787 Shares 6599 views

Komar gryzie: rozmaz skóry

Na planecie nie ma człowieka, nie odczuwając to ugryzienie owada. Konsekwencje są różne … nie ma reakcji na nakłuciu skóry, a substancją, która wstrzykuje owada.

niebezpieczne owady

Ukąszenia bloodsucking wystąpić dyskomfort. Ale to nie jest tak źle. Podejmują takie same komary: co rozmaz skażoną skórę, znany wielu. Niebezpieczeństwo polega na tym, że niektóre gatunki owadów mogą przenosić choroby zakaźne Malaria komary – malarię; wesz – ponoszone dur powrotny; Afrykańskich komarów – West Nile zapalenie mózgu; Komary – leiszmaniozy; muchy tse-tse – śpiączka; muchy – dur brzuszny i biegunka; Komary – gorączka denga, żółta febra, końskiego zapalenia mózgu; kleszcze – choroby z Lyme; pchła – dżuma. Do ciężkiej choroby, a nawet śmierć może spowodować ukąszeniu pająka – jak pustelnik brunatny lub czarna wdowa.

reakcja alergiczna

Wymazu przed ukąszeniami komarów, co oznacza konieczność oceny stanu poszkodowanego.

Gdy komary wstrzykuje do rany substancje biologicznie czynne, które wyzwalają proces zapalny. Normalna reakcja na nią – zaczerwienienie skóry, swędzenie grudki. Ale jeśli po użądleniu, duża czerwona plama, która jest nie do zniesienia swędzenie, a potem zaczął wystąpiła reakcja alergiczna na ugryzienie komara. Ta lokalna ciężkości postać Reakcję ocenia się jako łagodne.

Ciężkie świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, nie tylko w miejscach ukąszenia, ale także całego pokazu skóry rozpoczętej alergiczne zapalenie skóry. I to jest również łagodną formę alergii.

Duszność, zawroty głowy wskazują, że proces zapalny dotknęła błony śluzowe układu oddechowego i narządów wewnętrznych. Są to objawy umiarkowanie ciężką alergią. Z transformacją duszności w astmie, i nudności wymioty mają zdiagnozować ciężką postać alergii.

Zadławienia, utrata przytomności, gwałtowny spadek ciśnienia krwi – objawy wstrząsu anafilaktycznego. Gdy ugryziony przez komara to powikłanie występuje rzadko, ale zdarza się.

komary: co rozmaz rany aby pozbyć się swędzenia

Swędzenie zgryz potraktowano stężonym roztworze sody. Podlegające obszar skóry można smarować borowy alkohol, nalewki alkoholowej nagietka lub soku pomidorowego. Dobrze łagodzi swędzenie zimne płyny. Złagodzić swędzenie „Fenistil” leki „Fukortsin”. Przeciwhistaminowy należy zachować ostrożność podczas licznych ukąszeń.

Zauważ, że gdy mówimy wyłącznie o uciążliwości, które mogą przynieść komary. Rozmaz skórę w miejscu wkłucia, dobrze znanych uzdrowicieli ludowych. Podlegające skóra posmarowana jogurtu lub kwaśną śmietaną. Może być stosowany na miejsce ukąszenia liść babki, czereśni lub traktują to miejsce balsam „gwiazdka”.

Komar gryzie: alergii skórnych rozmaz

W łagodnym alergii wystarczy wziąć lek przeciwhistaminowy. Leczenie miejscowe polega na stosowaniu maści z kortykosteroidami. Należy również używać alkoholu lub sody. ciężką postać

Gdy oddychanie jest utrudnione, należy natychmiast wezwać „pogotowie”. Ale przyczyny anafilaksji do podjęcia natychmiastowych działań – wprowadzenie adrenaliny. Zazwyczaj pacjent jest świadomy cech ciała – jest w posiadaniu strzykawki i fiolki z adrenaliny. Kutas będzie musiał to zrobić, nie czekając na przyjazd lekarzy.