360 Shares 1797 views

Bratki: sadzenie i pielęgnacja kwiat wiosny

Wielu ogrodników amatorów od nadejściem mrozów zacząć planować swoje klombów i kwietników na wiosnę. Wśród początku kwitnienia roślin jest jednym z pierwszych miejsc, zajmowanych bratki. Według różnorodność odcieni łącząc równe one nie zrobić kwiat. Trudno sobie wyobrazić, jak szerokie spektrum kolorów tej rośliny. Odcienie kwiatów są od bieli do czerni z odpryskami żółty, czerwony, niebieski. W artykule przedstawiono zdjęcie – w środku bratek kwiat.

Najczęstsze typy wśród ogrodników – to Viola tricolor i Wittrock. Różnica w nich tylko w formie kwiatu. Bratek różni się od swoich rywali duże kwiaty.

W tym artykule będziemy mówić o bratków. Sadzenia i pielęgnacji tej rośliny pozwolić początkujący hodowcy. Jest to bylina zioło często uprawiane jako biennale. Wiele nowoczesnych hybrydy tej rośliny jest doskonale przystosowany do gorącym klimacie i mogą kwitnąć prawie całe lato.

Bratki: sadzenie i pielęgnacja

Tradycyjna metoda sadzenia w czerwcu lub kupili dojrzałe nasiona wysiewa się gleby lub pojemnik z luźnej glebie. Pierwsze kiełki pojawiają się zwykle 6-14 dzień. Najważniejszą rzeczą w tym czasie – w celu zapewnienia warunków niezbędnych sadzonki: umiarkowane podlewanie i pokrywę z jasnym słońcu. Po najpierw tarczowe (pełna) liści rośliny są osadzone w pewnej odległości od siebie, wynosi 5 cm. Po upływie około 10 dni po przeszczepie, gdy sadzonki się mocne, to jest konieczne, aby rozpocząć podawanie częstotliwości 1 raz na 10 dni, alternatywnym mineralnego musi i nawozy organiczne. Trzeba rozluźnić glebę i usunąć chwasty.

Pod koniec sierpnia i na początku jesieni roślin powinny być przeszczepione do miejsca, gdzie można oczekiwać, aby zobaczyć je na wiosnę, w odległości 20 cm od siebie. Kwiaciarnie zalecane do gleby wokół bratków po przeszczepie posypkowej torfu. Ma to na celu pomóc utrzymać wilgoć roślin, a także zapisać kwiat wczesną wiosną, gdy występują przymrozki.

Aw kwietniu i na początku maja, będzie zadowolony z pierwszych pąków. W tym momencie trzeba kwiaty karmić złożony nawóz. Podryhlite ziemi wokół rośliny, usunąć chwasty. Jeśli wiosennej suchych, nie zapomnij o wodzie. Z małych inwestycji bratek sił i środków oczy kwitną niemal do upadku z małymi przerwami w bardzo gorący tydzień.

Nie ma innego sposobu , aby rozwijać bratki: sadzenie i pielęgnacja roślin są przeprowadzane zgodnie roczna. W tym przypadku, nasiona w lutym lub na początku marca zasiane w szklarni. Na początku maja sadzone w otwartym terenie – do końca miesiąca rośliny kwitną.

Duże zainteresowanie wśród hodowców to kolejny rzadki sposób rosną bratki: sadzenie wegetatywnie. Ta opcja jest przeznaczona tylko dla hodowli odmian mieszańcowych.

Sama metoda jest bardzo prosta, co pozwala na jedno lato dostać dużo kapusty i zachować różnorodność w „czystości”. Sadzonki zaczynają ciąć miesiącu maju. Pędy powinny mieć 2-3 węzłów. Posadzone je bardzo mocno do głębokości nie większej niż 1 cm. Dla dobrego wyniku zrazy w każdej chwili zostać spryskane wodą na liście nie więdną. Miesiąc później, zakorzenione pędy i mogą być przeszczepione. Z początku i udanych sadzonki rośliny mogą kwitnąć w tym roku, z późno – w następnym.

Ten kwiat, bratki, sadzenie i pielęgnacja, która nie wymaga wiele wysiłku, zachwyci Cię swoim długim okresie kwitnienia. To musi być w odpowiednim czasie podlewania, rozluźnić glebę wokół krzewów, chwastów chwasty i okresowo zapłodnienia. Aby przedłużyć kwitnienie jest konieczne, aby usunąć zwiędłe kwiaty.

Ciekawostka: W dawnych czasach bratków nadana niesamowitą zdolność do przyciągania miłości. We Francji i Polsce na rozstanie przedstawiony bukiet kwiatów bratków. A w Anglii istnieje tradycja wysłać swoją dziewczynę suszone kwiaty w uznaniu miłości.