209 Shares 9407 views

Specjalne miejsca w regionie Tula. Opis grzyby – zdjęcie

Być może nikt nie odmówi fascynujący spacer po lesie w poszukiwaniu tego pachnące i smaczne grzyby, to tylko kilka przyjemności: cieszyć się pięknem lasów mieszanych i iglastych; oddech zapach spadły liście lub igły tarta; Przeżyj emocje i pasję niektóre z ich „zdobycz” i wreszcie do domu kosz pełen dobrych grzybów. Nawiasem mówiąc, region Tula może być dumny z obecności najbardziej popularny i kochany przez wszystkich grzybów, więc odwiedzić lokalne lasy na pewno warto.

Jakie rodzaje grzybów można znaleźć w regionie Tula

Wśród jadalnych grzybów rosnących w regionie Tula są dobrze znane edulis (białe grzyby), osika, brzoza grzyby, volnushki, grzyby, grzyby, grzyby masła, lisy, grzyby itp grzybów w regionie Tula mają swoje preferencje w odniesieniu do wspólnoty z niektórych roślin. Dlatego grzybiarzy wiedzieć, w którym można znaleźć lasy. Zapasy grzybów jadalnych w okolicy są tak duże, że są one trudne do oszacowania. Spotykamy tu niemal wszystko tradycyjnie zbierane w gatunkach grzybów Federacji Rosyjskiej.

Najważniejsze – aby wiedzieć, gdzie szukać

obszarów leśnych, takie uprawy, wynosi około 14% całej powierzchni. Udział lasów iglastych (sosna, modrzew, świerk) stanowią ponad 13% lokalnego funduszu zielonym. I specjalne miejsca znajdujące się w regionie Tula w przeważającej części na północy i północnym zachodzie. Wśród dużej i małej liściach gatunków dominuje dąb, brzozy, lipy, osiki. Na południowej granicy stepu lesie znaleziono są dębowe i jesionowe lasy, gdzie można również znaleźć ILM czy klon.

Więc kiedy i gdzie zbierać grzyby są najlepsze, a które miejsca są najbardziej korzystne dla tego? Po pierwsze, konieczne jest, aby przejść po ostatnich deszczach. Po drugie, w kierunku lasu, z dala od ludzi.

Najlepsze obszary grzyb regionu Tula

Odoevskogo zalesionej części obszaru, gdy przeszkoda jest znany z obfitych plonów grzybów, więc będąc w okolicy, na pewno warto poświęcić godzinę lub dwie „ciche polowanie”.

Najwięcej ekologiczne lokalne grzyby są uważane za rosnące w Suworowa, Belevsky i Arsenyevsky District. Kurki, prawdziwki, biały, grzyby doda zebrać zbiór grzybów. Ale nie zaszkodzi, a najbliżej Tula dzielnicy Leninsky, jak również Yasnogorsk, Chernsky, Efremov, gdzie można łatwo umieścić razem najlepsze grzyby w tej dziedzinie, nie ma ani jednego koszyka. Tutaj znajdziesz grzyby Masło svinushki, osika i wielu innych gatunków.

W tych miejscach, gdzie grzyby rosną w obfitości, powinien być dużo ciepła i wilgoci. Proszę grzyb unikalne lasy mieszane obszary Dubno, Odoevskogo Aleksinskoye i lasów sosnowych. Ponadto, brązowy borowikami cap borowikami, kurkami, a po drodze można zebrać dobre plony z orzechów laskowych, dzikiej róży, truskawek dzikich, a nawet maliny. W ogóle, Tula Region jest naprawdę bogaty w lecie i jesienią naturalnych darów. Specjalne miejsca w regionie Tula rozprzestrzeniać dosłownie wszędzie.

Pojawienie sezony z grzybami

Prawie wszyscy fani wiedzą, że grzyby w regionie Tula mają charakter sezonowy wzrost, to znaczy każdy gatunek – określony czas. Grzyby w Tula mieszanych i iglastych lasach pojawiają się w falach, w zależności od warunków pogodowych. Jest przez to w sezonie letnio-jesiennym, można dostać się do 3-4 przemian fale.

I choć w tej bogatej naturalnej krawędzi można zbierać grzyby już w czerwcu, ale głównym jest grzyb miesiąc wrzesień. Nawet w porze deszczowej ciepłych miejscach jesień grzybów w regionie Tula zostanie przedstawiony do każdego kolekcjonera, dwa wiadra doskonałych kopii.

Grzyby w czerwcu

Po ziemia jest lekko ogrzewa słońce, pojawiają się pierwsze grzyby – smardze. I choć są jadalne dopiero po specjalnej obróbce, są kochankami korzystać z posiłków smardze. Ale na krajowych znaków w tych obszarach, w których jest to grzyb zebranych, następujące borowikami.

Mokre pnie i kłody drzew liściastych można znaleźć wesołą kompanię miodu muchomor lub kolorowym syroezhek. Wszystkie grzyby czerwiec nazywa kolosovikami jak pojawiają się one w czasie kłoszenia żyta.

Lipiec Tula leśne grzyby

Drugi miesiąc lata jest bogaty w Gołąbek i grzybów, które rosną w lasach wszystkich – i liściastych i iglastych. Blisko błękitna brzoza może gromadzić młody i silny wał i sośninami poświęconą po deszczach – borowikami.

Pod osiki drzew, przez który przenika wystarczająco dużo ciepła i światła słonecznego i grzyby rosną svinushki masło, ale bliżej końca miesiąca – nawet szlachetnego borowikami i osiki. W liściastych lasach zbieraczy razzhivutsya pyszne grzyby mleczne i podgruzdkami.

W brzozy i lasów mieszanych można znaleźć bardzo miły i smaczny grzyb volnushki, które są wielbicielem wielu. Kiedy prawidłowo przetwarzane biały lub różowy volnushki ma bardzo przyjemny smak i spojrzeć na nią w lesie – przyjemność, ponieważ grzyb rośnie wystarczająco dużo i mało liczną rodzinę.

Ale prawdziwi kochankowie są w oczekiwaniu prawdziwków.

Sierpień Tula grzyby i lasy dębowe

Sierpień – to jest początek sezonu. Zatem sezonowe grzyby w regionie Tula w 2014 roku były bardzo zróżnicowane, a żniwo – bogate w grzyby, kurkami, volnushki, Mokhovikov i borowikami.

Beauty żółto-Lis jest nie tylko smaczne, ale także bogate w karoten, który nadaje jej wartość jako produkt dietetyczny. Kocha to miejsce, posypane igliwia i mchu opakowane. Rośnie w małych grupach, ale niezwykle owocne.

Aktywnie wyrastające z ziemi wszystkie ulubione pieczarkami i osiki. Cep (Borowik) jest uważany za króla. Nieodłącznym nim niesamowite smak, aromat i niskokaloryczne. W zależności od warunków wzrostu i wieku, może być z jasnym lub ciemnym brązowym cap. Preferuje w lesie sosnowym i mieszanym lesie. W dobrych warunkach, wysokość klapek może osiągnąć 30 cm i średnicy 50 cm nasadki -!

Opis grzybów może trwać w nieskończoność. W ogóle, to jest główny miesięcy do grzybów w regionie Tula, kiedy ludzie starają się zrobić zapasy na zimę ulubionych gatunków. Są one suszone, solone i marynowane, wielu miesięcy, aby cieszyć się gotować potrawy aromatyczne, zdrowe i smaczne.

Jesienne grzyby regionu Tula

Na początku jesieni, grzybiarzy lubią zbierać grzyby i borowikami, osika, borowikami i grzyby. W tym okresie, kolektory szukasz specjalnych miejsc w regionie Tula, gdzie istnieją zbocza i pagórki, większość dnia oświetlonej przez słońce.

Głównymi grzyby jesienią i kurki są wał, chociaż prawie aż mróz można spotkać rodzinę grzybami i miód pieczarkowy. Czasami natknąć się grzybami, sinicą i innych typów, ale są one coraz mniej.

Katalogi można znaleźć szczegółowy opis ze zdjęciami grzybów, a następnie przybysze prostu nie popełniać błędów w wyszukiwaniu. Mimo, że najlepiej jest, jeśli początkujący grzybiarze udać się na wycieczkę wraz z ekspertami. W regionie Tula wiele szlaków turystycznych są łatwo dojechać pociągiem lub samochodem. A unikatowe lasy lokalne są nie tylko płodne, ale czysty, więc powinno się tam i cieszyć się świeżym powietrzu, świeże powietrze i wrócił z koszem pełnym grzybów najwyższej jakości.

Że jeże jedzą? ciekawostki
837 shares 7497 views
Co jada dzika? Uczymy się!
404 shares 8188 views
Ulmus pumila: Opis rośliny
254 shares 9111 views
Dzięcioł – Bird-kochankę!
182 shares 1408 views