332 Shares 3499 views

Płyty gipsowo-kartonowe: instalacja własnymi rękami

Jedna z najpiękniejszych i wspaniałych wynalazków, które tylko wpadł na osobę w dziedzinie sprzętu budowlanego i materiałów wykończeniowych i może być bezpiecznie opisane jak płyty gipsowo-kartonowej. Po tym wszystkim, był w stanie całkowicie zastąpić korzystania z płyty wiórowej cement, ponieważ waży mniej w czasie, a praca z nimi jest znacznie łatwiejsze. Ten artykuł będzie przekonać każdy budowniczy ucznia, że przy użyciu materiału instalacyjnego płyt kartonowo-gipsowych własnymi rękami będzie łatwa i przyjemna praca.

Materiał tytułowy całkowicie odzwierciedla jego skład, a mianowicie środku tynk, który jest pokryty po obu stronach przyzwoity warstw tektury. Również na sprzedaż, można zobaczyć wodoodpornej płyty gipsowej, która różni się tylko trochę odporności na wilgoć warstwy specjalnego kartonu.

Płyty gipsowo-kartonowej stosowany jest w większości przypadków do wstępnych prac, dekoracja ścienna planarizing, a następnie malowanie, tapety laminowania lub tynku. Co więcej, materiał ten posiada właściwości izolujące dźwięk i ogrzewa ściany.

Do prac naprawczych należy usunąć wszystkie pomiary, aby wiedzieć dokładnie, ile trzeba będzie materiał płyt kartonowo-gipsowych. Instalacja własnych rąk można rozpocząć po narzędzi przygotowawczych. Konieczne jest przygotowanie nóż pisania, specjalne prowadnice wykonane z cyny, które można kupić w każdym supermarkecie konstrukcji, taśmy maskującej papieru, które muszą być oparte wyłącznie na klej, a także centymetrem i ołówek.

arkusze standardowe z wydaniem 2500 * 1200 mm i jest to bardzo wygodne dla typowego budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, wysokość ścian, który osiągnął dwa i pół metra.

Szafa z płyt gipsowo-kartonowych z rękami? Nie ma nic łatwiejszego, jeśli znasz podstawy i mają chęć. Najpierw trzeba stworzyć ramy, który będzie dołączony płyt kartonowo-gipsowych. Wymaga to prowadnice cienkiej cyny dwóch gatunków (szerokość jednego z dwóch centymetrów, drugi – osiem), śruby (długości około dwóch centymetrów i nakrętka musi być szerokie), wiertarkę, nożyce metalowych lub blach i dyszy bitu, który wchodzi pod Phillips wkrętak.

Przygotowanych wąskich rolek utworzone ciało stałe – konstrukcję ramy. Usztywnienia są tworzone w takiej konstrukcji za pomocą szerokich torach. Kolejny krok – prowadnica połączenia. Posiadacz jest podłączony nagłówek elektryczny-bitową, a następnie jest popychana śrubę. Krawędź jednej prowadnicy do umieszczenia w ścianie drugiej, ale prowadnice krawędzi powinny wchodzić w rowki do siebie, a w środku tego wszystkiego szew jest utrzymywany razem za pomocą śrub.

Przed zamocowaniem gotowych arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, trzeba się upewnić, że poziom rama. Można to łatwo zrobić za pomocą poziomicy. Jeśli ściany są nierówne, można uzyskać pomoc z drewnianymi kołkami, które są po prostu umieszczone pod szyną. Dopiero ostatnia klatka jest wyrównany, można przejść bezpośrednio do płyt gipsowo-kartonowych mocującego.

Wkręt samogwintujący ostrożnie, aby nie zniszczyć materiał, co najmniej dwa do trzech milimetrów od krawędzi i jednego milimetra głębokości arkusza, a następnie będzie można ukryć kapelusz śruby. Należy dopilnować, aby arkusze materiału budynek bardzo ciasno przylega do siebie, a nie powstałych pęknięć. I na tym etapie procesu dostosowania użyciu materiału ścian gipsowo-kartonowych, montaż ręce praktycznie skończona.

Cięte arkusze suchej zabudowy są bardzo proste, a co najważniejsze – szybko. Wystarczy, aby dokładnych pomiarów i ich przekroju sprawdzić, a następnie, przy pomocy prowadnicy lub szynie za pomocą konwencjonalnego noża piśmienne, aby niezbyt głębokie nacięcia wzdłuż długości arkusza. Następnie trzeba rękę do podjęcia środku płyty i wykonać test w kierunku samej szyny. Jeśli wykonane prawidłowo, pożądana część płyt kartonowo-gipsowych jest łatwo zerwać. Ta sama zasada jest tworzony pułk płyt gipsowo-kartonowych z rękami.

Jeśli zastosujemy się do tych instrukcji, żadnych problemów powinny powstać. Najważniejszą rzeczą jest to, że teraz wiedzieć, aby korzystać z płyt kartonowo-gipsowych, montaż własne ręce, aby uczynić – to wszystko jest bardzo proste!