618 Shares 8266 views

Leczenie przepukliny kręgosłupa: podstawowe techniki

Przepuklina jądra miażdżystego jest przesunięcie, które towarzyszą pęknięcie pierścienia włóknistego. Najczęściej diagnozowane w lędźwiowym międzykręgowy przepukliny znacznie mniej narażone na rozwój przepukliny w szyi i klatki piersiowej.


Patologia ta rozwija się z powodu urazów rdzenia, infekcje, nadużywanie substancji i wymiany osteochondrozy. Wartość ma również predyspozycje genetyczne. czynniki obciążające są również długo siedzący tryb pracy, przenoszące ciężary, stały efekt wibracji, zła postawa, więc skuteczne leczenie przepukliny kręgosłupa możliwe tylko wtedy, gdy wyeliminowanie wszystkich czynników, które negatywnie wpływa na kręgosłup. Ważnym warunkiem terapii jakościowej jest połączeniem różnych technik. laser dość powszechne dziś leki muszą być utrzymywane w kontekście manipulacji i stosowania fizykoterapii, w tym w leczeniu przepukliny kręgosłupa nabywa.

Głównym objawem przepukliny międzykręgowej jest ból, którego lokalizacja zależy od segmentów dotkniętych. Tak więc, gdy przepuklina w bólu szyjki macicy może być podana w ramię, w odcinku piersiowym kręgosłupa – mają charakter opryszczki. Jeśli uszkodzone dyski międzykręgowe lędźwiowy ból koncentruje się w kończynach dolnych.

Ważne przejawy międzykręgowych przepuklin należą naruszenie wrażliwości. Pacjenci skarżą się na „mrowienia” i drętwienie kończyn. Zaburzeń ruchowych obserwowanych – osłabienie mięśni, a także w niektórych przypadkach opracowano paraliż kończyn dolnych oraz powoduje utratę zaburzenia (zespół końskiego ogona).

Należy stwierdzić, że leczenie kręgosłupa przepukliny musi być aktualne i właściwe, ponieważ choroba może prowadzić do niepełnosprawności pacjentów.

Jak możemy leczyć przepuklinę kręgosłupa?

Leczenie tej choroby obejmują procedury konserwatywne i operacyjnej (zniszczone usunięto płyty).

Na początkowym etapie próbuje usunąć ból. W tym celu powołany z leżenia w łóżku i przeciwbólowych. Wybór leczenia zależy od stadium choroby i nasilenia objawów klinicznych. Układy często obejmują leczenie przeciwzapalne, leki zmniejszające przekrwienie, leki moczopędne (do usuwania obrzęków po naruszeniu korzeni nerwowych), leki, które zwiększają trofizmu tkanek.

Leczenie zachowawcze przepukliny obejmuje kręgów:

  • Procedura silnik – jest wysyłany do maksymalnego rozwoju układu mięśniowego;
  • Manipulacja – prowadzi się w celu zmniejszenia napięcia mięśni i obniżenia obciążenia chorobowo zmienionej płycie. Należy zauważyć, że procedura obsługi tylko w stanie złagodzić przebieg choroby, ale to nie wpływa na proces chorobowy, który prowadzi do rozwoju przepukliny;
  • fizykoterapii, który obejmuje szeroki zakres metod – i masażu refleksologicznych, ekspozycji na pole elektryczne, magnetyczne i elektromagnetyczne, jak i ultradźwięków i światło. Powszechnie stosowane leczenie laserem przepuklina kręgosłupa.