193 Shares 3742 views

Instrukcja obsługi „Dikloberla”. "Dikloberl": cen, opinie

W leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego stosowane są kompozycje oparte na diklofenaku sodu, które posiadają działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, działanie przeciwbólowe. Jednym z takich leków jest lekiem „Dikloberl”. Wykorzystanie przez użytkownika wskazuje na możliwość stosowania w leczeniu reumatoidalnego choroby, chorób stawów i mięśni.

opis

Leki dotyczy niesteroidowych leków przeciwzapalnych pierwszej generacji bez selektywnego wpływu na cyklooksygenazy. Lek uważa się za pochodną kwasu fenylooctowego.

Ze względu na substancję czynną diklofenak sodu prowadzi działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie biosyntezy związków prostaglandyn.

Wyprodukowane w stałych i ciekłych postaciach dawkowania o różnych dawkach:

  • Preparat „Dikloberl 75” w postaci roztworu do wstrzykiwań pakowane w ampułki 3 ml 75 mg diklofenaku sodu. Pakiet konsument zawiera 5 fiolek.
  • Preparat „Dikloberl 50” w postaci tabletek z powłoczką jelitową w dawce 50 mg składnika aktywnego, są pakowane w blistry z 50 lub 100 sztuk każda.
  • Preparat „Dikloberl retard”, wyprodukowany do kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, w dawce 100 mg diklofenaku sodu. Pakowanie w blistry 10, 20 lub 50 sztuk.
  • Preparat „Dikloberl 50 Czopki” wytwarzane w postaci czopków do podawania doodbytniczego w dawce 50 mg. Każdy blister 10 5 lub czopki.

Produkowany przez niemiecką firmę "Berlin-Chemie AG (Menarini Group)."

Mechanizm działania

Instrukcja obsługi „Dikloberla” wywołuje efekt przeciwzapalny o zmianie leku różnych jednostek w patogenezie zapalenia. Przede wszystkim, są one związane z antiprostaglandinovym działania, co zmniejsza wytwarzanie mediatorów prostaglandyn normalizacji i zwiększonej przepuszczalności procesów mikrokrążenia agregacji płytek hamowanie komórek wywołane dwufosforanem adenozyny i kolagenu cząsteczek, histamina i bradykinina zmniejszenie wpływu zmniejszenie energii zapalenie i obrzęk usunięcia.

Przeciwbólowe działanie jest ze względu na możliwość zmniejszenia właściwości allogenicznych bradykininy.

Działanie przeciwgorączkowe zmierzające do uspokojenia pobudliwość płynący w centrach zarządzania ciepłem w międzymózgowia.

Że lek uczta

w sprawie stosowania „Dikloberla” Instrukcji To odnosi się do chorób związanych z reumatoidalnym mięśniowo jak reumatoidalne zapalenie stawów, reumatyzmu, zapalenia kości i stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Lek stosowany w leczeniu dny moczanowej, dystroficzne zmiany w stawach,
uraz i tkanki mięśni szkieletowych, któremu towarzyszy ból, obrzęk i stan zapalny, gdy zmiany zapalne nerwów obwodowych z pierwotnym bolesnego miesiączkowania.

Jak zażywać kapsułki

Dla przygotowania „Dikloberl retard” instrukcje stosowania obejmuje zastosowanie 1 raz dziennie dawkę do 100 mg. Jeżeli istnieje konieczność zwiększenia dawki równolegle z przedłużonym postaci tabletki pokrytej specjalną membranę lub czopki o masie 50 mg diklofenaku sodu.

Zwykle stosuje się cała kapsułka natychmiast po posiłku wewnątrz. Popijając ich dużą ilością wody. W przypadku pacjentów z zaburzeniami układu pokarmowego dostarcza leki z jedzeniem.

Dawkowanie zależy od wagi, dostosowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Dopuszczalna granica zawartości diklofenaku sodu dobę u dorosłych i dzieci w wieku 15 lat, wynosi od 50 do 150 mg.

Jak przyjmować tabletki

Preparat ten przeznaczony jest do użytku wewnętrznego podczas posiłku, aby nie uszkodzić błonę śluzową żołądka. Lek „Dikloberl” Instrukcja na tablecie zaleca połykać w całości, popijając dużą ilością wody.

Dzienna dawka, która może wynosić od 50 do 150 mg, podawana w 2 lub 3 razy. Czas trwania leczenia lek „Dikloberl 50” Instrukcja lekarz radzi ustawione ściśle indywidualnie, w zależności od stopnia nasilenia choroby.

rozwiązanie Application

Głęboko domięśniowo w iniekcji mięśnia pośladkowego są „Dikloberl 75”. Instrukcja ustala stosowanie dawki dziennej 75 mg diklofenaku sodu, co odpowiada jednej fiolki i maksymalnej ilości składnika aktywnego na dzień, nie powinna przekraczać 150 mg.

Roztwór do podawania pozajelitowego, nie nadaje się do długotrwałego leczenia dla długotrwałego leczenia, tabletki, kapsułki lub czopki.

Stosowanie czopków

Instrukcja obsługi „Dikloberla” jako czopek 50 mg zawiera zalecenia stosunkowo głębokie wstrzyknięcie do odbytnicy, które jest przeprowadzane po wypróżnienia. Lekarz określi dawkę indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wagi ciała. Ilość substancji czynnej na dzień powinna być w zakresie od 50 do 150 mg w przypadku osób dorosłych i pacjentów po 15 latach. Zazwyczaj dawka jest brane jako 2 lub 3 dawkach podzielonych.

Funkcje aplikacji

w sprawie stosowania „Dikloberla” podręcznika opisuje szczegółowo przypadki, gdy potrzebna jest opieka w stosowaniu leków. Takie stany obejmują choroby wątroby i nerek, zapalenie i zmiany wrzodziejące zapalenie, procesy zapalne w jelitach, występujące w obecnej lub w przeszłości, niestrawność, astma, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, chirurgii, w podeszłym wieku.

Jeżeli istnieją przesłanki wskazujące na historii ewentualnych reakcji alergicznych do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i siarczyny, lek oparty na diklofenak jest stosowany tylko do leczenia w nagłych wypadkach.

W przypadku ciężkich reakcji nadwrażliwości, poprawiając, które mogą wystąpić w czasie pierwszego podawania i leczenia należy zaprzestać prowadzenia awaryjnego manipulacji lekarza.

Instrukcja obsługi „Dikloberla” określa, że proces obróbki powinien towarzyszyć systematycznego zwalczania funkcjonalnych cech nerka i wątroba, krew obwodowa powinna zostać sprawdzona. Okres leczenia farmakologicznego nie jest zalecane, aby połączyć ze spożywaniem napojów alkoholowych.

W przypadku naruszenia metabolizmu porfiryny, ostrej przerywanej porfirii czerwonego toczeń układowy, mieszaną kolagenoza lek podawany po dokładnym ważenia korzyści i ryzyka leczenia.

Wymagają starannego pacjentów kontrolą lekarską, alergicznych lub przewlekłych chorób obturacyjnych dróg oddechowych, ze względu na zwiększone ryzyko procesach alergicznych. takie reakcje mogą wystąpić skurcz oskrzeli, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, lub, jak również większą wrażliwość na inne alergeny.

Pod wpływem działania diklofenaku sodu może zmniejszyć płytek komórek agregacji. W związku z tą cechą w leczeniu pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia potrzeba stałego monitorowania stanu zdrowia.

Ze względu na możliwość rozwoju niepożądanych z ośrodkowego układu nerwowego związanego ze zmęczenia, zawroty głowy, zmiany w spadku reakcji i uwagi, mogą zakłócać zdolność do zarządzania drogami i skomplikowanych mechanizmów.

opinie

Opinia na temat skuteczności leku wyrażonym przez różne osoby z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Wiele leków może poradzić sobie z bólem stawów i zapalenia stawów w, ból podczas ruchu kończyn, a w czasie, gdy nie został jeszcze zdiagnozowany.

W większości przypadków, można usłyszeć pozytywną ocenę leczenia lekami „Dikloberl”. Instrukcje dotyczące korzystania z negatywnych opinii charakter opisany w sekcji „Działania niepożądane”. To nie oznacza, że koniecznie przejawiać niekorzystne skutki z podjęciem diklofenak sodu.

Istnieją poglądy, które pokazują skuteczność leku tylko na czas trwania leczenia choroby. Niektórzy pacjenci uważają, że narzędzie nie leczy osoby z chorobą, a jedynie zmniejsza ból spowodowany chorobą. Są ludzie, którzy boją się wziąć samochód lub ograniczyć jego stosowanie ze względu na negatywny wpływ na wątrobę.

Są pozytywne opinie o leczeniu ostrego bólu krzyża zastrzyków „Dikloberl”. To wystarczyło, aby wejść do roztworu leku, jak ból i obrzęk Stan zaczęła spadać, a po drugim wstrzyknięciu wszystkie objawy zniknęły. Pacjent powrócił do normalnego życia bez bólu.

Drug zacząć używać, gdy inne leki z grupy NLPZ nie daje zauważalne efekty.

cena

Dla pacjentów przydatna, gdy nie ma w każdym opakowaniu na lek „Dikloberl” instrukcji obsługi. Cena każdej postaci dawkowania leku jest inna.

Jeśli obróbkę prowadzi się drogą iniekcji domięśniowej można nabyć w aptekach pakowania ampułkach 5 ml roztworu 3 każdy w dawce 75 mg. Jedna paczka będzie kosztować 430 rubli.

Lek można podawać doodbytniczo w postaci czopków, zawiera takie informacje na temat medycyny „Dikloberl” instrukcji. Cena za opakowanie 10 świec będzie średnio 470 rubli.

Do doustnego leczenia w postaci tabletek zawierających 50 mg diklofenaku sodu. Koszt 50 sztuk w opakowaniu około 395 rubli.

W razie potrzeby postać dawkowania o przedłużonym działaniu, stosowane retard kapsułki 100 mg składnika aktywnego. Sprzedam 20 sztuk może być za 460 rubli.