853 Shares 6874 views

Wszystko, co musisz wiedzieć o poronieniu: objawy, przyczyny, konsekwencje, zapobieganie.

Chociaż większości kobiet ciąża i poród występują normalnie, bez żadnych problemów, jednak istnieje kilka poważnych powikłań, takich jak poronienia, objawów, z których konieczne jest rozróżnienie, natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Poronienie – to mimowolne zakończenie ciąży przed płód rozwija się na tyle, aby żyć w macicy. Procent poronienia jest około 15-20% normalnej ciąży. Objawy poronienia we wczesnej ciąży są dość zróżnicowane, wiele zależy od indywidualnych cech matki oczekującej.

Najczęstszą przyczyną – zestaw chromosomalnych nieprawidłowości (budowa genetyczna) rozwijającego się zarodka lub płodu.

Większość wykryto nieprawidłowości chromosomowe i odrzucony przez kobiecego ciała, i to zwykle bywa przed ósmym tygodniem ciąży. W tym okresie, najczęściej występuje poronienie. Objawy mogą być łatwo wykryte. Krwawienie z pochwy i skurcze w miednicy – głównych cech zagrożonych poronieniem, więc muszą pilnować kobietę.

Intensywność objawów poronienia zależy głównie od czasu trwania ciąży. Tak więc, jeśli płód zaledwie 3-4 tygodni, coś się stało poronienia kobiety mogą całkowicie brakuje, myląc go na początek regularnej miesiączki.

W wielu przypadkach, embrion umiera kilka dni przed objawy pojawiają się podczas aborcji. Zapobiec zagrażające poronienie w tym przypadku jest to niemożliwe.

Jeśli poronienie dzieje się w domu, trzeba zebrać wszystkie kawałki tkanki, wyszedł z łona do czyszczenia szkła i przynieść je do szpitala na badania. Będą one badane tak, że można mieć pewność, że wszystkie kawałki tkanki lewo. Jeśli coś zostało w macicy, a następnie usunięcie będzie musiał uciekać się do łyżeczkowanie lub aspiracji próżniowej.

Niektóre kobiety czują, że coś poszło nie tak, nawet zanim została zdiagnozowana poronienia, objawy ciąży, takie jak tkliwość piersi, nudności, kilka dni przed tym, wiele z nich zanika. Śmierci płodu może być potwierdzona przez badania krwi o zmniejszonym poziomie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, hormonu wytwarzanego w krajach rozwijających się zarodków. Jest również możliwe, aby przeprowadzić badanie ultrasonograficzne, które ujawnia brak bicia serca płodu.

Kawałki tkanki, wychodząc z aborcji, również poddano analizie laboratoryjnej w celu określenia jego przyczyny. Małe jako procent liczby poronień występuje, gdy macicy pobiera nieprawidłowym kształcie. W wielu przypadkach ta anomalia można skorygować chirurgicznie, tak, że kobiety nie są powtarzane poronienie w przyszłości. Objawy przymusowego przerwania ciąży może również wystąpić w obecności tkanki blizny na wewnętrznej błonie śluzowej macicy. Mogą pojawić się po aborcji lub powstawania włóknistej w łonie matki. A potem, a inny uniemożliwia implantację zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy zarodka.

Ryzyko poronienia nawracające zależy od przyczyny pierwszego. Jeden poronienie nie zmniejsza szanse po zdrowej ciąży. Po poronienia nowej koncepcji jest to możliwe, ale dopiero po wystąpieniu normalne miesiączki.

Jeśli kobieta jest powtarzany kilka razy z rzędu poronienia, to już wskazuje na poważne problemy. W tym przypadku powinno się przejść testów genetycznych i odpowiednie leczenie w celu pomyślnego zakończenia następnej ciąży w przyszłości.

Aby uniknąć ryzyka nawracających poronień, należy również w czasie ciąży i przed nowym planowania go przestrzegać zdrowej i zbilansowanej diety, przyjmowanie witamin i minerałów, w tym kwas foliowy konieczne.

Witamina ta jest szczególnie ważna, ponieważ nie pozwala na wiele wad płodu, które mogą wystąpić w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Należy także unikać alkoholu, kofeiny, dodatkowe leki codziennie wędrówki być w dobrej kondycji fizycznej w czasie kolejnej ciąży.