277 Shares 9302 views

Allison Krause – dziewczyna, która dała Ameryce świat

Allison Krause – nieustraszony amerykański student, który jest ofiarą swojego własnego kraju. Jej historia – żywy przykład tego, jak państwo nie może dbać o swoich obywateli, zapominając o prawa i moralności. I w tym samym czasie – jest to historia o tym, jak odwaga i determinacja ludzi są w stanie odeprzeć arogancki biurokracji.

Widoczna jest problemem w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70-tych

Wielu wierzy Ameryka okrutny i barbarzyński kraj. Ma powody. Podczas swojej stosunkowo krótkiej historii, rząd USA wielokrotnie niezwinięte kampanie militarne przeciw innymi narodami i państwami. W szczególności na początku lat 70-tych w USA z Wietnamu Południowego najechał Kambodżę.

To wydarzenie spowodowało lawinę niezadowolenia wśród obywateli USA, którzy nie chcą, aby ich bliscy zabijać niewinnych ludzi. Wkrótce w całym kraju zaczęły się protesty wybuchają zmierzające do wycofania wojsk z Kambodży. W tym przypadku, najgorętsze spotkania odbywały się na terenie kampusu i uniwersytetów.

Allison Krause: kilka chwil przed tragedią

Nikt nie wie, kiedy to się stanie następnym życiu dramat. Nie wiedziałem o tym i student Uniwersytetu Kent – dziewiętnaście Allison Krause. Będąc doskonałym uczniem i pacyfistą, ona i jej przyjaciele próbowali oprzeć dyktatorskiego reżimu rządu. Jeden po drugim, pisali petycje do Parlamentu, aby w jakiś sposób przyciągnąć uwagę: powiedzieć, że Amerykanie nie chcą wojny w obcym kraju, nie chce jego synowie tam zmarł. Niestety, ich wysiłki były daremne, ponieważ urzędnicy po prostu ignorowane wszystkie wnioski i zarzuty.

W związku z tym, 04 maja 1970 Allison Krause, wraz z przyjaciółmi udał się do pokojowego protestu. Akcja została zorganizowana na terenie kampusu, a ponieważ wkrótce zaczął dołączyć do reszty uczniów. Władze miasta miały podobny samo nie podoba, ale dlatego, że zostały one wysłane do oddziału Gwardii Narodowej, w celu uspokojenia uczniów.

I piłka brzmiało …

Allison Krause był w czołówce, gdy miejsce przyszedł Gwardię Narodową. Pewni swoich umiejętności, wojsko zaczęły krzyczeć na demonstrantów, nakazując im natychmiast opuścić teren. Ale wiara w słuszność swojej sprawy nie pozwalają młodym ludziom wycofać. Zamknęły swoje szeregi, oni działali przeciwko uzbrojonych agresorów.

Niestety, nie ma wiarygodnych danych o tym, kto jest pierwszy złamać delikatną równowagę między obiema stronami. Wkrótce brzmiał pierwszy strzał, a następnie na ziemię spadły pierwsze ciało studenta. Wśród protestujących zaczęła panikować, bo z tego, co wojsko otworzyło ogień ponownie. W rezultacie, 9 osób zostało rannych i 4 zabitych. Wśród nich były Allison Krause. Zdjęcia zrobione na miejscu następnego dnia krążyły wszystkie serwisy informacyjne, przynosząc taką smutną wiadomość do ludzi.

Kwiaty lepsze kule

Raportowanie o śmierci studentów zmusił Amerykanów do wydostać się z ich mieszkania i przejść ulicami kraju w marszu protestacyjnym. Mniej niż dwa dni, a Texas zebrali około 20 tys. Osób wymagających próby nad nielegalnym strzelaniu.

9 maja 1970 w Waszyngtonie odbył się protest przeciwko wojnie w Kambodży. W tym dniu, aby wyrazić swoje niezadowolenie decydują się na więcej niż 100 tys. Man. Na czele procesji wyróżniało dużego plakatu „Kwiaty lepsze kul.” Jeśli wierzyć znajomego Allison, to te słowa powiedziała dziewczynka, umierających na University of Kent Square.

Historia finałów

W wyniku tego, prezydent USA Richard Nixon zrezygnował pod presją roszczeń osób. Początkowo on zabronił wojska przesunąć w głąb Kambodży, a następnie całkowicie przyniósł je tam. A stało się to 30 czerwca 1970. Niestety, było to jedyne zwycięstwo Amerykanów. Po tym wszystkim, pomimo faktu, że sąd uznał błąd wojny, żaden z nich nie poniósł zasłużoną karę. Dochodzenie unikać również urzędnicy nakazał dzielnicy uniwersyteckiej czyszczenia.

Jednak nawet dziś Amerykanie w odniesieniu do wypowiedzieć nazwę Allison Krause. Film, nakręcony przez jej przyjaciół, ciągle przypominając im o tym, co zabił tę dziewczynę. Niestety, tylko w 1980 roku władze tego kraju uznały jej niewinną ofiarę. Przepraszając na piśmie przed rodzimym Allison Krause, zapłacili im 15 tys. Dolarów odszkodowania.