658 Shares 7863 views

Karabinek „Sobol” – najlepszy w klasie

broni małego kalibru nadal zachowuje swoją tradycyjną popularnością w naszym kraju. Wybitny przedstawiciel tej klasy jest krajowym długo lufę strzelby „Soból”.

opis

Ten mały kaliber broni zostały stworzone w 1993 roku przez projektantów „Izhmash” fabryki. Karabinek „Sobol” ma oryginalne urządzenie, którego jakby nie było w żadnej z poprzednich modeli podobnych systemów.

Prototyp dla jego powstania służył jako sportowy „Biathlon” BI-7-2 Rifle, który zapewnia szybki i łatwy tyle nadmiernym, bez zmiany położenia rąk strzelca. Tryb ten jest bardzo przydatny podczas fotografowania dużych prędkości podczas polowania mały, ale mobilną grę i zwierząt futerkowych.

Polowanie karabinek „Sobol” 5,6 kalibru w tej chwili jest najlepszy w klasie krajowego malokaliberok. Jest on używany do szkolenia w strzelaniu i polowania na drobną zwierzynę, takich jak świstaki, sobole, kuny, wiewiórki. Broń cieszy się w naszym kraju dość popularne. „Skromny i łatwy w obsłudze” odnosi się do użytkowników karabinka „Sobol”. Recenzje właścicieli niej głównie pozytywne.

W przeciwieństwie do swojego modelu bazowego – Sporting karabin „Biathlon” BI-7-2 The karabinek ma stosunkowo krótszą lufę i pole semi-pistolet, klasycznie wykonane z materiału drewnianego. Na pokrywie odbiornika równolegle do wgłębienie. Tworzą trapezowym jak bar, który jest ustawiony optyki.

parametry techniczne

Karabinek „Sobol” odnosi się do rodzaju karabin z wzdłużnym żaluzji przesuwnych. On korbowód-korbowy Mechanizm zabezpieczający. Kaliber karabinu – 0,22 lub 0,22 WMR LR. Długość lufy – w pięćdziesięciu centymetrów łącznie dziewięć dziewięćdziesiąt milimetrów. Masa broni trzech kilogramów. Pojemność magazynka – pięć rund.

Zasada działania

W celu naładowania karabin „Sobol”, usuń sklep wyposażyć swoich patronów. Stylizacji z oknem dla portu wyrzutowej na tej broni nie jest możliwe, jak to jest w jednej linii. Jeden wkład mogą być ładowane od góry tylko w przypadku pustego sklepu.

Realizacja zdjęć jest następujący. Kaseta w komorze przesyłane przekierowywania mechanizm korbowy dźwigni z powrotem, a następnie powrót na miejsce. Podczas ruchu w przeciwną stronę perkusisty vzvedet wyzwalania nośnej śruba.

Aby umieścić karabin „Sobol” bezpiecznik, nacisnąć dźwignię, która znajduje się na przedniej części kabłąka spustowego. W pozycji wypalania to doprowadza ruch do tyłu w kierunku sklepu. Larwy migawki ma wypusty. Jest to część zamka w bagażniku, a zatem blokuje go tylko ze względu na odporność i pod wpływem masy mechanizmu łączącego pręta korbowego.

Iglicy przebiega na górnej larw powierzchnia żaluzji. Przeprowadzenie piłka uderzyła nim spust migawki, który przechylił przez ruch trzpienia w kierunku do tyłu.

godność

Karabinek „Sobol” ma bardzo prostą konstrukcję, jest wymagająca przy pracy. Pakiet zawiera trzy sklepy: jeden zestaw do właściwej lokalizacji, podczas gdy reszta jest umieszczony we wnęce kolbą, pokrywy, która jest na dole. W oparciu o opinie użytkowników, jest to dość wygodne. Ponadto, zgodnie z właścicieli, bardzo praktyczne opuściły bunkier z amunicją.

Domek z karabinka wykonany jest bardzo wysokiej jakości, z ergonomią. Można kupić model z „bawarskim policzek” lub tym podobne. N. grzebień „z powrotem dzika”. Na życzenie możliwe jest, aby wybrać i poduszką. We wszystkich przypadkach, tylna płyta jest wykonana z materiału tłumiącego gumy, jednak nie jest regulowany.

Typ Mecz mechanizm blokujący umożliwia strzałkę, aby produkować serię strzałów, pozostając koncentruje się na celu. Oczywiście, estetów jego wygląd nie może być szczęśliwy, bo wygląda ogromny, a nawet rude, coś przypominającego śrubę stodole. Ale taka konstrukcja jest całkowicie zrekompensowane przez jego funkcjonalności.

Z lufy karabinu „Sobol” projektanci przedstawili fazowanie w lejek – tzw „Korona”. Wykonana jest z dość wysoką jakością, ale dlatego, że trzon poprawia balistyki.

braki

Największą wadą jest to, że migawka larwa karabinek nie ma zatrzymuje się w ogóle. Ona przychodzi do zamka, nie jest zachowana nic poza geometrycznym kształcie korby. Ten ostatni kieruje pęd odrzutu tak, że przesłona jest obsługiwana jeszcze silniejszy. Ale sportowego karabiny BI-7 – podstawa do tego karabinka, zostały zaprojektowane tylko dla uchwytu .22 LR, natomiast „Sobol” mają możliwość załadunku i .22 WMR. Ta amunicja jest dużo bardziej wydajne, więc użytkownicy mają pewne obawy, że korba może spontanicznie otwarte podczas wypalania.

Kolejna wada – brak zamka blokady napięty. Zmniejszając jakość tego fotografowania malokaliberki.

Karabinek „Sobol”: Opinie

Większość właścicieli tych broni są zadowoleni ze swojego wyboru. Wiele z tego karabinka odpowiada „jak to jest przyzwoity karabin”. Cena uzasadnia jakość.

Sądząc po opiniach, karabinek ma niewielki wpływ. Dokładność strzałów, szkoda. Niestety, nie zawsze jest w pełni partia jakość fabrycznych. Istnieje pewna niestabilność, więc ci, którzy nie mają szczęście, może działać w broń, która jest nie tylko źle pobrane wkładki, ale pociski latać „Fan” z beczki.

Ponadto bezotoczkowych prowadzić .22 kasety LR mający małą prędkość początkowa wiatr wpływa silnie. Dlatego doświadczeni myśliwi polecić kaliber .22 WMR w powłoce miedzianej. Ta piłka ma początkową prędkość 500 m / s i ma lepsze balistycznego.