357 Shares 7697 views

Ile snu ma osoba potrzebuje?

Sen – ważną częścią życia. Dzięki niemu, mózg ludzki w spoczynku przetwarza zgromadzone w ciągu dnia informacje i przywraca moc.

Częstym fraza: „A więc można spać przez całe życie”, wiele mylące. I zaczynamy się zastanawiać, ile dana osoba potrzebuje snu?

Głównym kryterium przy określaniu czasu trwania snu

I dopiero teraz, dokładna odpowiedź na to pytanie nie może dać jeden, ani psychologowie, ani lekarze, ani naukowcy. Cała tajemnica jest to, że każdy człowiek musi spać określoną liczbę godzin. Tylko self-obserwacja pozwoli obliczyć czas trwania snu, na tyle, by zregenerować, normalizację aktywności umysłowej, zdolności umysłowych.

czas trwania snu i wiek

Jeszcze przez wieki nauka pozwoliła ustalić, ile dana osoba potrzebuje snu. Przybliżony czas trwania snu nawet nazywany dla każdego okresu wiekowej. Noworodki spać około 80% czasu dnia. Do 7 lat życia dzieci spać 10-11 godzin, z godziny na ich dzień (nie na próżno w przedszkolach w tryb dzień śpi godzinę jest na wyposażeniu). Z 8 lat i młodzieży – 8-10 godzin. Zawarcie dojrzewania człowieka i już 6 godzin.

Średnie, minimalne i maksymalny czas trwania snu

Ale średni czas trwania snu nadal utożsamiają do 8 godzin. Skąd taka postać? Ciekawostką wykazało badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców. Ci ludzie, którzy śpią więcej niż 8 godzin, żyją krócej niż ci, którzy śpią 7 rano każdego wieczoru. Jeśli dana osoba jest mało snu przez dłuższy czas (od 2 tygodni do kilku miesięcy), czyli sleeps mniej zmniejszenie 7 godzin, nie może być przewlekłe zmęczenie, objawy brak snu, osłabienie wszystkich funkcji organizmu.

Są jednak osoby, które są wystarczająco 6:00: tym razem, mają wystarczająco odzyskać, wyspać i czuć odświeżony codziennie. Wiele kontrastu, trochę do 8 godzin. Jeżeli śpią mniej, czują się przytłoczeni i nie może odpowiednio reagować na okoliczności.

Ile osoba musi spać, jeśli nie pasuje średnią wydajność? Oczywiście, nie należy polegać na średnich danych, każdy człowiek jest niepowtarzalny, a wiele z „drop out” statystyk, w tym w odniesieniu do czasu trwania snu. A jednak naukowcy zidentyfikowali minimalną granicę – 5 godzin snu każdej nocy (zidentyfikowany na podstawie danych o cyklach i faz snu).

Konsekwencje przewlekłego „brak snu” czy co by się stało, jeśli śpisz mało?

Brak snu wpływa na zdolność do myślenia, aby odpowiednio reagować na okoliczności zdolności innych ludzi, aby poruszać się po sytuacji. Nie wspominając fizjologiczne przejawy braku snu: zmęczenie, senność, ziewanie, zaburzenia głosu, ruchy są hamowane, nawet chód. Lata brak snu prowadzi do szybkiego starzenia się organizmu – twierdzą naukowcy fizjologię snu.

Ile trzeba iść do łóżka?

Większość nowoczesnych ludzie pracują od 8 rano. gotowanie godzinę i przez jakiś czas na drodze. Musimy wstać o 6.30. Ile trzeba iść wstać o tej porze to zależy od indywidualnego czasu trwania snu. Człowiek jest w stanie dostosować się do innego tempa życia. W określonym codziennej rutyny do 7 jestem gotowy, aby wejść do ludzkiego ciała ze stanu uśpienia. To wyjaśnia, dlaczego wielu nadal się obudzić wcześnie, nawet w weekendy, święta i podczas wakacji.

I jeszcze jeden ważny szczegół

Wiele wartości mają fazy snu. Naukowcy od dziesięcioleci studiujących fizjologię snu, doszedł do wniosku, że parzysta liczba godzin nie daje pożądanego efektu. Na przykład, jeśli ktoś spał 8 godzin i obudził go Budzik (lub kogoś), będzie czuć się przytłoczeni, a nie dlatego, że nie wyspać, a ponieważ nie obudzić się w czasie. Naukowcy nazwie inny w zależności od czasu trwania fazy snu i cyklu, dla wszystkich osób indywidualnych potrzeb w czasie snu: 4,5 godziny, 6 godzin 7,5 godziny 9 zegarki – tj z różnicą 1,5 godziny. Ponownie, jest to średni, niektóre etapy snu dłużej – do 2 godzin.

Tak, ludzki sen zwłaszcza jako unikatowy psychologiczny i fizjologiczny stan organizmu zbadane przez naukowców z różnych stron, a oni zestaw faktów pomoże każdemu określić, ile dana osoba potrzebuje snu, aby tryb indywidualny dnia.