198 Shares 949 views

Człowiek albinos. Ludzie „bez skóry”

mniejszość społeczna zawsze wywołuje kontrowersyjne poglądy i opinie. Białe Kruki – obiekty sympatii, współczucia, krytyki i oburzenia. Albinos człowiek jest w społeczeństwie najbardziej wyraziste emocje – od zachwytu do obrzydzenia. Ale mistycyzm w tej anomalii nie jest obecny – cały punkt mutacji genetycznej, która powoduje zablokowanie tyrozynazy. Enzym ten jest potrzebna do wytwarzania melaniny, która jest odpowiedzialna za kolor skóry, włosów i tęczówki. Łamanie układu pigment melaniny – rodzaj genetyczna leczenia i korekcji jest możliwe. Mimo wszystko, jeśli interwencja w strukturze DNA, konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze.

Na próbie 20.000 Europejczyków stanowiły tylko jedna osoba albinosa. W Nigerii 5 odbarwienia stwierdzono podczas badania rzędu 15 000 czarnych dzieci. Częstość występowania bielactwa wśród rdzennych Panamy wynosi 1 na 132 osób. Mutacja genetyczna jest dziedziczona, ale objawia się dopiero po 10 pokoleń.

Albino – człowiek, którego życie może rozwijać się w sposób nieprzewidywalny. Afrykanie z tej anomalii nie mają łatwo – w regionie, takie osoby są uważane za gorsze, podejrzane, a jego rodzina do końca życia jest stygmatyzacji i wykluczenia. W Tanzanii ludzie-albinos może stać się ofiarą przemocy przekonań religijnych, według których ciała ludzi wykorzystywanych przez miejscowych uzdrowicieli do leczenia chorób. W Afryce Wschodniej w tym zakresie, a nawet stworzył społeczności Albino Stowarzyszenia Malawi, której celem było, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej i rządu, aby chronić albinosów i problemy socjalizacji.

W krajach europejskich, sytuacja jest bardziej optymistyczne. Człowiek albinos, którego zdjęcia można znaleźć na okładkach kolorowych magazynów, ma dobre perspektywy kariery w modelowaniu. Ze względu na tę anomalię, I rzucili się do podium chiński Connie Chiu, czarni Diandra Forrest i Shaun Ross. Projektanci nie są obojętne na takiej specyficznej urody i są gotowi do ubóstwiać albinosów wyjątkowego, naturalnego materiału, który może być z powodzeniem pokonać.

Niestety, bielactwo jest często towarzyszy upośledzenie (oczopląs, zez, światłowstręt), nadwrażliwość skóry. Tradycyjnie dwa rodzaje: anomalii skóry, oczu (CCA), oczu (HA), który, z kolei, mogą mieć różny stopień nasilenia – od pełnego częściowych odbarwień. Ciężkie KGA czasem towarzyszy niedorozwój umysłowy, naruszenie rysów twarzy, hipogonadyzmu, otyłości.

Jednak największym zagrożeniem dla albinos, z pewnością reprezentuje spółkę. A jeśli skóra może być chroniony, a następnie uciec przed atakami i wścibskimi innych jest prawie niemożliwe. Człowiek albinos nieco zrehabilitowany ostatnio o nim robić filmy, pisać książki. Niestety, obraz „białej” osoby w tej dziedzinie więcej źródeł błędnie interpretowane. Albinofobiyu zwalczona umysłach nawet nowoczesnej i postępowej osoby jest niemożliwe. Statystyki pokazują, że albinosy wystarczająco mocno, aby dostać pracę, budowania osobistej relacji. „Inne” Ludzie zawsze boją. Być może jest to pierwotny strach przed nieznanym.