132 Shares 2602 views

Masaż przeciwstresowy: masaż kręgosłupa szyjkowo-szyiowego

Masaż terapeutyczny jest uważany za bardzo skuteczną metodę rozmaitych urazów i chorób. Masaż może być ogólny lub lokalny, w zależności od charakteru choroby, a każdy z jego gatunków ma własną metodologię, wskazania i przeciwwskazania.


Strefa Sheynorabine Jedną z najważniejszych miejsc na ludzkim ciele, ponieważ w tym miejscu jest wiele punktów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia osoby. Stan mięśni szyi znajduje odzwierciedlenie w dostarczaniu krwi do mózgu. Czasami Masaż szyi i szyi Nazywany masażem przeciwstresowym. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku stresu mięśnie pasa ramienia u osoby są napięte i jeśli napięcie trwa długo, gromadzi się, a mięśnie tworzą tak zwaną "powłokę naprężeń", która skurcze ruchy i powoduje ból. Nawet po przejściu stresu mięśnie nie odprężają się jednocześnie. Masaż ten ma na celu złagodzenie tego napięcia, co dzieje się z umiejętnością wykonywaną przez wykwalifikowaną procedurę masażu.

Ponadto, wraz z wiekiem, a także z nieprawidłowym stylem życia w strefie kołnierza szyjnego, obserwuje się zjawisko stagnacyjne, depozyty soli, ściskanie kręgów, obrzęki, w wyniku których powstaje skolioza, osteochondroza i grudelety. Problemy w tej dziedzinie wpływają na zdrowie, zdolność roboczą, przynoszą niewygody życia i powodują znaczne szkody dla zdrowia.

Masaż strefy szyi i kołnierza Zwiększa krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, rozprowadza sole. Może służyć jako profilaktyka chorób kręgosłupa i złagodzenia bólu w tym obszarze. Profesjonalny masażysta jest w stanie zapobiec pojawieniu się przepuklin międzykręgowych, osteochondrozy i zapalenia radiculitis.

Pierwsze sesje takiego masażu mogą powodować bolesne odczucia, a bolesność zależy od stadium choroby. Kolejne sesje są mniej bolesne, a ostatecznie całkowicie się zatrzymują. Pacjent z reguły jest zwolniony w ciągu kilku minut pierwszej procedury, ale dla najlepszej skuteczności zaleca się pełne ukończenie masażu leczniczego.

Masaż bez owijania jest przeciwwskazany w chorobach w stadium dekompensacji, wysokich temperatur ciała, wysokiego ciśnienia krwi itp.

Szczególnie ważne jest masaż strefy szyi Dla pracowników biurowych, kierowców, gospodyni domowych, czyli tych, którzy prowadzą do siedzącego lub siedzącego trybu życia. Mięśnie grzbietu i szyi są w dużym napięciu, krążenie krwi jest zakłócone, energia jest stagnacja w strumieniach energii. Jeśli takie osoby nie podejmą żadnych działań, mogą "zarobić" poważne choroby kręgosłupa. Dlatego masaż kołnierza jest użyteczny, a nawet konieczny. Zdejmie klamry i napięcie z zmęczonych ramion i ramion, poprawi przepływ krwi do obszarów problemowych, a co najważniejsze do mózgu, przywraca elastyczność ścian naczyń. To pozbyć się kręgosłupa i bóle głowy, bezsenność, usuwać obrzęk i obrzęk, stabilizować ciśnienie, wyeliminować stagnacyjne zjawiska w tej dziedzinie. Do wszystkich powyższych czynności masaż może znacząco poprawić odporność organizmu na choroby zakaźne, znacząco zmniejsza wrażliwość na meteosensywność, zwiększa rezerwę układów sercowo-naczyniowych i oddechowych, pomaga wyeliminować drażliwość i stres.

Tak, masaż strefy szyi Skuteczne w następujących chorobach:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Zapalenie nerwu wzroku
  • Neurastenia
  • Choroba mięśni szyi (zapalenie mięśni)
  • Osteochondroza szyjna
  • Migrenowe bóle głowy.

Tylko 4-5 kursów rocznie masażu kołnierza szyjnego pozwoli pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, zwrotu mobilności, zdolności do pracy, a tym samym – i radości życia.