcenia lub z wtórnym. Takie osoby na Dalekim Wschodzie jest bardzo problematyczne, aby zapewnić miejsca pracy.