451 Shares 7323 views

Birmańskie koty rasy: charakter i zdjęcia

Miłośnicy mruczenie, zamiar znaleźć sobie zwierzaka, często podniósł go bardzo starannie. Bierze pod uwagę wygląd, charakter, złożoność starannością, jednak uzhivaemosti stopień z ludzi i zwierząt – wszystko to może nałożyć piętno na zabawy w kontaktach z ulubionych. W związku z tym, birmański kot rasy mogą być uważane za idealne. Bardziej nadaje się do komunikacji i zwierzęcia jest trudne do wyobrażenia. Jedyną wadą może być uważany jest, że mała rozpiętość birmańskich w Rosji i związane z nim wysokie koszty kociąt. Ale ludzie są zazwyczaj skłonni pójść na taką ofiarę.

Legendarny prehistoria

Birmański kot rasy można uznać niemal najstarszych na świecie. Jego historia jest ściśle związana z Birmy; w Tajlandii są znane z 15 wieku – i to tylko oficjalnie udokumentowane fakty.

W Europie, przedstawiciele tej rasy były tylko na początku XX wieku, a całkiem romantyczny sposób. W obronie klasztoru Lao-Tsung zabrał dwóch Europejczyków uczestniczących. W dużej mierze dzięki nim udało mi się obronić świątynię i opat dał bohaterów dwóch kotów. W ręku, był podobny do wyczynu, gdyż birmański kot rasy jest uważany za wcielenie sprawiedliwi w mnichów klasztornych. Niestety, droga do Francji, przeżył tylko jedno zwierzę. Kocięta i koty, które stały się przodkami całej rasy.

Nowoczesny typ skała

W Europie i Ameryce dość zabawny ewoluowały birmański kot rasa ma swoje początki zaczęły się kotka o imieniu Wong Mau, ofiarowanych przez lekarza z San Francisco, Joseph Thompson. Uważa się, że dziecko jest potomkiem samego kota, który otrzymał bohaterskich Europejczyków. Co ciekawe, nie było Wong Mau Birma w pełnym znaczeniu tego słowa. Ale odpowiednie geny były dominującym, a tym samym udało się zabezpieczyć charakterystyczny kolor, że kotek i podbił lekarza. Więcej program hodowlany, że realizuje Uniwersytetu Kalifornijskiego naukowców, prowadzone przez dr Keller. pomoc w aktywnym renderowane do nich i społeczeństwa felinologicznych miasta. W rezultacie, zaledwie cztery lata później, w 1934, CFA zatwierdzony podstawowy standard dla tej rasy i dał pierwszej rejestracji przedstawicieli plemienia, w których rodowód birmańskie koty rasy składał się z trzech pokoleń. Aż do dwóch lat – i to zostało uznane za w pełni rozwinięte. W związku z szaleńczego wzrostu popularności tej rasy zdecydowano się zwiększyć różnorodność genetyczną, dla których Birma skrzyżowano z syjamskie, birmańskie i tajskich importowanych kotów, a nawet kotpmi tylko przypomina Wong Mau. Praktyka ta zakończyła się dopiero w 1947 roku i od tego czasu burmami rozpoznawane tylko jednostki, liczące trzy pokolenia rasowych przodków.

Amerykański i europejski birmański

popularność rasy szybko rozprzestrzenia. W 1949 roku, niektóre z jego przedstawicieli zostały wprowadzone do Wielkiej Brytanii, a siedem lat później utworzone birmańskiej Cat Club – Klub miłośników birmańskie. W 1979 roku dodano do podobnej firmy (The birmański Cat Society).

W celu zwiększenia populacji rasy, hodowcy były hodowli własnej, ćwiczenia z krzyżowania kotów syjamskich. Jednak europejska syjamski bardzo różni się od USA: proporcje i zarysy były bardziej subtelne, kręgosłup – jaszczurka głowy – bardziej wydłużone. Oczywiście, jakość przekazu i Birmy. Rezultatem było istotnych różnic zewnętrznych z amerykańskiego standardu. I europejskim birmański rasy kotów w 1950 roku stał się niezależną gałąź, ze szczegółowymi udoskonaleń zewnętrznych. Tak bardzo, że CFA wyraźnie zabrania przekraczania „Amerykanów” znakiem „Europejczyków”. Naruszenie tej zasady spowoduje „dyskwalifikacja” potomstwa.

wygląd

Pomimo różnic w konstytucji, podobieństwa niesie siebie i amerykańskie i brytyjskie birmański kot. Opis skał oznacza, że zwierzę powinno być średniej wielkości, o wadze pomiędzy 3,6 i 6,5 kg. Bone – cienki, ale stają się silne (nie Siamese lekkość). Oczy – jasne, dość szeroko rozstawione, żółty kolor, który może się różnić od jasnego do głębokiego cytrynowym bursztynem, tym głębiej korzystne. Zielony odcień – znakiem odrzucenia rasy. Uszy są średniej wielkości, szeroko rozstawione, zaokrąglone na końcach, lekko pochylona do przodu. Łapy dość cienkie i długie, eleganckie owalne „stóp”. Ogon średniej długości, oparcie jest wąski, zwężający się w kierunku wierzchołka, która musi być zakończone zaokrągleniami. Wełna – ważne niż słynny kot birmański rasy – bardzo krótki, z cienkich włosach i wyraźnym połyskiem. Jest ciasno, prawie żadnego podkładu.

Różnica między „English” i „American” przejawia się głównie w strukturze głowy. Początkowo przypomina kształt klina o gładkich, zaokrąglonych kształtów harmonii. W drugiej głowicy jest okrągła i pełna twarz iw profilu. Jednak cokolwiek ani opisane birmański kot standardem rasy podkreśla, że jego przedstawiciel powinien być ociężałość. Wdzięk, elegancja – i o masie większej niż oczekiwano czuć osoba, która wzięła kota w ramionach.

dopuszczalne kolory

Dopuszczalne kolory dla Birmy kilka. Ale zasada pozostaje ta sama: górna część ciała i nogi powinny być pomalowane ciemniej niż w dolnej połowie. Nie uważa małżeństwo Punkt niski kontrast: w porównaniu z podstawowym tonem mogą być ciemniejsze nogi, uszy, ogon i maskę. Ale korzystne jest jeszcze podane do równości. Odrzucono żadnej mory i paski, choć kocięta mogą nosić lekkie pręgowane mory – znika z wiekiem.

Według standardów CFA, koty birmańskie rasy mogą mieć czterech kolorów:

  1. Sable, czasami nazywany czarnym. Uważa się, jako baza. Kolor – Ciemny brąz ze złotym połyskiem na wierzchu dwóch odcieniach ciemniejszy. Lobule nosa i poduszki łap bogaty brązowy.
  2. Niebieski. Wełna niebiesko-srebrny, z noski na stopach – szary z odcieniem niebieskim.
  3. Fioletowy, znany platynę cechuje podstawowego tonu srebrzystoszary różowawy odcień barwy. Podkładki i nos różowy płat pochyła lawendy.
  4. Kiedy kolor czekoladowy (druga nazwa „szampan”), ciało ma kolor beżowy i miód, podobny do cienia czekolady mlecznej. Lobe i klocki dać tonu cynamonem.

Te kolory (czasami pod innymi nazwami) są rozpoznawane i inne organizacje kotów w Europie i Ameryce.

TICA umożliwia większą liczbę kolorów birmański. Wynika to z faktu, że wybór prac jest organizacja wykorzystywane Siamese ze śmietaną i czerwonym. Ponadto, jednym z założycieli producentów zostały zarejestrowane koty rzadkich kolorach, takich jak cynamon i płowe. Ponadto, zgodnie z normami Tica pozwoliły Birmy i żółw „luz”. W rezultacie, lista dozwolonych kolorów sięga prawie dwa tuziny.

Koty birmański Rasa: znaków

To dzięki nim, że birmański stały się tak popularne. Żadna inna rasa ma taką pozytywną opinię. Można powiedzieć, że gdy wymienione birmański kot rasy i opis postaci towarzyszy zwykle tylko entuzjastycznych epitetów. To ciekawe, że nawet z losowego kojarzenia z innymi rasami birmański, cechy charakteru są ukształtowane u potomstwa, nawet jeśli nie dziedziczy się drogowskazami na zewnątrz.

Przede wszystkim – towarzyskość. Birmański kot jest absolutnie niezbędne dla firmy – przede wszystkim człowiekiem, ale inne zwierzęta i społeczeństwo jest bardzo mile widziane. Pet trafi za śladami rodziny, jak najszybciej będzie wspinać się w ramiona. Birmański śpi razem z członkami rodziny, i tym podobne „butt” naprashivayas łasica.

Dalej – swawola. Birmański kotów rasy uwielbia zabawy i nie męczą się, aby wziąć udział w grach. W tym przypadku pożądane zabawka kot będzie nosić przez właściciela, odnosząc się do kontynuowania wakacji. Jeśli jednak to ulubione ćwiczenia, on łatwo opanowali całkowicie psa komendy „Fetch”.

Trzecim najważniejszym jakość – cierpliwość w połączeniu z życzliwością. Nawet jeżeli małe dziecko spowoduje, że kot chory, on nigdy nie będzie pasły.

Zalety piękny pet

Wszystkie radości życia, którą obdarzyć rasy kotów birmańskich (Fot swoich przedstawicieli mają w przeglądzie), mogą być zmniejszone do bardzo cenne listy.

  1. Nezloblivost, a co najważniejsze – placability: nawet urażony zwierzę wybaczyć, zapomnieć i nie będzie się zemścić.
  2. Zupełny brak agresji: kot odejdzie od ingerencji, ale nie będzie odjechać.
  3. Bezkonfliktowe dla wszystkich uczestników.
  4. Miłość do dzieci. Niech męczą się z gry, ale aby ukryć przed najmniejszego partnera w kota rozrywki nie będzie.
  5. Birmański inteligentniejsze większość ras.

Czysto estetyczny element nie może wymienić: kot będzie prawdziwą ozdobą domu.

ewentualne trudności

Poprzez zakup zwierząt tej rasy, warto pamiętać, że birmański jest bardzo ciekawy i odważny. Kot bezpiecznie uciec z mieszkania – aw jego ulicach można spodziewać się różnego rodzaju zagrożeniami, tak, że ten punkt wymaga monitorowania. Ponadto, można przypadkowo zablokować kochanie w pralce lub szuflady szafki że zwierzę wspiął się badaniu. I oczywiście, nie jest konieczne, przez długi czas, aby zostawić go w spokoju – to jest przenoszone na zwierzęta ciężko. Mimo tych trudności, które mogą dostarczyć birmański kot rasy, opinie jej niezwykle ciepły. przekazują radość, żywotność i łatwość kotów jest więcej niż odpokutować za wszelkie niedogodności dostarczane go.

W trosce o kochanie

Warto zauważyć, że w taki elegancki i w każdym sensie pozytywnym Opieka nad kotem jest niezwykle proste. Regularnie kąpać nie jest konieczne – tylko w przypadku silnego skażenia zwierzęcia. Wełna sploty nie wysiąść, chociaż utrzymać swój estetyczny wygląd birmański potrzebę rozczesać regularnie – i to tylko raz w tygodniu. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – na równowadze sił. To zależy od niego wspaniały widok skór i aktywność czworonożnego przyjaciela.

„Potomkowie” Birmańskie

Pomimo faktu, że birmański kot rasy jest stosunkowo młoda, to już stało założyciel wielu innych ras. Z udziałem Birmy były ustawione australijskiego Tiffany Thai Bobtail, australijski zadymionych Bombaj i kilka innych. We wszystkich tych gałęziach birmańskiej koloru przyniósł oryginalność i niezwykły charakter, choć nieco gorsze „oryginał”.