888 Shares 9666 views

Złapałem żądło pszczoły? Usuń opuchlizna musi szybko!

Latem rosyjskich miast niemożliwe, aby znaleźć się tam, gdzie byłoby owady. Na ulicy brzęczenie komarów w pokoju próbuje złamać muchy, w pobliżu roślin kwiatowych, zawsze można znaleźć bardziej niebezpieczne przedstawicieli świata owadów. Na szczęście w naszym regionie najbardziej niebezpieczne są pszczoły. Więcej „Formidable” ludzie prawie nigdy nie występują. Jednakże, nie jest zbyt małe obrażenia, które mogą czasem przynieść żądła pszczół. Usunąć obrzęk, zapobiega reakcjom alergicznym i szybko pozbyć się bólu możliwe jest nie do wszystkich. Substancja pszczoły obronnym wchodzi do ludzkiego ciała, a trujący i jest szczególnie niebezpieczne w czasie. Jakie skutki może spowodować żądło pszczoły?

 • Obrzęk.
 • gorączka, nawet znaczące.
 • Ostry ból głowy.
 • Wymioty, nudności.
 • niewydolność oddechowa.
 • Słabością.
 • Śmierć.

Co czuł żądło pszczoły?

Usunąć obrzęk lub zapobiec jego wystąpieniu – że staramy się robić dużo tuż po „spotkaniu” z użądleniu owada. W tym celu z powodzeniem, należy najpierw usunąć ją natychmiast po ukąszeniu. Można to zrobić czystą igłę, a jeśli nie jest w zasięgu ręki, ostry nóż lub inne improwizowane środki, koniecznie traktowane z alkoholem. Dotykać zanieczyszczoną z brudnymi rękami lub narzędzia nie może być kategorycznie – infekcja dostaje się do rany, a skutki mogą być nieprzewidywalne. Po usunięciu żądła powinny wycierania ranę rozcieńczonym amoniakiem. Neutralizuje żądło pszczoły usunąć obrzęk za pomocą przystawki. Jeżeli dana osoba nie jest uczulona, taka pomoc jest zazwyczaj wystarczające. Amoniak usuwa swędzenie, zmniejszyć ból i obrzęk. Znacznie trudniej udzielić pierwszej pomocy dla osób z alergiami.

Jak leczyć pszczoła żądło alergie?

Każdy człowiek powinien wiedzieć, czy jest on uczulony na jad pszczeli. Jeśli tak jest, to jest to zawsze pacjent, zwłaszcza w lecie, z konieczności być preparaty, łagodzi napady. Leki „Diphenhydramine”, „prednizolon” inne pre-przepisane przez lekarza oznacza, taka osoba musi podjąć przed wyjęciem żądło z rany. W przeciwnym razie może wystąpić obrzęk naczynioruchowy, wstrząs lub nawet śmierć. Potem następuje kęs dobrze dezynfekcji i do chłodzenia pokrywy za pomocą mokrej tkaniny.

Leczenie ukąszenia tradycyjnych metod

Wszystkie poniższe przykłady są od dawna stosowane w medycynie ludowej. Są to istotne, gdy nie ma możliwości korzystania leczniczej leków w celu łagodzenia bólu i obrzęku. Powinny one być stosowane z dużą dokładnością, tak aby nie wprowadzać do zakażenia rany. Ukąszenie może być traktowany:

 • Świeży sok z liści pietruszki. Mogą smarować ranę od ukąszenia, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie.
 • Stosowanie liści babki, krwawnik, dziurawiec.
 • Trzymając kęs w zimną wodę.
 • Niektórzy zalecają, aby położyć liść laurowy, smarować skórę z oliwek zimno oleju.
 • Najbardziej wątpliwe sposoby, aby usunąć żądło pszczoły, usunąć obrzęk rozmazuje jego woskowiny, ocierając własny mocz, posypując popiołem. Takie środki prawdopodobieństwem 90%, może pozwolić na organizmu na infekcję.

Pamiętaj, aby umieścić trawę i wykonywać inne manipulacje mogą być dopiero po ofiarą wziął przeciwalergiczne narkotyków i wyciągnął żądło pszczoły.