469 Shares 1389 views

Jak uszyć zasłony w domu

Często przy zakupie zasłony nie odpowiadają wymiarom okna i wymagają zawijania. Można skorzystać z usług specjalistów, dając zasłony w studiu, i można spróbować to zrobić proste zadanie samodzielnie.

Metody zasłony podszywania

Hem produkt na kilka sposobów:

 • Instrukcja oprogramowania ukrywanie szew ;
 • przy użyciu maszyny do szycia;
 • ze specjalną taśmą.

Wybór odpowiedniej metody zależy od dostępności maszyny, zdolność do trzymania igły i gęstość materiału. Pierwsza metoda jest prawie nie nadaje się dla tych, którzy nie mają pewne umiejętności. Ponadto, zajmuje dużo czasu. Druga opcja jest używany znacznie częściej, wystarczy posiadać minimum umiejętności do pracy na maszynie do szycia. Hem za pomocą taśmy pozostawia się tylko wtedy, gdy materiał można prasować w niskiej temperaturze.

Leczenie szwów bocznych

Pierwszy etap polega na potraktowaniu krawędzie boczne. Dla tej części spoiwa używane zasłony hem szwem w zamkniętym cięcia, natomiast jego szerokość powinna być mniejsza niż 1,5 cm i więcej niż 2 cm, aby wiedzieć, jak zasłony podszywania po bokach, konieczne jest, aby przeczytać następną instrukcję .:

 1. Hem naciśnij go. Proces będzie łatwiejsze, jeśli wykorzystanie wzorca. Można to zrobić samodzielnie. Aby to zrobić, należy wziąć karton i wyciąć z prostokąta o szerokości równej lamówką i długości równej wielkości stopy żelazka. Następnie umieścić wzór wykonany na krawędzi produktu, zawinąć i wycisnąć. Następnie należy przesunąć pasek, a zatem traktować prasować reszty tkaniny.
 2. Następnym krokiem trzeba zginać rąbka dwukrotnie i częstych czynności, aby ustalić szpilki.
 3. Można zrobić skręta rożny.
 4. Obecnie, za pomocą maszyny do szycia ściegiem szew potrzeby znajdować się w odległości 2 mm od krawędzi, nie więcej. Kiedy jest to konieczne, aby obserwować pracę tkankę, to nie musi się wyprowadzić i deformować.
 5. Podsumowując, trzeba prasować szew.

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli zasłony podniesione krawędzie, nie trzeba ich obsłużyć.

Kurtyna dołu koszulki

Zastanów się, jak uszyć zasłony pod spodem. W celu dokonania gładkie cięcie, konieczne jest, aby punkt orientacyjny. Konieczne jest, aby pociągnąć nitkę delikatnie, potem obcięła produkt. Następnie zasłony dno traktowane tak samo, jak z boków.

Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek na tkaninie, zaleca się stosowanie specjalnych odważników włókienniczych. Mogą one być zawieszone na brzegu zasłony lub umieścić wewnątrz brzegu.

klin

Z węzłowej lamówką możliwe, aby zapewnić, że nie było grube rogi, i nie będzie wybrzuszenie. Jak uszyć zasłon w miejscach narożnych:

 1. Wszystko hem (boczne i dolne) naciśnij go.
 2. Uwaga przecięcia hem za pomocą kołka.
 3. Skupiając się na punkcie bazowym krotnie rąbka tak, że obszar ten był w środku.
 4. Powstały przekątnej skos prasować i zabezpieczyć za pomocą szpilek.
 5. Na maszynie do szwów.
 6. Ślepe szwy szyć na rampę.

Jak uszyć zasłony organzy

Kurtyny Organza wyglądać bardzo atrakcyjnie i, oczywiście, udekorować wnętrze pokoju. Jednakże leczenie z tego materiału jest niewiele różni się od zwykłej spoiwa. W tym przypadku, kobiety zastanawiają się, jak uszyć zasłony to nieprzyjemne dla materiału. Musisz wiedzieć, niektóre z funkcji.

plaster Osnorovit należy najpierw, po czym produkt skracane do żądanej długości nożyczkami lub gorącego noża. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, to wtedy konieczne wykonywanie obszarze obróbki. Korzystanie gorący nóż, cięcie starannie wystrzelił płomień świecy lub mecz.

Po wszystkie krawędzie zostały poddane obróbce, należy szyć skośną Bakey na boki. Ważne jest, aby nie zapomnieć dołączyć wagę.

Można jednak na zasłony podszywania organzy zastosować inną metodę: realizacja podwójną lamówką. Wymaga to zachować szczególną ostrożność, ponieważ tkanina może ślizgać.

Jak uszyć zasłony z taśmą

Złożenie zasłony z taśmą – najbardziej popularny sposób. O określonej pożądanej długości, niezbędne jest, aby wyciąć dodatkowy kawałek tkanki. Krawędzie rozejrzysz, to lepiej, aby włączyć w ich połowie. Ale jeśli nie ma tkanki podszewka podwójnego rąbka będzie wyglądać śmiesznie. W tym przypadku, aby wykonać jeden przykład. Szew należy go nacisnąć. Ponadto, między warstwami produktu należy umieścić taśmę klejącą i kleju, przy użyciu żelazka.

Koszt zasłon podszywania

Oczywiście, nie każdy jest w stanie znaleźć wspólny język z maszyną do szycia i skrócić tkaniny taśmą ryzykowne i nie może zepsuć produkt. W tym przypadku lepiej jest zwrócić się do specjalistów w swojej dziedzinie, którzy z pewnością wiedzą, jak hem zasłony. Cena za 1 wynosi od 50 do 100 rubli.

Jeśli jednak zdecydowano się radzić sobie z tym problemem na własną rękę, to trzeba pamiętać, że przed rozpoczęciem wstęgę należy otvisnut. Następnie można bezpiecznie dostać się do pracy, utrzymując wszystkich powyższych zaleceń.