366 Shares 5626 views

Kto jest Dzheyson Vurhis? Maska seryjnego mordercy, a osoba pod nim

Nie wiem, kto Vurhis Dzheyson? Ale o filmie „Friday the 13th” na pewno słyszeliście. Tak, to była nazwa głównego bohatera. Dlaczego zaczął zabijać, a kto faktycznie Dzheyson Vurhis? Maska hokej po pojawieniu się w filmie zawsze będzie coś złowieszczego i niepokojące. Jednakże, nie bój się, pisarze i reżyserzy powiedzieć, że i wymyślili tę postać i jego historię.

Biografia Jason

W filmie Pamela Vurhis urodziła syna Jasona w 1946 roku, kiedy ona sama była 15 lat. Dziecko urodziło się z ciężką rozpoznania – wodogłowie – i istotne dla niego deformacji – zwiększa się na skutek nagromadzenia płynu głowy nieregularnym kształcie. Ojciec szybko opuścił swoją żonę i syna. Pamela podniósł chłopca w całkowitej izolacji ze strachu konfliktów z rówieśnikami. Kiedy Dzheyson Vurhis (maska, która pojawia się znacznie później) obchodził swoje 11. urodziny, matka przyniosła go do obozu „Crystal Lake”, który znajduje się nad brzegiem zbiornika. Po raz pierwszy w obliczu społeczeństwa rówieśników, chłopiec stał się regularnym przedmiotem kpin i pewnego dnia, po kłótni z przestępców, on przypadkowo wpadła do jeziora, po którym on się utopił, a jego ciało nigdy nie zostało znalezione. Pamela Vurhis zaczynają pomścić syna przestępców za jego śmierć, ale później zabił się, a potem były pierwsze ślady co Jason może przetrwać i powstał z martwych, aby pomścić śmierć matki.

Wszystkie filmy z cyklu „Friday the 13th”

Pierwszy film o Jason został wycofany w 1980 roku. W niej fatalny zabójca miał być jedynie charakter wtórny, to jest naprawdę niewielki w kadrze, ale fabuła jest poświęcona niego. Film stał się bardzo popularny niemal natychmiast po czynszu, a po roku fanów grozy mogli oglądać jego sequel – „Friday the 13th. Część 2 „(1981). W 1982 roku na ekranach out „Friday the 13th. Część 3 w 3D». Kolejny film jest datowany 1983. Jest to „Friday the 13th. Ostatni rozdział ". Warto zauważyć, że nawet wówczas głównym złoczyńcą nabiera znajomą postać. To, co sprawia, że rozpoznawalne Dzheyson Vurhis. Maska hokej bramkarz dostał od innej ofiary, a tym bardziej nie rozstawał się z nim.

W 1985 roku, publiczność nie spodziewa się ożywienia Jasona, ale powrócił w filmie „Friday the 13th. Nowy początek ". Potem były filmy „Friday the 13th. Jason żyje "(1986) i" Friday the 13th. New Blood „(1988). W 1989 toczenia filmu "Friday the 13th: Jason zdobywa Manhattan", a następnie, w 1993 roku – „The Final Friday. Jason Goes to Hell ". Wydawałoby się, że historia się skończy, ale w 2000 roku nastąpił moda na udane przeróbki starych filmach. Tak że w 2002 roku został usunięty kolejną kontynuację tej historii – „Jason X», w 2003 roku – «Freddy kontra Jason» (gdzie główny bohater spotkał się z legendarnym Freddi Kryugerom). „Friday the 13th” w 2009 roku nakręcił remake pierwszej części, wydany w czynszu pod oryginalną nazwą.

Co jest Dzheyson Vurhis? Maska, przerażający

Klasyczny obraz zabójcy z filmu „Friday the 13th” jest prosta – zwykłe ubranie robocze wyrazu spodnie i kurtkę, maskę na lodzie i maczetę. Jednak w tej formie, Jason pojawił się przed publicznością dopiero w trzeciej części narracji filmowej. Wcześniej czasami nosił torbę i legendarna maska wziął od jednego z martwych. Ale to, co wygląda Dzheyson Vurhis bez maski? Ten filmowców podczas ukrywania się, wierząc, że maniak z nieznaną osobę zwiększa wytrzymałość powłoki i mistycyzmu. Jednakże rozwiązanie było proste, – z powodu wrodzonych wad protagonista ma fizycznego deformacji. W dalszej części filmu można zobaczyć oblicze Jason Voorhees bez maski po zmartwychwstaniu, dostaje jeszcze brzydsze, ponieważ jest reaktywowana zwłoki.

Gdzie zabrać maskę, jak maniaka z maczetą?

Dzheyson Vurhis dzisiaj – postać jest tak samo popularny jak Freddy Krueger lub Dracula. W serii filmów tysięcy fanów na całym świecie, na rynku można znaleźć wiele pamiątek – kolekcjonerską figurki maniaka a nawet jego pełnego stroju karnawałowego. I rzeczywiście, jest to świetny pomysł – aby spróbować na wizerunku swojego ulubionego bohatera na Halloween lub jakiegoś motywu partii. Popularny wśród fanów pytanie: „Jak zrobić maskę Jason Voorhees z rąk?” W rzeczywistości jest to nic wielkiego, należy znaleźć podstawę – zwykła plastikowa maska o gładkiej powierzchni i w dowolnym wzorze i użyć go, aby formularz w papier-mâché. Następnie trzeba poczekać do całkowitego wyschnięcia i zrobić otwory w obrabianym, a następnie można pomalować maskę, koncentrując się na aparaturze. Ważny szczegół – gniazdo dla oczu, dokręcić z tyłu czarnej Capron lub cienkiej tkaniny mesh, dzięki oczy nie będą widoczne. Nie zapomnij dołączyć gumką i można łatwo przekształcić w jedną z najbardziej przerażających czarnych charakterów naszych czasów.