882 Shares 6435 views

Objawy endocervicitis. Czym jest ta choroba?

Endotservitsitah zwane zapalenie błony śluzowej wyściółce z szyjki macicy (raka szyjki) kanału macicy.

przyczyny

Śluz szyjki macicy może być narażona na działanie czynników chorobotwórczych, takich jak gonokoków i chlamydię i mykoplazmy, grzybów, wirusów i innych czynników zakaźnych. uraz szyjnego, otrzymane przez kobiety, na przykład, podczas porodu, gdy rozszerzenie i łyżeczkowanie, aborcja przyczyniać się do endocervicitis rozwoju. Co jest głównym czynnikiem, nie możemy powiedzieć, ale był bardzo ważny w występowaniu tej choroby. Może wystąpić reakcje chemiczne na błony śluzowe, w tym przez podawanie pewnych leków.

Endocervicitis, z reguły, nie jest oddzielony od choroby i towarzyszy innych zapalnych chorób ginekologicznych i charakteru zapalnego. Mogą to być choroba, nie tylko szyjki macicy, ale pochwa przydatki.

Obraz kliniczny i metody diagnostyczne

Chore kobiety skarżą pochwy charakterze ropnym rozładowania. Rzadziej mogą dołączyć dokuczliwy ból powyżej pochwy. Zatem można stwierdzić, że nie ma żadnych szczególnych objawów, typowe dla endocervicitis. Co to znaczy? Musisz starannie przeprowadzić różnicowanie z innymi warunków dotyczących doboru odpowiedniego leczenia.

Co jest główną metodą diagnozowania endocervicitis? Co jest przesiewowe szyjki macicy poprzez zastosowanie wziernik, która jest prowadzona przez lekarza, oczywiście. Podczas swojej wizualizowane obrzęk i zaczerwienienie śluzowej, wydzielina ropna, czasami erozji. To samo można zidentyfikować za pomocą kolposkopii.

Wydzielina z kanału szyjki poddaje bakteriologicznej i badanie mikroskopowe, za pomocą którego wykrywany jest wzbudnica wybiera odpowiednie leki terapii. Ponadto przeprowadzono cytologicznej wymazów pobranych z szyjki macicy, co pozwala na różnicowanie tej patologii z przedrakowych i rakowych warunkach.

Przy niedostatecznej leczeniu choroby może prowadzić do przewlekłej endocervite. Objawy obserwowane są takie same, ale nie jest to tylko zapalenie błony śluzowej, ale również głębszych tkanek, co prowadzi do rozwoju zapalenia szyjki macicy. Powikłania tej choroby – to jest erozja, torbiele, deformacja kanału szyjki macicy.

Wytyczne leczenia

Co jest wymagane w przypadku, objawionej endocervite? Leczenie. Czopki, tabletki, douching lub tace – wszystkie wybiera i wyznacza lekarz. Ale leczenie musi koniecznie być skomplikowane. W ostrej fazie uciekania się do terapii antybiotykowej, w zależności od rodzaju patogenu zidentyfikowane, a ze względu na jego wrażliwość na antybiotyki. Zakażeń grzybiczych stosowane środki przeciwgrzybicze wirusowe – przeciwwirusowego. Z równą wagę przywiązuje się do otrzymania leki immunomodulujące i witaminy.

Dalsza obróbka przeprowadzana jest, mające na celu przywrócenie normalnej mikroflory. Sprowadza się ona do eubiotics powoływanie i diety, który zapewnia spożycie dużych ilości pałeczek kwasu mlekowego i bifidobakterii.

Trzeba wiedzieć, kiedy przy użyciu lokalnych rozwiązań antyseptyczne i przeciwzapalne poprzez kąpiele i nawadniania dla oczyszczalni endocervicitis, że można to zrobić tylko przy przewlekłym procesem. W przeciwnym razie będzie to tylko zaostrzyć sytuację i prowadzić do rozwoju infekcji wstępującej.

W przewlekłym obecność jednoczesnego patologii szyjki macicy, zmiany anatomiczne struktury po usunięciu chirurgicznym leczeniu infekcji. Może to być kriochirurgia, leczenie laserowe szyjki stożek biopsji radiochirurgię i innych technik.

W celu endocervicitis profilaktyce zaleca terminowe leczenie chorób zakaźnych związanych z kobiecej sfery seksualnej.