615 Shares 7938 views

Wojskowa Akademia RVSN, nazwany Petra Velikogo: opis, historia i ciekawostki

Wojskowa Akademia RVSN, nazwany Petra Velikogo, przez dziesięciolecia uważana za jedną z najbardziej prestiżowych. W edukacji domowej ten uniwersytet jest podwyższony nie tylko wiarygodny wojskowy instytucją edukacyjną, ale również centrum badań, które aktywnie i skutecznie zaangażowane w rozwój w dziedzinie nauk technicznych.


Co znanym w szkole?

Wojskowa Akademia RVSN im. Petra Velikogo ma długą i ciekawą historię, wiele odznaczeń państwowych i znanych absolwentów, którzy mogą być dumni z całego kraju. Po realizacja reform w sferze edukacji wojskowej w akademii zawierał dwa Wojskowy Instytut miasta Rostów nad Donem i Serpukhov. W tej chwili ten ostatni jest filią Akademii Wojskowej Strategicznych Sił Rakietowych. To pokrótce omawia historię powstania i reform każdej instytucji, wydział, które obecnie działają na podstawie uczelni, a także przypomnieć słynne osobistości, które były związane z tym instytucie.

Military Academy. Petra Velikogo: historia powstania i reformy

Szkoła ma około dwóch stuleci. Oczywiście, w tym czasie Academy poddano wielu zmian, reform i otrzymali różne nazwy. Do tej pory, uważa się, że prototyp Akademii został otwarty w Petersburgu w grudniu 1820 Artylerii Szkoły z klasą oficerskiego. Nieco później, w roku 1845 nadano mu nazwę Michajłowski, na cześć jej założyciela książę Michaił Pawłowicz. Nawet po 10 latach, to miejsce nazwano Michajłowski Artyleria Academy, a po rewolucji w 1919 roku do nazwy dodano wspólnego przedrostka Armii Czerwonej.

W 1926 roku uczelnia została przemianowana na Akademię Wojskową. Dzierżyńskiego, a w 1934 roku instytucja zwana Armia Czerwona Artylerii Akademii im. Dzierżyński.

Od 1938 roku Akademia znajduje się w stolicy, w budynku Imperial sierocińca. Nie było przed II wojną światową.

Od 1941 do 1944 roku, uniwersytet tymczasowo stacjonuje w mieście Samarkandy. Po wojnie, Akademia wrócił do Moskwy. W jego murach nie było dodatkowym pocisk wydział, który nie miał odpowiednika nie tylko w ZSRR, ale także na całym świecie.

Ponadto, uniwersytet rozpoczął aktywną i udaną przygotowanie wykwalifikowanych inżynierów rakietowych. Od 1953 roku szkoła nazywa Artylerii Engineering Academy. Dzierżyński. W wigilię 1960 roku została włączona do nowego podziału sił zbrojnych, i to zaczyna być znany jako Wojskowej Akademii Strategicznych Sił Rakietowych.

Naming, że szkoła jest nadal

Dla całej długiej historii swojego istnienia szkoła często zmieniał swoją podstawową ostrość strategicznego, odpowiednio, i zmienił nazwę. Ostateczna nazwa uczelni, która jest do tego dnia, dano mu w sierpniu 1997 roku. To było wtedy, że aby ożywić tradycje, prezydent podpisał dekret o przyznaniu instytucji ostateczną nazwę „Akademia Wojskowa RVSN, nazwany Petra Velikogo”. Decyzja, aby wymienić wojskową szkołę na cześć tej konkretnej osoby publicznej było spowodowane meritum Piotra I w tworzeniu rosyjskiej armii regularnej.

W 1998 roku, jako pierwszy oddział Wojskowej Akademii Strategicznego pocisków Sił Petra Velikogo został otwarty w Kubince. Byli byłego Moscow School of Radio Electronics. I 10 lat później, w 2008 roku Akademii otrzymał kolejne 2 oddziały. Jeden znajduje się w miejscowości Serpukhov, a drugi – w Rostowie nad Donem. W 2015 roku Akademia została przeniesiona do Balashikha.

nagrody państwowe

W całej historii jego istnienia, o różnych porach Wojskowej Akademii Sił Rakietowych Strategicznego otrzymał wiele nagród państwowych:

 • Otrzymał Order Lenina w 1938 roku do szkolenia inżynierów i dowódców artylerii;
 • Order Suworowa I st. otrzymał w 1945 roku za Zasługi Wojskowej do Ojczyzny oraz przygotowanie do Armii Czerwonej wysoko wykwalifikowanego personelu;
 • Order Rewolucji Październikowej został uzyskany w 1970 roku na szkolenie personelu, za ich wkład w rozwój nauki i technologii.

Edukacja bezcenne personel wojskowy

Przecenić znaczenie uczelni i kadry, którą przygotowuje, jest bardzo trudne. Akademia dostarczanie sferze wojskowej wysoko wykwalifikowanych specjalistów od wielu lat, zwłaszcza absolwenci zostały wycenione w czasie II wojny światowej. Ponadto, jej absolwenci stają się podstawą i podstawy korpusu oficerskiego, który służył jako sił jądrowych. Głównie ze względu na ich zaangażowanie i profesjonalizm w czasie długo oczekiwana parytet został osiągnięty w dziedzinie rakiet i broni jądrowej między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim.

Do tej pory, Wojskowa Akademia Strategicznych Sił Rakietowych nazwane Petra Velikogo zaangażowany w szkoleniu funkcjonariuszy profili konstrukcyjnych i zespołowych. Jej absolwenci są w stanie pracować na absolutnie każdy nowoczesny, nawet najbardziej zaawansowanej technologii i w każdych warunkach.

Przygotowanie takich pracowników odbywa się w trzech przyrostowych poziomach:

 1. Specjalnie dla edukacji wyższej wojskowej, w której uczniowie są wykwalifikowani inżynierowie w dziedzinie różnych sekcjach wojskowych (balistycznej, mechanicznym, elektronicznym, chemicznym, pocisk, jądrowej, elektrotechnika).
 2. Management Development.
 3. Przygotowanie pracowników naukowo-dydaktycznych.

Praca naukowa i uznany wkład w sferze wojskowej

Ten uniwersytet w całej jego działalności zaangażowany nie tylko w przygotowaniu niezbędnych pracowników. Wojskowa Akademia Strategicznych Sił Rakietowych zawsze prowadzone prace naukowe. Od dłuższego czasu minęło bezcenne podstawą, na której rozwija teorię broni, nie ma ramy rozwoju i produkcji urządzeń standardów pocisk. dziesiątki najskuteczniejszych narzędzi przeznaczonych do pokonania i całkowite zniszczenie wroga zostały opracowane w oparciu o Akademii.

Pracownicy Akademii naprawdę wykonane nieoceniony wkład w rozwój i aktywacji elementów zręcznościowych wojskowej techniki operacyjnej i strategii, oczywiście, taktyki.

Naukowe i pedagogiczne szkoły, z powodzeniem funkcjonują na podstawie tej akademii, jest nadal uważane niekwestionowanym liderem w rozwoju sztuki operacyjnej i taktyki rozwoju teorii rosyjskich sił rakietowych.

Brilliant nauczycieli i utalentowanych absolwentów

Sława i uznanie nie tylko w kraju, ale również na całym świecie otrzymali systemy uzbrojenia, które zostały utworzone na podstawie prac naukowych studentów Akademii, jak F. Pietrowa i V. Grabina. Wśród specjalistów wojskowych na całym świecie są dobrze znane nazwy Fiodorow, Kotin, Mosina i Sudaeva. Na podstawie swoich prac zostały stworzone przez maszyny fotografowania, samobieżnej artylerii i karabinów czasopism, uważana za jedną z najlepszych na świecie.

W całej swojej egzystencji, Wojskowej Akademii Sił Rakietowych Strategicznego rozpoczęła ponad 300 laureatów wielu nagród państwowych. Wśród jej uczniów były 128 osoby, które następnie stały Bohater Związku Radzieckiego, trzy otrzymały tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej. Jej źrenice były niegdyś wybitny generałowie, piechota i marszałków. Akademia również może być dumna ze swoich absolwentów, późniejszy genialnych przywódców wojskowych i dowódców. Wśród nich należy zauważyć, Odintsov Czerniachowskiego i Nedelina.

Rostov oddział

W 2008 roku, dwie gałęzie, z których jeden był Rostov Military Institute dano Wojskowej Akademii Strategicznych Sił Rakietowych. Skład Akademii. Petra Velikogo instytucja ta przyszła do prawa do tworzenia samodzielnie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ im uczelnia Rostov. Nedelina byłby dumny. Mimo wszystkich swoich osiągnięć i bogatej historii, niestety, nie działa od 2011 roku. W 2014 roku jej terytorium jest aktywnie prace remontowe. Co stanie się z uniwersytetu na trudne do przewidzenia. Mimo to uważamy historii tej instytucji.

W 1937 roku Szkoła Artylerii powstała w Rostowie. W 1951 roku Rada Ministrów RCC wydał dekret w sprawie ustanowienia tej instytucji na bazie Wyższej Szkoły Inżynierii Artylerii. Po 10 latach, został mianowany głównodowodzącym M. Nedelina ─ sił rakietowych, bohatersko zginął w strategicznych testów rakietowych na Bajkonur.

W 1998 roku szkoła otrzymała status instytutu wojskowego wojsk rakietowych.

Wydział Wojskowy Instytut Rostów

Oddział akademii wojskowej w Rostowie przyjmować kandydatów do pięciu wydziałów:

 • „Systemy sterowania Missile”;
 • „Zautomatyzowane systemy kontroli”;
 • „Moralna i wsparcie psychologiczne” (specjalność ─ Pedagogiki i Psychologii)
 • „kompleksy techniczne i rakietowego”;
 • „Radio inżynierii i metrologii narzędzi.”

Słynny oddział w Moskwie

W przeciwieństwie do Rostowa, spółka zależna Wojskowej Akademii Strategicznego pocisków Sił Serpukhov powodzeniem funkcjonuje dzisiaj. Historia tej instytucji sięga 1941 roku. Następnie II Moskwa szkoła lotnictwa została otwarta. Po 7 latach, został przekształcony w wojskowej tehuchilische samolotu.

W 1962 roku, po Ministerstwa Obrony Akademii ZSRR zamówienia rozpoczyna przygotowania personelu dowodzenia i inżynierii oraz zmieniona na Wyższej Szkole Inżynierskiej Dowodzenia w Serpukhov. W 1998 roku, decyzja rosyjskiej instytucji rządowych otrzymuje tytuł PB Serpukhov Wojskowego Instytutu.

W 2008 roku z powodu licznych reform w sferze szkolnictwa wojskowego, uniwersytet został członkiem Akademii Wojskowej. Petra Velikogo i został nazwany przez jego oddział w miejscowości Serpukhov (Wojskowa Akademia RVSN).

Praca nie tylko w kierunku szkolenia

Pracownicy Instytutu aktywnie uczestniczy w tworzeniu teorii działania i przygotowania zróżnicowanej pocisku. W pewnym momencie zrobili ogromny wkład w rozwój sztuki wojennej w dziedzinie Sił Rakietowych. Na jej najważniejszych działów podstawy taktyki manewrowania działania dla jednostek uzbrojonych PGRK zostały starannie zaprojektowane.

JEDNOSTKI oddział w Serpukhov

Do tej pory, na podstawie oddziału Wojskowej Akademii Strategicznych Sił Rakietowych nazwane Petra Velikogo dla studentów otwarto pięć działów, w tym:

 • „pocisków rakietowych techniczne i uruchomienie kompleksy”;
 • „Relacje i strategiczne Missile Systems”;
 • „broni jądrowych”;
 • „Systemy sterowania Missile”;
 • „Automatyczne systemy sterowania”.

Podczas programu, studenci są wyposażone we wszystko co niezbędne, są one wypłacane przyzwoitą pensję. Każdego roku w tych obszarach Sierpuchowska Wojskowa Akademia RVSN produkuje 500 wysoko wykwalifikowanych oficerów, którzy służą wiernie i ofiarnie po wydaniu swojej ojczyzny.