454 Shares 7154 views

fazy lutealnej – co to jest?

fazy lutealnej – co to jest? Jest częścią cyklu miesiączkowego, więc przeglądu jest to wymagane w celu określenia ogólnych pojęć. Cykl menstruacyjny jest cykliczne zmiany, które występują u kobiet. Znaczenie biologiczne swoich kłamstw jest utrzymanie zdolności zapłodnienia i narodzin dzieci, czyli cykl menstruacyjny zapewnia funkcję reprodukcyjną. składa się z kilku etapów. Główne z nich to: proliferacyjna i lutealnej.

W normalnej fazie lutealnej zwykle trwa przez 2 tygodnie (to znaczy średnią długość fazy lutealnej wynosi 2 tygodnie), jednak w zależności od całkowitej długości cyklu miesiączkowego. W tej fazie istnieje pewne zmiany w sekrecji endometrium (wewnętrzna warstwa macicy). Muszą one zapewnić prawidłowy proces implantacji komórki jajowej, jeśli nastąpiło zapłodnienie. Jeśli tak się nie stanie, to przejawia się na zewnątrz miesiączki. Jest to związane z faktem, że przestaje funkcjonującego ciałka żółtego. To tymczasowe gruczołów wydzielania wewnętrznego, która określa procesy zachodzące w narządach płciowych.

Czasami jednak mogą wystąpić pewne naruszenia. Prowadzą one do tego, co jest przedłużony lub skrócony fazy lutealnej. Co to znaczy? W efekcie, zmiany powodować pewne zaburzenia w układzie reprodukcyjnego kobiet. Jednym z najczęstszych warunkach w ginekologii hormonalnego jest niedobór fazy lutealnej. Oznacza to, że faza lutealna jest niekompletna, to nie mogą utrzymać normalne wydzielnicze zmiany w śluzówce macicy. Dlatego zapłodnienie nie nastąpi, rozwija poronienie lub nie rozwija ciąży grozi poronienie.

fazy lutealnej – to znaczy, jeśli brak jest z nim i jak to jest zdiagnozowana? Objawowe stanu patologicznego skrócenie lub wydłużenie cyklu miesiączkowego, niska temperatura podstawowej. Gdy Badania laboratoryjne wykazały obniżony poziom progesteronu. Typowo, niedobór fazy lutealnej – symptomy różnych chorób, które obejmują wiele powodów tła. Jednak najczęściej jest to wiele zespołów neuroendokrynnych. Dokładne przyczyny ustanowienia pozwala na ukierunkowane leczenie, które charakteryzuje się wysoką wydajnością. W przeciwnym razie, objawy pojawią się ponownie i ponownie.

W ten sposób, fazy lutealnej (jak to jest) jest przedmiotem hormonalnego ginekologii. Jest to wyspecjalizowana gałąź medycyny. Co może być naruszenie, a także wpływy fazy lutealnej, tempo to co – są to pytania, na które należy odpowiedzieć oddzielną gałąź nauki o chorobach kobiecych. Dlatego kwestia ta musi być zaangażowany ginekologa, endokrynologa, i nie ma miejsca na jakiekolwiek samoleczenia, ponieważ prowadzi do znacznego pogorszenia istniejących procesów patologicznych. Zazwyczaj leczenie opiera się na optymalnie dopasowane terapii hormonalnej. To pozwala na skorygowanie istniejących naruszeń, które służyły jako tło dla rozwoju tej choroby.