243 Shares 7833 views

Zwężania naczyń krople do nosa: stosować z ostrożnością

Istnieje wiele chorób, które powodują zapalenie błony śluzowej nosa (przeziębienia, grypa, zapalenie błony śluzowej nosa, alergiczne reakcje). Wśród wspólnych zabiegów jest alokowana używać kropli do nosa. Jednak przed rozpoczęciem stosowania kropli skurcz naczyń krwionośnych nosa, należy skonsultować się z lekarzem, który musi ustalić przyczynę choroby.

W odniesieniu do ciała dziecka, trzeba podejść do problemu z ostrożnością. Jest możliwe, że przyczyną przeziębienia jest tylko wylewka zanieczyszczenie kurzem lub innymi substancjami mikroskopijnych że można wyeliminować za pomocą roztworu soli morskiej lub soli fizjologicznej, które mogą być wykonane nawet w domu. W tym celu konieczne jest, aby rozpuścić łyżeczkę soli na 1 litr chłodnym przegotowanej wody. Jeśli przekroczenia znacznik, będzie on zaszkodzić dziecku, ponieważ przesuszoną rozwiązania śluzówki.

Zdefiniujmy jak są krople do nosa obkurczających naczynia, i dlatego ich stosowanie jest nadal uzasadnione. Fakt, że powodują natychmiastowy skurcz naczyń krwionośnych, dostając się na błonę śluzową nosa. Podczas tego wystąpienia usuwanie obrzęków, co utrudnione oddychanie, blokując przepływ powietrza. Produkuje także śluz nie jest tak szybki i już ma gęstą konsystencję. W rezultacie, nie ma ulgi w oddychaniu.

Częściej niż leki obkurczające naczynia do nosa są dokonywane na podstawie ksylometazoliny. Leki te są "Galazolin", "Dlyanos" i "Rinonorm" i "Xymelin". Leki te można znaleźć w postaci sprayów, które mogą być wykorzystane dopiero po osiemnastu miesięcy życia, tak aby nie uszkodzić błony śluzowej dziecka. Wśród korzyści wynikających z tej formy preparatu jest dokładne dozowanie, ekonomiczne stosowanie i ograniczone działania niepożądane.

Kolejne środki działające na których mogą być tworzone przez nos krople skurcz naczyń krwionośnych jest oksymetazoliny. Ten lek "Nazivin", "Nazol", "Nazol Zaawansowane" i "Fervex sprayu".

Każdy z nas musi pamiętać, że korzystanie z wazopresyjnych nie powinno trwać dłużej niż 3 – 7 dni. Jeśli tych kropli stosowanych od czasu do czasu, co do zasady, skutki uboczne nie występują. Takie obserwuje się, gdy stosuje się regularnie i przez długi czas. Fakt, że naczynia krwionośne stają się zależne od kropli, a zatem są w miłej stanu, co powoduje ciągłe powstawanie obrzęków. Ale jeśli spadek wykorzystania zwężające naczynia nos niemal stale, statki po prostu nie reagują i męczą się w ogóle. Czasami rozwija się nawet zdobyć stanu obrzęku.

Oprócz uzależnienia, te krople mogą powodować inne skutki uboczne. Jeśli ludzkiej przewlekłego nieżytu nosa, żywność może zakłócić błony śluzowej nosa, co prowadzi do jego rozrzedzania i kruchość naczyń. Mogą być uszkodzone w jakikolwiek urazów lub wysiłku fizycznego. W rezultacie, nie są częste krwawienia z nosa. Jeśli jest przedawkowanie leku, pacjenci mają kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia krwi, a także problemy ze snem i zespołów depresyjnych. Pamiętaj, że wszystkie zwężających naczynia kropli jest zabronione do stosowania w jaskrze i zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa. Po konsultacji z lekarzem fundusze te mogą być wykorzystywane do zaburzeń serca, choroby tarczycy i nadciśnienie.

Jeśli chodzi o alergie, krople do nosa są często przepisywany ją leczyć. Jednak wymaga to obowiązek konsultacji z alergologa. Fakt, że krople do nosa z alergiami powinni być powoływani do lekarza, ponieważ przyczyny alergii może być ustawiony. Ale wszystkie leki mają różny zakres działania.

W każdym przypadku, takie metody obróbki powinna być wybrana tylko po konsultacji z specjalisty.