179 Shares 6556 views

Świece do zdrowia kościoła: w jaki sposób i gdzie umieścić

Większość osób przybywających do kościoła, uważają za swój obowiązek umieścić świecę. Niektóre podejść do kwestii zasadniczej i stać się najbardziej masywne okazy, mając nadzieję w ten sposób szybko uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i zrobić dużo preferencjami. Ale istotą światła świecy nie jest przez ludzkie pragnienia, prawie zawsze podyktowane ziemskich namiętności, aw skromnej dążeniu do ludzkiej duszy, aby przyłączyć się do boskiego światła. Ale nadal trzeba znać podstawowe zasady, gdzie w kościele na światło świec dla zdrowia, tak aby nie uszkodzić wizytę w świątyni do siebie i reszty zgromadzenia.

Co jest świeca kościół?

Palenie świec kościelnych jak sama świeca ma wiele znaczeń, a wszystkie one należą do duchowego wymiaru Bożego i związku człowieka. Przede wszystkim, to symbolizuje spalanie modlitwa wierzącego przed Panem, w drugi zakręt jest dobrowolne i możliwe ofiarą dla Boga i Jego Kościoła, a wciąż oznacza zaangażowanie osoby do niewidzialnego światła Bożego.

Zapalanie świec, lamp, opraw oświetleniowych w kościołach chrześcijańskich historycznie wraca do czasów, gdy wierzący musieli wykonywać usługę w jaskiniach. Ale nawet wtedy zapalić świece nie tylko przyczynia się do oświetlania miejsca nabożeństwa, ale był symbolem Chrystusa. Parafianin kościoła należy umieścić świecę z żarliwej modlitwy i miłości, w przypadku braku uczuć religijnych trwa rytuał pogański koloru.

Jak zapalić świece?

Podstawową zasadą jest szczera wiara, miłość Boga i osoba, o której modlitwa jest wypowiadane. Liczba świec nie ma znaczenia, głównym celem rytuału jest czystość myśli i gorące pragnienie dobra dla zdrowia sąsiada. Zasady postępowania w Kościele wymaga zapalić znicze przed nabożeństwa, a następnie do jego chodzenia i nie zakłóca działania zgromadzenia, aby się modlić, i wysyłać duchownych serwisowych.

można umieścić świecę i po zakończeniu służby. Istnieją pewne zasady postępowania w kościele z zapalonymi świecami, parafianin:

 • Blisko świecznika zrobić dwa wygięcia podczas nakładania znak krzyża.
 • Następnie, zapalić świeczkę, to może być wykonane z dowolnego stałego Świeca na świeczniku. Nie zapala świecę od centralnego lamp przypadkowi nie gasić wosku kapanie.
 • Konieczne jest jeszcze raz przejść i ustawić świecę w pustym gnieździe.
 • Po ustaleniu umieszczony rukoo z jednoczesnym krzyża.
 • Ponadto, modlitwa jest odczytywany.
 • Jeśli świecznik ma pustych miejsc, nie trzeba zgasić nielegalnie i wyodrębnieniu inne świece. Świeca umieszczona obok świecznika lub czekać na pracowników kościelnych znajdzie sposób, aby zwolnić gniazdo generał świecznik.
 • Stojak z zapaloną świecą w kościele może być tylko na pogrzebie lub odpuszczenie grzechów w obecności księdza.

Okazja i miejsce

Świece w kościele umieścić na zdrowie i odpoczynku. Grace-świece są oświetlone przy różnych okazjach – z modlitwą na lata zdrowie i długie życia, w podzięce za wystąpiły zdarzenia z modlitwą o pomoc lub ochronę w każdym przedsięwzięciu, a nawet w wielu przypadkach wykorzystywane świecę dla zdrowia.

Gdzie umieścić i jak określić miejsce dobrego zdrowia dla postaci? Księża mówią, że nie ma żadnych specjalnych wymagań, wokół którego ikony, aby zainstalować świecę zapłonową. Jeżeli dana osoba nie wie, gdzie go umieścić, najbardziej niezawodnym rozwiązaniem byłoby centralny świecznik, co często ma miejsce i możliwość odwołania się do ikon głównego ikonostasu.

Ale jest szczególnie czczona ikona w każdym kościele, przy którym często się modlić za parafian i wysłał usługi. Ikony te są uważane za najsilniejsze symboli, a najbardziej wolą tam opuścić świecę. W tym przypadku, należy zapoznać się z kanoniczną modlitwę, poświęcony tej ikony i obraz jej świętego, ale jeśli modlitwa jest nieznany czcicielem, będzie on pomóc szczerej wiary i słowa popłyną z serca, co jest bardziej wartościowe.

Pierwszy przyszedł do ludzi kościelnych źle jest przewodnikiem nie tylko symbole, ale w niektórych działań, zwłaszcza gdy dąży się umieścić świecę dla zdrowia. Gdzie umieścić, aby nie błędnie ustawione ogień do pokoju. Świecznik z pogrzebu świec stojących na osobnym stole i znajduje się w przedniej części Krzyża Świętego. To jest inna forma, Grace-świeca w kościele, prawie zawsze są w samym sercu okręgu i kostnica – kwadrat lub prostokąt bez podstawowych świec lub lamp.

fundamentalne podejście

Jeżeli stan umysłu wymaga zaangażowania duchowego życia oraz konieczności oddać hołd, konieczne jest, aby wiedzieć, gdzie kościół zapalić świece dla zdrowia:

 • Dobre dla duszy, aby umieścić świecę w świeczniku centralnego pulpitu podczas oddawania ugina się modlić i czyni znak krzyża. Działania muszą być spokojny, zamyślony, z wiedzą i spokoju w duszy.
 • Jeśli Kościół ma moc świętego, konieczne jest, aby umieścić świecę na cześć jego pamięci.
 • Czczona ikona świątyni jest również symbolem, gdzie świeca będzie właściwe i budujące, wraz ze szczerą modlitwę do świętego lub świętego, który jest przedstawiony na ikonie.
 • Modlitwa o zdrowie (lub ukochanej) dokonać dowolną ikonę obok jednocześnie pozostawiając świecę świecznik żadnej świątyni. Jeśli znasz nazwę patrona, na którego cześć została ochrzczona parafianie, najlepszym wyborem będzie odwołać się do ikony z wizerunkiem świętego i powiedzieć modlitwę za ochronę i zdrowie.

Najczęściej zadawane pytania

W neofity świątyni znajduje się wiele pytań, pierwsze z nich – gdzie Kościół, aby zapalić znicze dla zdrowia. Z biegiem czasu, to budzi się wewnętrzny zrozumienia znaczenia i duchowego ciężaru swego pobytu w ramach przestrzeni religijnej i pytanie staje się jeszcze bardziej.

Kluczowe pytania:

 • Co umieścić świecę dla zdrowia? Świece religijne nie są podzielone na rodzaje przeznaczenia. Są takie same dla wszystkich potrzeb. Różnice mogą być w prosty kształt (stożkowy), rozmiar lub wytwarzania materiałów (wosk parafinowy, mieszane). Ku uciesze wiernych w ławkach kościelnych lub z prywatnych producentów można kupić świece z ozdobną carving, symbole różnych kolorach, do reguł kanonicznych ma znaczenia.
 • Gdzie w kościele umieścić świece dla zdrowia jeszcze nieochrzczony dziecka? W tym przypadku, centralny iskra dać świecznik, ale najlepiej jak najszybciej nazwany noworodka. Aby rytuał kapłan zaprosił do domu, jeśli nie można doprowadzić dziecko do kościoła chrzcielnej. Po sakrament można zamówić modlitwy, modlitwy i więcej.
 • Gdzie w kościele umieścić świece dla zdrowia i wolności od ludzkich przywar uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu? Modlitwa jest wykonywana przed ikony Matki Bożej „niewyczerpanym Cup”, świętego męczennika Bonifacego i Jan z Kronsztadu, nie jest ustawiony świecę.
 • Mogę modlić i umieścić świecę łaski-siebie? O swoje zdrowie, umysłu i ciała, módl się i świece przed ikonami ich patrona lub centralnej świecznika. W tym przypadku, nie zapomnij, aby ofiarować modlitwę dziękczynną dla wszystkich dostępne.
 • Gdzie w kościele zapalić świece dla zdrowia i bezpiecznego przeprowadzenia operacji? Wśród prawosławnych świętych zajmuje szczególne miejsce Panteleimon uzdrowiciel, jest on uważany za główny asystent w odzyskiwaniu i udane wszystkich interwencji zdrowotnych. czytaj również i pomóc Kosma i Damian. Pacjent jest zalecany do spowiedzi, komunii i porządku w modlitwie kościoła dla powodzenia operacji. Będzie to przydatne, aby się modlić do chirurga, który zrobi operację i że dłonie Gubernatorów.