626 Shares 1511 views

Barwa muzyki – to dla danej kategorii? Dlaczego istnieją?

Muzyka XX wieku, taki charakterystyczny dźwięk, takie jak dźwięk, zaczął odgrywać kluczową rolę w koncepcji nowych stylów muzycznych i powstawanie nowych technik wokalnych. Jaka jest barwa i jakie są jego warianty?

Barwa muzyki – to dla danej kategorii?

„Głos” jest tłumaczony z języka francuskiego. jako „znaku rozpoznawczego”. Barwa muzyki – jest to specyficzna barwa dźwięku. Jeśli różne instrumenty mieć taką samą uwagę na tej samej wysokości lub objętości, dźwięk nadal będzie znacząco różny ze względu na charakterystykę barwy instrumentu. Same wokale, wykonywane przez dwóch różnych śpiewaków, łatwo rozróżnialne dla ucha dzięki specjalnej barwie głosu.

Pojęcie „tonie” w definicji muzyki nie jest jedynym, ale wszystkie one sprowadzają się do tego, że barwa jest takie samo podstawowe cechy dźwięku, takich jak głośność, wysokość i czas trwania. Dla opisu ton wykorzystywany przez różne przymiotniki: niski, gruby, głębokie, miękkie, jasne, wyciszone, dźwięków, itp

Rodzaje głosem Sochor

Barwa muzyki – zjawisko multicast. Znany muzykolog A. Sochor identyfikuje 4 rodzaje tonem:

  • Tool – zależy od konkretnej konstrukcji instrumentu oraz charakter wydobywania dźwięku;
  • Harmonic – zależy od kombinacji dźwięków;
  • zarejestruj się – to zależy bezpośrednio od naturalnego głosu lub instrumentu Tessitura rejestru;
  • teksturowanej – w zależności od stopnia zagęszczenia i „lepkość” dźwięk, akustycznych, i tak dalej.

dźwięki głosowe

Barwa muzyki – jest to ważna cecha dla głosu śpiewu. Zwłaszcza w kontekście różnych konkurencji jest ważna, jako piosenkarza pamiętnym głosem.

Barwa głosu ludzkiego zależy przede wszystkim od struktury aparatu wokalnego. Na charakterystyce barwą wystarczający efekt zapewnia także stopień opracowania i „natrenirovannosti” aparatu wokalnego. Często po ciężkim treningu śpiewaków zmieniających boiska głosowej na wyższy, ale po doznaniu schorzeń aparatu głosowego dźwięk staje się niższa.

W każdym razie, wśród męskich głosów są trzy podstawowe ton – bas, baryton i tenor. Kobiet – kontralt, mezzosopran i sopran.

Istotne cechy barwy

Konieczność rozróżniania charakterystyk dźwiękowych innej kategorii – barwa – podyktowane jest z wielu powodów. Najważniejszą z nich – jest to, że sygnał (czy instrumentalne lub wokalne) muzyka pomaga nadać produktowi odpowiedni nastrój, aby umieścić krytyczny nacisk.

Kiedy zasady muzyczne (zwłaszcza jeśli jest to orkiestracja), nie bierze pod uwagę twórcze zadanie i tonalnych charakterystykę narzędzi jest po prostu niemożliwe. Na przykład, nie można dać dźwięk jasne i przestronne, jeśli powierzyć wykonanie utworu muzycznego lub puzon kontrabas, którego barwa dysponuje dużą liczbę niskich podtekstami; niemożliwe jest osiągnięcie efektu wyładowania atmosferycznego, stosując delikatny grać na harfie.

To samo dzieje się w momencie doboru repertuaru dla wokalistki. Co do zasady, bluesa i imprezie jazzowej złe wypracować wykonawców sopran lub tenorów, ponieważ wymaga to gęste, aksamitne, soczyste, niskie tony dźwięku, może nawet „husky” – wymaga to bardzo rodzajowe specyfikę (dymny kabaret atmosfera kafeshantanov i itd.). Jednocześnie, wykonawców o niskich tonów wyglądać nieopłacalny w wielu innych gatunków muzycznych i technik wykonywania (takich jak „krzyczeć”, który jest liczony jako czas wysokimi głosami).

Zatem ton – jest to cecha, która w dużej mierze decyduje o atmosferze brzmiący kawałek muzyki, a co najważniejsze, jest osobą pewne emocje o tym, co usłyszał.