707 Shares 5301 views

Jak pomnożyć tulipany w przyrodzie i w letnim domku?

Tulipan – piękny cud natury – z delikatnym uroczym jasnym piękno jest ozdobą każdej klombu, powodując uczucie podziwu i czci szczerego zachwytu. Cieszy się wielką miłość, ta kultura charakteryzuje się wielką różnorodnością luksusowych kształtach i kolorach. Śpiewane przez wielu poetów, tulipan już dawno zdobył serca wielu ludzi na naszej planecie. Niektórzy nawet stał zapalonych kolekcjonerów jego odmian, gotowy zapłacić za nowego rodzaju fortuny. Kwiaty są tulipany kwitną w słoneczny dzień i zamykany na noc.

Powielanie tulipanów w przyrodzie

Bawić się tyle piękna pod życie prawie każdego. Najważniejsze jest to bardzo chętnie (bo sny mają tendencję do marzeń) i, oczywiście, wiedzieć, jak pomnożyć tulipany. Po tym wszystkim, uprawa tej bezpretensjonalnej kultury wymaga przestrzegania pewnych zasad lądowania i zapewnienie wysokiej jakości opieki. Dla poprawnej reprodukcji uroku kwiat w ogrodzie powinny być rozumiane jako tulipanów rasy w przyrodzie. Dzieje się to poprzez tzw samoodnowy, w którym żarówka matka, konające sezon, zastąpiony przez jego wymianą, a takie rośliny aktualizacji obserwowanego rocznie. Czas trwania tego naturalnego cyklu może wystąpić w ciągu 60 lat lub więcej. Dla wielu ludzi, może powstać pytanie, jak tulipany stepowe rasy. Czy to tylko wegetatywnie? W rzeczywistości, układ rozrodczy dzikiego tulipanów odbywa się również za pomocą nasion, które są w każdym polu ziarna może mieć do 250 sztuk.

Tulipany na stronie: Jak pomnożyć

Tulipan w kulturze przyszedł pod pełną opieką osoby, która opiekowała się najwygodniejszy dla siebie, wegetatywne metoda reprodukcji: żarówki wokół matki dorosłych dzieci (dla dzieci) – podstawa przyszłych pięknych kolorach. Największy z nich nosi nazwę zastępczą żarówkę i wymienić płytę główną, skłonnej do śmierci drugiego roku życia. Nerka główny żarówka, która będzie wymienić płytę główną, układa się bardzo wcześnie i do przodu w rozwoju i wzrostu pozostałej nerki. W nim, wymiana żarówki, nie ma zakładki i liści i pąków kwiatowych.

Naturalne cechy tulipan

W swej istocie, tulipan jest klonem z poprzednich zakładów, będący jego bezpośrednim potomkiem. W tym przypadku, oprócz możliwości rozkwicie, wymiana żarówki notabene dziedziczy z dominujących zmian fizjologicznych, które ze względu na nagromadzenie oznakami starzenia, co ostatecznie prowadzi do śmierci rośliny.

Dlatego dla wysokiej jakości hodowli należy wybierać tylko młodych boczne żarówki okrągłe regularnym kształcie. Dorosłych kwitnienia bańki ma 3-4 wag obsady podstawy, z których każda, jak również z powłoki zatok, w miejscu jej połączenia z Dońcem, określone rosnącej temperaturze (podobny do powstawania nerek pachwina konwencjonalnych wyjścia). Każda nerka do końca sezonu wegetacyjnego jest w stanie przekształcić się w spółkę zależną żarówki. Rozwój punktów wzrostu jest nierówna, a ilość żarówek w gnieździe utworzonym przez matek zależy od warunków przechowywania i cech wzrostowych.

sztuczki kwiatowe: jak pomnożyć tulipany

wysokiej jakości żarówki będzie najbardziej optymalne do sadzenia – zastaw piękne tulipany. Aby uzyskać odpowiednie żarówki w kwiat, usunąć strąki nasienne, ponieważ jeżeli jakakolwiek roślina większość swoich sił spędzony na uprawę nasion osadzonych w nim, że spowoduje melchanie cebul potomnych. Wiedząc, jak hodować tulipany, należy pamiętać, że podczas cięcia kwiat zaleca się pozostawić kilka liści, które będą pełnić funkcję dostarczania składników odżywczych do cebulki.

kopanie żarówek

Kopanie bulwiaste gniazda, składające się z 3-5 żarówek w środku którego znajduje się blisko szypułki największa, wymiana nerek, wykonane w czerwcu i lipcu (w zależności od podziału na strefy kultury). wykopywania termin musi być odpowiednio zdefiniowane. W przeciwnym wypadku, kiedy to przedwczesnej żarówki nie będą mieć czasu, aby dojrzeć, łuski tworzone jest niewystarczająca, a to niekorzystnie wpływa na przechowywanie materiału rozmnożeniowego. Jeśli późno w wykopaniu cebul, ten ostatni może po prostu nie można znaleźć w ziemi, ponieważ miejsce ich wzrostu, gdy więdnięcie rośliny staje się niewidoczny, ale jest obarczona utraty dużej ilości materiału rozmnożeniowego.

Kopanie gniazd żarówek mogą być wykonane z pełnego suszenia liści i łodyg roślin przed ich rozkładu. Otrzymany zaleca żarówka kontroli chorób i urazów, w całości i zdrowych osobników należy umyć bieżącą wodą, trawiona w roztworze nadmanganianu potasu (około godziny), wysuszyć w ciemnym miejscu i końcową sortowania, przed ich dalszego przechowywania. Jednostki zależne małe żarówki powinny być oddzielone od rodzica.

Przechowywanie cebulek tulipanów

Przechowywania cebulek tulipanów wytwarzane w korytkach wyznaczenia każdej klasie. Aby zmniejszyć ryzyko roztoczy docelowych dolne tace jest zalecane posypać siarki połączony aktywnego preparatu miedzi. W pierwszym miesiącu – okres układania temperaturę pąki kwiatowe oszczędności powinno być 20-25 stopni. Dalej jest obniżenie temperatury do 15-18 ° C. Dzieci tulipany zaleca się przechowywać w wilgotnym miejscu, w przeciwnym razie będą one szybko wysychają i stają się nieprzydatne do lądowania. Cały okres przechowywania bulw są sprawdzane i wykonane vybrakovyvanie nadają się do sadzenia. Sadzenie tulipanów jest produkowany w otwartym terenie (lub teplichku) w zimie lub wczesną wiosną.

Rozmnażanie wegetatywne tulipanów, na podstawie ich wzrostu od spółek zależnych żarówek, dla większości ludzi jest tak znane, że aż trudno uwierzyć w zdolność do reprodukcji kolorów przez nasiona.

Nasion metody rozmnażania tulipany

Jak pomnożyć nasiona tulipanów? Tulipany, podobnie jak wszystkie okrytonasiennych, po zapyleniu, jajnika i formy nasion. W przypadku odmian wyhodowanych z nasion, atrybuty odmiany nie zostaną zapisane, a kwitną będą musieli poczekać 4-5 lata. Dlatego też, rozprzestrzenianie się materiału siewnego stosuje się głównie w hodowli. Jak pomnożyć tulipany stosując nasiona? Przez pewien rodzaj kwiatu zapylania odbywa się w sposób sztuczny, którego celem jest wstępnie wybrany ukierunkowane przekraczania roślin rodzicielskich. W tym celu organizowane jednoczesnym roślin kwiatowych. Jeśli tak nie jest, pyłek jest wymagane, aby zbierać i przechowywać w lodówce w papierowej torbie. Na kilka dni przed zapyleniem w rodzica, który chcesz usunąć pylniki z kwiatem; Słupek zapylanie zaleca się 2 razy w odstępach 2-3 dni. Następnie kwiat powinny być pokryte papierem, że nie działo się znowu zapylania przez owady. Zbiór nasion należy zrobić, gdy Boll zdobyć brązowy kolor i pęka; w przeciwnym razie ryzyko materiału siewnego są rozrzucone na ziemi. Po zebraniu nasion muszą być przechowywane w lodówce w + 5-8 ° C

Nasiona przechowywanie Tulip

Zimą sadzone na nasiona utrzymuje się niska, ale chroni je przed zimnem. W otwartym terenie wysiewu odbywa się w upadku. Wielu hodowców w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery, praktykowane sianie w pudełkach na głębokości 1-2 cm, gdzie będą rosnąć 2-3 lat. Na wiosnę powinno być zrobione podlewanie, spulchnianie gleby i usunąć chwasty na nim. Ponadto, dojrzałe żarówki powinny być wykopane i grunty na proponowanym miejscu stałego wzrostu. Kwitnienie tulipanów są w 5-6 lat, i będzie to niepozorny. Maksymalne dekoracyjne tulipany wyrosły z nasion, wejdzie w 8-12 lat po posadzeniu nasiona.

Kwitnące tulipany młody umożliwia wybranie instancji w pełni spełniają wyników granicznych. Następnie układ rozrodczy z nasion wyprodukowanych tulipany wegetatywnie.

W związku z tym pytanie, czy nasiona tulipanów rasy może mocno i pewnie odpowiedzieć – tak!

Który sposób jest lepszy?

Nie wielu ogrodników użyć tej metody w praktyce ze względu na czas jego trwania. Wiedząc, jak hodować tulipany, którego powstawanie z nasion, tworząc pełny kwiat trwa dłużej niż jeden rok, plantatorzy szukasz bardziej prosty sposób. Najbardziej ukochany i znane jest sposobem jest rozmnażanie wegetatywne.