892 Shares 4728 views

projekt kanalizacji dla domu jednorodzinnego

Podczas budowy prywatnego domu przyszłego właściciela często nasuwa się pytanie, jak prawidłowo zorganizować kanalizacji. Po tym wszystkim wygoda na ulicy – nie jest najlepszym sposobem, aby w domu komfortowo.

Jak dobrze ścieki projekt zostanie wybrany, to zależy w dużej mierze na jego łatwość obsługi i utrzymania w przyszłości. Rozmieszczanie systemu inżynierskiego, podobnie jak większość innych, to najlepiej już na etapie budowy. W gotowym domu będzie go trzymać nieco bardziej skomplikowana, gdyż taka praca jest często związane z włamaniem nakładania, dokonanie odpowiednich zmian w fundamentach domu, itd.

projekt kanalizacji powinien być opracowany zgodnie z odpowiednimi przepisami. W domach prywatnych często rozmieszczone autonomicznego systemu ścieków. Zazwyczaj jest to spowodowane faktem, że we wsiach i miasteczkach scentralizowane komunikacyjnych – zjawisko dość rzadkie, a zatem połączone, w rzeczywistości nie ma nic.

W tym przypadku jest umieszczony szambo, która nie powinna być mniejsza niż 5 m od pomieszczeń mieszkalnych. Jego wielkość w domach prywatnych w średnio 1,5 m3. Gdy urządzenie studzienki powinno być możliwe, aby uzyskać dostęp on-spłukiwania urządzenia.

Ponadto, drenaż należy przeprowadzić w domu, tak aby wyeliminować ścieki interferencji z wodą z kranu. Istnieje kilka ważnych punktów do rozważenia przy sporządzaniu. W pierwszej kolejności należy podjąć rur kanalizacyjnych na salonach sufit. Nie można położyć je na ścianach i podłogach salonów, sypialni i kuchni.

Głównymi elementami, które zawiera każdy projekt kanalizacji i są Rura tłoczna, łącząc go z elementów przeznaczonych do stosowania bezpośrednio (umywalki, toalety i łazienki, itd.) Istnieją pewne zasady, w której grubość rur nośnych, aw przypadku Jeśli toaleta miski z nim połączone, muszą znajdować się w innych przypadkach co najmniej 10 cm, – .. co najmniej 5 cm w kierunku nachylenia rury odgałęźne wodach odpływowych wyładowczych powinna wynosić nie mniej niż 0,033 g.

systemy kanalizacyjne są umieszczone z żeliwa, stali, rur z tworzyw sztucznych. Poprzednio używane do tego celu są głównie żeliwa. Są niezawodne i trwałe. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, można zadzwonić do rury z tworzywa sztucznego. Ponadto mają one niezawodność nawet szereg zalet – zdolność do absorpcji hałasu, łatwość montażu, odporność na najbardziej powszechnych substancji chemicznych, itp Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, – narażenie z polipropylenu i polietylenu na działanie promieni UV. W celu przeprowadzenia takiej rury jest lepiej ukryty – na sufitach i ścianach.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli projekt kanalizacji zaprojektuje ekspertów. Jednak dla małego domu, aby plan kanalizacji w ściekach może być ich własne. Konieczne jest jedynie, aby rozważyć wszystkie przewidziane w tym zakresie przepisów i wymogów. Jeśli wykonane dokładnie i starannie, kanalizacja w prywatnym domu będzie trwał przez wiele lat bez powodowania uchwyt niepotrzebnych problemów.