852 Shares 9505 views

Kombajny zbożowe "Akros". Kombajn zbożowy Akros: specyfikacje, opis, schematy i ceny

Najistotniejsza jest efektywność ekonomiczna wyspecjalizowanych maszyn dla producentów rolnych. Przecież w czasie zbioru lub siewu firma nie ma czasu na naprawę i wiele innych przestojów. Kombininy produkowane przez "Rosselmash" "Akros" spełniają niemal wszystkie wymagania rynku. Technika ta jest bardzo niezawodna i wysokiej jakości.

Producent

W chwili obecnej "Rosselmash" znajduje się na liście pięciu największych światowych liderów w produkcji maszyn rolniczych. Produkcja tej marki jest produkowana w 13 przedsiębiorstwach, zbudowanych nie tylko w Rosji, ale także w Kazachstanie, USA, Ukrainie, Kanadzie. Technika "Rosselmash" jest realizowana w 26 krajach świata. A jednocześnie cieszy się dużą popularnością. W asortymencie firmy "Rosselmash", oprócz kombajnów, jest 23 więcej nazw urządzeń.

Produkowane modele

"Akros" to kombajn zbożowy, przeznaczony do zbierania przede wszystkim bardzo dużych obszarów upraw wysokiej wydajności z dużą prędkością i bez strat czasowych. W sezonie z wykorzystaniem modeli tej marki można zbierać ponad 1000 ha zbóż i roślin uprawnych (kukurydzę i słonecznik).

Do tej pory firma "Rosselmash" oferuje przedsiębiorstwom rolnym tylko cztery linie tego sprzętu. To łączy "Akros" 530, 560, 580 i 590. Wszystkie te modele charakteryzują się wysoką wydajnością i przystosowane do zbierania różnorodnych upraw. Różnice między nimi dotyczą przede wszystkim mocy silnika i prędkości pracy w terenie.

Kombinacja "Akros" 580 jest wyposażona w silnik o mocy 300 KM o pojemności 8,9 litra marki Cummins z minimalnym zużyciem paliwa. Dodatkowo model 580 jest wyposażony w bęben szlifierski pracujący z dwiema prędkościami. Zęby są przekłuwane w nim w trybie 3400 obr./min i trybie 2000 rpm. Przeznaczony jest do przetwórstwa słonecznika i kukurydzy.

Najnowszy model "Rosselmash" – "Akros" 590 charakteryzuje się zwiększoną wydajnością i może być stosowany w największych gospodarstwach do obróbki z dużą prędkością bardzo dużych pól. Nawet w warunkach wysokiej wilgotności kombajn ten może pokazywać objętość omłotu w wysokości 8000 ton na sezon.

Główne zalety kombajnów zbożowych Akros

Głównymi zaletami techniki produkcyjnej "Rosselmash" w porównaniu z modelami innych marek są:

  1. Wyposażono w analizatory beatów z chowanymi palcami i grzebieniami. Ten węzeł znajduje się przy wejściu na nachyloną komorę, a podczas pracy kombajnu aktywnie wyważa ciętą masę, co ułatwia jej szybki postęp, nawet jeśli jest mocno zatkane.

  2. Wyposażony w nowoczesny agregat prądotwórczy Power Stream z chwytem 6,7 i 9 metrów. Ich użycie pozwala zminimalizować straty ziarna w wyniku rozlania i zapewnić jednolitą podaż w każdych warunkach.

  3. Obecność tradycyjnego, niezawodnego młócarkę typu bębnowego o dużej przepustowości, która niezawodnie odnosi się do ziarna i słomy.

  4. Wyposażenie w niezależne urządzenie do łopatkowej śruby napędowej. Ze względu na jego użycie zmniejsza się ryzyko kruszenia ziarna.

  5. Wyposażone w niezawodne 6-cylindrowe silniki, wybrane zarówno dla momentu, jak i mocy.

  6. Dostępność różnych adapterów i akcesoriów. Stwarza to możliwość wykonywania różnorodnych prac na kombajnu. I nie tylko podczas żniw, ale także przez cały sezon.

Zaletą tej techniki jest między innymi wyposażenie bardzo szerokiego strumienia mocy, przystosowane do pracy, w tym na nierównych polach. Rośliny rolnicze są bardzo czyste. Obecnie kombajny do zbioru ziarna "Akros" zajmują pozycję lidera w Rosji i są najbardziej zaawansowanymi technikami tej specjalizacji.

Cechy obsługi

Zaletą akrosu jest oprócz doskonałego wyposażenia technicznego, wygodę użytkowania. Kabiny wszystkich władców są dobrze zabezpieczone przed hałasem i wibracjami. Ich centralna lokalizacja przedstawia przegląd 360 gr. Starannie opracowane w kombajnach "Akros" i ergonomia. Wszystkie elementy sterownicze mają tradycyjny układ i są w bezpośrednim zasięgu wzroku, co oczywiście ułatwia zadanie sumatora. Specjaliści nie muszą pracować nad tą techniką, aby poddać się dodatkowym szkoleniom. Ponieważ modele tej marki są produkowane przez producenta krajowego, w przypadku konieczności naprawy nie jest trudno znaleźć szczegóły i węzły. Poniżej przedstawiono schemat kombi "Akros" 590.

Warunki pracy

Wykonywanie prac rolniczych przy użyciu kombajnów produkowanych przez "Rosselmash" może być w każdych warunkach pogodowych i niezależnie od warunków. We wszystkich modelach tej marki są zainstalowane opony o grubych oponach o ostrych ochraniaczach "rzeźbionych", przeznaczone do jazdy terenowej.

"Akros" to kombajn, który może być używany nawet w temperaturach do +50 ° C. Jest to możliwe dzięki dostępności "inteligentnego" systemu chłodzenia silnika. Wraz ze znacznym wzrostem temperatury zawiera dodatkowe wentylatory.

Możliwe jest produkowanie prac rolniczych przy użyciu tej marki nie tylko w ciągu dnia, ale także wieczorem, a nawet w nocy. Szczególnie w tym celu wszystkie kombajny są wyposażone w potężne reflektory LED.

Dzięki oryginalnemu projektowi bębna, kombajny "Akros" mogą skutecznie i bez ziarna zbóż, które jest prawie w pozycji poziomej. Dostosowanie wszystkich systemów sprzętu tego producenta może odbywać się bezpośrednio na polu.

Recenzje miejsca: Akros

Opinia tych połączeń wśród krajowych rolników rozwinęła się po prostu cudownie. Zauważono nie tylko mocne strony wymienione powyżej. Te kombajny są również chwalone za obecność w ich konstrukcji unikalnego wirnika z odwrotnym pokładem, który nie ma analogów na świecie. Ze względu na obecność tej części, całkowicie zatruwa się twarde i mokre pieczywo. Doskonały metal używany do produkcji, bardzo odporny na korozję – inną cechą charakterystyczną kombajnu "Akros", który przyniósł mu dość dobre recenzje.

Oczywiście konsument ma dobrą opinię na temat tej techniki ze względu na niski koszt. Za taką samą cenę, co kombajn zbożowy, można kupić dwa "Acros". Jednocześnie, pod względem wydajności, jakości zbieranie zboża i łatwości utrzymania, ta obca technika praktycznie nie jest gorsza.

Pozytywnie ocenia się pracę specjalistów z firmy Rosselmash, a także jej dealerów. W przypadku awarii, kapitan szybko wejdzie na miejsce i szybko eliminuje wszystkie nieprawidłowe funkcjonowanie.

Funkcje nowych kombinacji ACROS 590

Jest to najnowszy i najbardziej doskonały model opracowany przez projektantów firmy "Rosselmash". Od innych władców nowy kombajn "Akros" 590 Plus różni się tym, że jego konstrukcja obejmuje:

  • Akcelerator pobudzający w komorze;

  • Niszczarka z nową komorą procesową;

  • Silnik o mocy 325 KM.

"Akros" to kombajn zbożowy, w którym zaprojektowano hydrauliczne systemy kopiujące i czyszczenie dwustopniowe. Przetwarzanie kukurydzy i słonecznika przy użyciu łącznika tej marki jest bardzo wysokiej jakości, ponieważ jest wyposażone w specjalną rozrzutnik plew. Skłonna komora kombajnów zbożowych tej marki powiększa się o objętość o 250 mm, co oczywiście znacznie zwiększa ich wydajność.

"Akros" łączą: cechy techniczne

Jeśli chodzi o stopień i rodzaje olinowania, "Akros" łączy, jak już wspomniano, nieznacznie się różni. Po przeczytaniu poniższej tabeli można dowiedzieć się dokładnie, jakie cechy mają cechy 530, 580 i 590, a także podobieństwa i różnice między nimi.

Wskaźniki

530

580

590

Widok nagłówka

Strumień mocy

Strumień mocy

Strumień mocy

Nagraj nagłówek

5,6,7,9

5,6,7,9

5,6,7,9

Prędkość frezarki

1180

1180

1180

Różnorodność

Komora nachylona

Przenośnik z pochylonym wbijakiem

Przenośnik z odbiornikiem

Przenośnik z odbiornikiem

Typ maszyna do omłodzenia

Bęben

Bęben

Bęben

Średnica bębna

1480

1480

1480

Klawisze samowyzwalacza (długość)

5

5

5

Obszar separacji wytrząsarki

6.15

6.15

6.3.

System czyszczenia

2 kraty

2 kraty

3 kraty (2 kaskady)

Wentylator czyszczący

1 sekcja

1 sekcja

2-częściowy

Домолот

Autonomiczny

Autonomiczny

Autonomiczny

Zdolność leja samowyładowczego

9000 l

9000 l

9000 l

Częstotliwość rotacji bębna

1800 i 3400

1800 i 3400

1800 i 3400

Noże krokowe

25

25

24.5

Prześwit Ground

350

350

370

Marka silnika

YMZ / 236BK

Cummins / 6LTAA

Cummins / 6LTAA

Pojemność silnika i liczba cylindrów

11,0 V6

8.9L6

8.9L6

Dostępność systemu monitorowania zużycia paliwa

Jest

Nie

Nie

Moc (kW / KM)

188/255

221/300

239/325

Wymiary

8600х3880х3940

8600х3880х3940

8850х3880х3940

Koszt kombajnów

Cena kombajnu zbożowego Akros zależy przede wszystkim od modelu. Również koszt tego sprzętu może się różnić w zależności od ogólnego stanu i jego wyposażenia. Średnio wynosi od 3-5 milionów rubli. Kombinacje tego producenta są sprzedawane przez oficjalnych dealerów. Przedstawiciele firmy "Rosselmash" sprzedają na rynku nie tylko sam sprzęt, ale także różne dodatkowe jednostki przeznaczone do zainstalowania na nim. Może to być na przykład intensywne oświetlenie, zwiększone noże młócące, bębny o nierównych wymiarach, różne typy opon, taśmy przenośnikowe itp.

Używane modele

Na rynku wtórnym można również kupić używane kombajny tej marki. Koszt takiego sprzętu, oczywiście, będzie mniejszy. Cena używanych modeli wahań się między 2-3 mln rubli, w zależności od modelu.

Jak widać, "Akros" – kombi jest rzeczywiście bardzo niezawodny, wysokiej jakości i całkiem słusznie zasługuje na dobre opinie użytkowników. Sprzęt firmy "Rosselmash" jest niedroga, różnego rodzaju prace rolnicze z jego użyciem mogą być wykonane z wygodą, szybko i bez strat.