761 Shares 6101 views

Kim są wampiry i jakie są

W kulturach różnych krajów i narodów, a także we współczesnej kinematografii i literaturze są często spotykane upiorne ale kontrowersyjne potwory – wampiry. Czym one są i czy wampiry naprawdę istnieją? W pewnym sensie – tak.

Folklor i mitologia

Vampire – to zło z legendy Wschodu rebeliantów martwy, który żywi się krwią ludzi i zwierząt. To samo słowo jest nazywany, i innych podobnych stworzeń, które są obecne w folklorze niemal wszystkich krajów i narodów. Tak można nazwać każdy magiczny mitologiczny lub pasożyt – istota, że ten czy inny sposób ssące krew od swoich ofiar, energii, witalności, i tak dalej. Charakterystyczne cechy wampira, jednak różnią się w zależności od ich „ojczyzny”.

pochodzenie

Kim są wampiry, i skąd pochodzą? Wierzono, że po śmierci stają się przestępcami, samobójstwa lub czarownicy, dzieci nieślubne lub dzieci, które umierają przed chrztem, a czasami – ludzie, których śmierć była wczesna, szczególnie brutalne i okrutne. Również wampiryzm, lycanthropy, które mogą być przeniesione na osobę ugryziony lub zabity przez innego wampira.

wygląd

Kim są wampiry i jak wyglądają? Mają bardzo bladą skórę, jasne czerwone usta i wystające kły naostrzone. Wampir z filmów i galerii sztuki często oszałamiające: perfekcyjnie wystylizowane włosy, jasny makijaż, drogie ubrania drobnych podkreśla idealną figurę … Nie wiadomo, w jaki sposób Fanged panie udaje się wyglądać, gdy nie jest to odzwierciedlone w lustrach.

styl życia

Kim są wampiry, i jakie są ich cechy? Oni boją się światła słonecznego i obiektów kultu chrześcijańskiego, spanie w trumnach w ciągu dnia i polowania w nocy, może prowadzić do nietoperzy umiera wniknięcia serce w grę osiki lub ścięty. Jednak autorzy książek o tych stworzeń są często sprzeczne z tymi stereotypami, beat i szydzili z nich.

Biota

Kim są wampiry w świecie zwierząt i roślin? To organizmy, które żywią się płynach ustrojowych innych istot: pijawki, jemioły, oraz, oczywiście, nietoperza wampira. Nawiasem mówiąc, nie wszyscy krwiopijcy antropomorficzny folklorystyczne: Istnieją opowieści o bloodsucking pająki, a nawet psy. Niektóre z tych stworzeń – semi mityczny, na przykład, Chupacabra – Goat wampiry. Czy istnieją? To nie zostało potwierdzone przez naukę, ale niektórzy twierdzą, że widzieli je, a nawet pokazać zdjęcia.

wampiry energetyczne

Wampiry są nie tylko istnieje, ale niezbyt często do wszystkich – energii.

Niestety, nie mogą być na pierwszy rzut oka, aby poznać charakterystyczny zgryz, ale odgadnąć ich obecność może być szybko – w czując nagłą utratę siły: oni nie piją krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale wycofał się z energią ludzi wokół nich.

Aby to było wygodniejsze i łatwiejsze zrobić, często prowokować kłótni i głośne showdown. Niestety, wampiry energetyczne nie boją się żadnego światła dziennego, nie wodą święconą, a może tylko pozostać z dala od swoich terenów łowieckich, a nie, aby je na zębie.