388 Shares 3459 views

„Finoptinum”: instrukcję obsługi, składu, rzeczywistych odpowiedników

Z serca i choroby naczyń dotyka wielu ludzi. Ponadto, wraz z wiekiem, ryzyko takich stanach chorobowych jest znacznie wzrosła. Aby zmniejszyć ryzyko poważnych procesów w organizmie, lekarze zalecają stosowanie specjalnych narzędzi. Wśród nich są szczególnie popularne są blokery kanału wapniowego. Są to niejednorodna grupa leków. Ich mechanizm działania jest związany ze zdolnością do hamowania przenikanie jonów wapnia z przestrzeni pozakomórkowej, w komórkach i naczyń krwionośnych serca. Zmniejszenie stężenia tych pierwiastków, lek wykazuje działanie rozszerzające naczynia.

Najskuteczniejszy lek z takich właściwości jest „finoptinum”. Instrukcje do zastosowania kompozycji, analogi, wskazania do stosowania leku i jej efekty uboczne są opisane poniżej.

Formie, kompozycja

Jaki kształt jest charakterystyczny dla leku „finoptinum”? Instrukcje dotyczące stosowania mówi, że można go kupić w postaci iniekcji i tabletek.

Jako składnik aktywny tego środka działa chlorowodorek werapamilu. Także w procesie wytwarzania obejmują różne połączenia pomocniczych (w zależności od postaci uwalnianiu).

Efekty farmakologiczne

Jakie cechy są nieodłącznym leku „finoptinum”? Instrukcje użytkowania, Liczba zastrz jest blokerem kanału wapniowego (selektywne) w pierwszej klasie. Jest to difenilalkilamina pochodna i wykazuje dusznicy bolesnej, przeciwnadciśnieniowe i antyarytmiczne działanie.

Dusznicy bolesnej efekt tego leku wiąże się z jej zdolności do wywierania wpływu na mięsień sercowy i hemodynamiki peryferyjne. Innymi słowy, lek zmniejsza ton tętnic. Ponadto zmniejsza transformatsiiyu energii ATP, które są zawarte w związkach o wysokiej energii w pracę mechaniczną i zmniejsza kurczliwość.

Trzeba też pamiętać, że stosowanie tego leku znacznie zmniejsza zawał O2 i ma negatywny chronotropowe, inotropowe i efekty rozszerzające naczynia.

Własności leku

Ze względu na skład, lek „finoptinum”, którego analogi wymienionych poniżej hamuje automatyzm węzła zatokowego zmniejsza przewodzenie AV i zwiększa okres refrakcji.

Wzrastające czasy relaksacji rozkurczowe komory (po lewej), lek zmniejsza tonus mięśnia ściany, to znaczy jest w pomocnicze środki do leczenia kardiomiopatia przerostowa.

Należy również zauważyć, że uważany lek wykazuje właściwości przeciwzapalne arytmii z arytmii nadkomorowych.

Kinetyka leku

Preparat „finoptinum” instrukcji, które są opisane poniżej, jest absorbowana z przewodu pokarmowego (w przybliżeniu 90% podanej dawki). Jego przynależność do białka wynosi 90%.

Lek jest metabolizowany w kanale (pierwszy) przez wątrobę. Stanowi to taką pochodną jako norverapamil, która jest mniejsza niż działanie hipotensyjne niezmodyfikowanej werapamilu.

Czas półtrwania leku po otrzymaniu pojedynczej dawki na 3-8 godziny. Przy zastosowaniu powtarzanych dawek leku, ta zmienia (5-12 godzin).

Pochodzące lek przez jelitach i nerkach.

świadectwo

W niektórych przypadkach, przepisać leki „finoptinum”? Instrukcje użytkowania (tabletki i roztworu do iniekcji mają te same efektowny) stwierdza się, że narzędzie może być wykorzystywane do częstoskurcz nadkomorowy (włączając napadowy, zespół lowna-ganonga-levine'a WPW-syndrom), udary (napięcie, stabilnego bez zwężenie naczyń, stabilne naczynioskurczowej), tachykardia, trzepotanie przedsionków, migotanie tachyarytmii, arytmię, nadciśnieniowego (do podawania dożylnego), nadciśnienie, nadciśnienie tętnicze w małych HVS w obiegu, kardiomiopatię przerostową.

Przeciwwskazania

Kiedy nie podawać „finoptinum”? Instrukcje użytkowania (zastrzyki i tabletki mają takie same przeciwwskazania) wskazuje, że to narzędzie jest zabronione do stosowania w ciężkim niedociśnieniem, zatokowo-oblegany i zespół chorej zatoki (z wyjątkiem pacjentów z rozrusznikiem serca), AV-blokada syndromu trzeciego i drugiego stopnia Launa -Ganonga-Levin i WPW-zespół w połączeniu z migotaniem lub trzepotaniem przedsionków (z wyjątkiem chorych z rozrusznikiem serca), ciąża, nadwrażliwości na werapamil, karmienie piersią.

Lek „finoptinum”: instrukcje użytkowania

Dawka leku jest obliczana lekarza indywidualnie.

dorosłych pacjentów tabletki podaje się doustnie w dawce początkowej wynoszącej 40-80 mg trzy razy dziennie. Dla postaci dawkowania z pojedynczym dawkowania o przedłużonym uwalnianiu powinna być zwiększona, a częstość podawania – mniejsza.

Dzieci w wieku 6-14 lat, lek ten zaleca się przyjmować w ilości 80-360 mg dziennie, a do 6 lat – w dawce 40-60 mg dziennie. Częstość podawania leku jest cztery razy dziennie.

Jeśli to konieczne, lek o którym mowa, może być podawany dożylnie (powoli). Dlatego konieczne jest monitorowanie EKG, ciśnienie krwi i częstość akcji serca pacjenta.

Jednorazowe dozowanie roztworu do ludzi dorosłych wynosi 5,10 mg. Jeśli efekt terapeutyczny jest nieobecny, a następnie po 20 minutach od przygotowania może być ponownie wprowadzona (przy tej samej dawce).

Pojedyncza postać dawkowana do iniekcji leku dla dzieci w wieku 6-14 lat wynosi 2,5-3,5 mg dla dzieci 1-5 lat – 2-3 mg, a dla dziecka do jednego roku – 0.75-2 mg.

U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby dziennej dawki nie powinna być większa niż 120 mg.

Maksymalna dawka preparatu doustnego dziennie wynosi 480 mg.

skutki uboczne

Preparat „finoptinum” mogą wywoływać niepożądane reakcje następujące:

  • przyrost masy ciała, bradykardia, agranulocytoza, lub pogorszenia niewydolności serca, hiperprolaktynemia, tachykardię, przejściową utratę wzroku, obrzęki obwodowe;
  • wyraźne obniżenie ciśnienia krwi, ginekomastii, wydzielanie, zapalenie stawów, dusznica bolesna, zaburzenia rytmu serca, obrzęk płuc, AV blok trzeciego stopnia, asystolia, małopłytkowość bezobjawowych załamania;
  • nudności, sztywność ramion lub nóg, przerost dziąseł, omdlenia, zmęczenie, zwiększenie apetytu, niepokój, zwiększenie aktywności aminotransferaz wątrobowych;
  • wysypka skórna, zawroty głowy, zaparcia lub biegunki, bóle głowy, depresja, uspokojenie, zaburzenia pozapiramidowe, zmęczenie, zaczerwienienie skóry, senność, wysiękowym rumień wielopostaciowy, świąd.

interakcji

Czy to możliwe, aby połączyć się z innym lekiem lekami „finoptinum”? Instrukcje dotyczące stosowania stwierdza, że kombinacja tych leków z leków przeciwnadciśnieniowych wzajemnie wzmacnia ich działanie przeciwnadciśnieniowe.

Przez dożylne podanie werapamilu dla osób, które niedawno otrzymały dawkę beta-blokery, istnieje wysokie ryzyko wystąpienia niedociśnienia tętniczego () i asystolii.

Podczas jednoczesnego podawania „finoptinum” lek beta-blokery, leki stosowane w znieczuleniu inhalacji leków antyarytmicznych i zwiększa ryzyko wystąpienia niewydolności serca, bradykardię, niedociśnienie i ciężkie AV-blokadę.

Wraz z przyjęciem „amiodaron” amplifikowano bradykardii ujemnego działania inotropowego, al-bloku i zaburzeń przewodzenia.

Werapamil, ponieważ hamuje izozym CYP3A4, biorących udział w metabolizmie symwastatyna, lowastatyna i atorwastatyna mogą być pewne objawy interakcji, które są spowodowane przez zwiększenie stężenia statyn we krwi. przypadki rabdomiolizy również.

Właściwości przeciwdusznicowe „finoptinum” amplifikowano w połączeniu z azotanów.

Wraz z przyjmowania kwasu acetylosalicylowego jest wydłużenie czasu krwawienia spowodowanego działaniem dodatków przeciwpłytkowego.

Mogę wziąć „Dizopiramid” razem z lekiem „finoptinum”? Instrukcje użytkowania donosi, że to połączenie może prowadzić do ciężkiego niedociśnienia i zapaści, zwłaszcza u osób z niewyrównaną niewydolnością serca lub kardiomiopatii.

Przy użyciu tabletek i roztwór podnosi jej stężenie we krwi od „imipramina”, w którym ryzyko wystąpienia niepożądanych zmian w EKG. Należy również zauważyć, że werapamil zwiększa biodostępność „imipramina”, zmniejszając jego luz.

Dzięki kombinacji leków o „karbamazepina” wzmocnionego działania tego ostatniego, jak również zwiększa ryzyko wystąpienia efektów ubocznych w OUN.

Jednocześnie biorąc lek z „klonidyny” istnieją przypadki niewydolności serca u osób z nadciśnieniem tętniczym.

Kiedy połączenie leku z objawami węglan litu interakcji są nieprzewidywalne i miesza. Istnieją przypadki, neurotoksyczności, ciężką bradykardii zwiększenia działania litu i zmniejszenie jego stężenia we krwi.

Jako „ryfampicyna” działa na lek „finoptinum”? Instrukcja stwierdza, że ta kombinacja indukuje enzymów wątrobowych, co przyspiesza metabolizm werapamilu. To ostatecznie prowadzi do zmniejszenia skuteczności klinicznej leku pod uwagę.

konkretne zalecenia

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem leku „finoptinum” (40 mg)? Przewodnik informuje, że to narzędzie jest stosowane z dużą ostrożnością podczas AV-blokada pierwszego stopnia, ciężka stenoza aortalna, bradykardia, zawał serca z obecnością niewydolności lewej komory serca, zastoinowa niewydolność serca, przewlekłą charakter, umiarkowanym lub łagodnym niedociśnienie, niewydolnością wątroby lub niewydolnością nerek. Również starannie lek ten jest zalecany dla osób starszych i nieletnich.

W ostrych musi być wykonywane przez terapię skojarzoną nadciśnienia i anginy przez werapamil i beta-blokerów. Konieczne jest jednak, aby uniknąć dożylnym podaniu ostatniej.

Po otrzymaniu oznacza to, że pacjent może rozwijać takie indywidualne reakcje, takie jak senność lub zawroty głowy, które mogą mieć wpływ na zdolność osoby do wykonywania niebezpiecznej pracy.

Ciąża i laktacja

Czy jest możliwe przyszłe młode matki przepisał lek „finoptinum”? Instrukcja użytkowania w czasie ciąży jest to, że oznacza to negatywny wpływ na rozwój płodu. przechodzi ona również do mleka matki. Dlatego w tych warunkach lek jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Lek „finoptinum”: odpowiedniki i koszty

Cena tego narzędzia może być inna. Co do zasady, to zależy od postaci uwalniania leku, jego wielkość lub zakres. Średni koszt „finoptinum” to 100-170 rubli.

Jeśli uznać za lek ty są przeciwwskazane, może być zastąpiony przez jednego z następujących środków: "Verapamil", "Verogalid" "werapamil-OBL", "Kaveri", "werapamil Sopharma", "werapamil-Lect", "werapamil-Verein" "werapamil ratiopharm" "ISOPTIN", "werapamilu Escom", "Vero werapamil," "chlorowodorek werapamilu" "Lekoptin".

Opinie lekarzy i konsumentów

Specjaliści powiedzieć, że tabletki i roztworu „finoptinum” jest skuteczne i tanie środki, które przeznaczone są do przywrócenia ciśnienia krwi, poprawy samopoczucia w innych chorobach serca i naczyń krwionośnych.

Jeśli chodzi o pacjentów, większość z nich są bardzo zadowoleni z wyników leczenia tym środkiem. Pigułki lub dożylnie roztwór do infuzji ułatwia szybką eliminację objawów nadciśnienia i innych objawów choroby układu sercowo-naczyniowego.

Trzeba też pamiętać, że o leku i stwierdzono negatywnych raportów. Mówią o dużej liczbie reakcji ubocznych, które występują natychmiast po zastosowaniu leku. Również wielu użytkowników skarży się na liczne przeciwwskazania.