682 Shares 3107 views

Salvia – cudowny kwiat urody

Salvia … Kwiat ma bardzo piękne i poetyckie nazwy. Skąd to się bierze? To może być przeprowadzona w wyobraźni szarych historie i pamiętać, że w czasach rzymskich było kobiecy nazwisko Salvia. Być może nazwa kwiat uwiecznił piękno przedstawicieli rodziny rzymskiej. Lub jego pochodzący z substancji Salvinorinu-A, który jest zawarty w kompozycji, a psychoaktywnych halucynogenem. To może być skłonny do różnych wariantów, ale Salvia – to łacińska nazwa gatunku roślin mędrców. Mędrzec zwany lecznicze rośliny z rodziny, ozdobnym kwiatem wybrany dla opcji Title – Salvia. Zdjęcia kwiatów można znaleźć w wielu czasopismach na Kwiaciarstwa.

Kwiaty z tej rodziny należą do najliczniejszych na świecie, ponieważ istnieje ponad 900 gatunków. Roślina ta występuje w umiarkowanych i tropikalnych klimatów na całym świecie. W naturze, Salvia – kwiaty, które rosną w otwartych miejscach nasłonecznionych. Jasne lasy, skaliste zbocza, nieużytki, łąki woda – to najlepsze miejsce dla nich. W zależności od gatunku, Salvia – kwiat, który może rosnąć od czterdziestu centymetrów do pół metra. Niektóre rodzaje roślin ozdobnych wyróżniają rzeźbionymi liśćmi. Można znaleźć biały, różowy, niebieski, czerwony, purpurowy i żółty szałwia. Jest to roślina lecznicza z rodziny o nazwie „Tricolor”. Płatki jej kwiatów podwoić i trójkolorowy.

W krajach o ciepłym klimacie Salvia – kwiat wieloletnia lub dwuletnia. Warunki klimatyczne w Rosji jest jednoroczne, ponieważ nie jest w stanie poruszać się mroźnej zimy. Ponadto, wszystkie rośliny tego gatunku są podzielone na odporne na zimno i ciepłolubne. Istnieje kilka rodzajów Salvia jak łąki, Dubravnaya, las, niebieski, musujące, czerwony, hiszpański i wiele innych.

Te kwiaty są uprawiane, zwykle w miejscach bogatych w słonecznych, toleruje półcień. Salvia kochają ciepło i są bardzo odpornych na suszę. Do sadzenia roślina ta jest lepiej wybrać lekką, piaszczystą glebę, bogate w próchnicę. Należy pamiętać, że kwiaty nie toleruje stagnacji wody. Salvia – kwiat delikatny, a więc jest często poddawana ataki mszyc, ślimaków i ślimaków. Byliny są rozmnażane przez sadzonki i jednoroczne, zwłaszcza gatunku – nasiona. Roślina ta jest nachylona do skrzyżowania z rosnącymi sąsiadujących kolorów.

Ogromna różnorodność gatunków, skromny i łatwych do pielęgnacji roślin, które uzyskały miłość plantatorów kwiatowych. Salvia – kwiat, który można ozdobić dowolny bukiet. krzewy kwitnące Salvia są doskonałą ozdobą każdej porcji, dlatego jak kwiat i projektantów, którzy zapewniają skuteczne kompozycje i udekorować całe łóżka.

Nasiona sadzi się w marcu, a następnie zanurzyć się w poszczególnych doniczkach, w którym rośliny rosną aż do połowy czerwca. Następnie kwiaty są sadzone w otwartym terenie. Od momentu siewu do kwitnienia zachodzi około 100-120 dni. Jednak taki długi okres oczekiwania jest więcej niż płaci za siebie, ponieważ kwitnie szałwia ciągłym (od lipca do przymrozków), dając możliwość podziwiać wspaniałe kolory.

Salvia dogaduje się dobrze w sąsiedztwie Cyneraria, lobelia i nagietki.