384 Shares 5966 views

Pediatryczny Neuropsychologia. Centrum Pediatrii Neuropsychologia

W naszym życiu, gdzie tak dużo pracy i zmęczenie, pogodny, jasny, przyjemny i radosny Twinkle są dzieci. Radujemy się, gdy osiągną pewien sukces w życiu, i to smutne, gdy mają do czynienia z żadnych kłopotów i złej pogody. Rozwój umysłowych funkcji – ważną częścią całej formacji osobowości dziecka. Patologie tego rozwoju zaangażowanych kilka gałęzi nauki na raz, w szczególności neuropsychologii dzieci.

Historia wystąpienia neuropsychologii jako nauki sąsiedniego

neuropsychologia Jest to ważny obszar w psychologii. Okazało się na skrzyżowaniu kilku dyscyplin, takich jak medycyna, neurologii, neurochirurgii i psychologii. Przedmiotem tej nauki jest badanie właściwości dynamiki procesów psychicznych i sfery osobistej, które występują, gdy miejscowe uszkodzenia mózgu.

Przodek neurofizjologii można nazwać A. R. Luriya, który opracował teorię układowej dynamicznej lokalizacji wyższych funkcji psychicznych. Teoria ta podwaliny sąsiadujący z nauka badająca procesy psychiczne w różnych warunkach.

Co robi nowoczesny dzieciństwo neuropsychologia?

Wiadomym jest, że każda aktywność umysłowa jest przeprowadzane poprzez pracę wszystkich obszarach mózgu. I wiedząc, które części pracy mózgu, gdy dana osoba wykonuje działalność, jest centralnym miejscem w neuropsychologicznej podejścia.

neuropsychologia pediatryczny bada powstawanie i rozwój sfery psychicznej dziecka w trakcie jego rozwoju. Niestety, w ostatnich latach rośnie liczba dzieci, które mają problemy w rozwoju umysłowym. Powodów povlokshimi takie problemy mogą być dzieckiem w okresie okołoporodowym uszkodzeniem OUN patologii dostawy, rozwój patologii układu nerwowego w pierwszych trzech miesiącach życia, i tak dalej. Do tej pory, neuropsychologia pediatryczny oferuje szereg działań mających na celu wczesne wykrywanie przyczyn nieprawidłowego rozwoju i szybkiego działania.

Patologie, które funkcje umysłowe zaangażowane w tej nauki?

Zazwyczaj, gdy klęska VPF naruszone takie psychiczne i poznawcze procesy, jak mowy, percepcji, myślenia, aktywnego uwagi, mnestical rodzajów działalności. Czasem zmiany są osobowość dziecka, wpływa na jego emocje. Obrazowo może przejawiać zaburzenia mózgu w obszarze silnika i sensorycznej. W ostatnich latach wielu badaczy zwrócić większą uwagę na ten sektor jako neuropsychologii dzieci, które bada rozwój funkcji umysłowych dzieci w zdrowiu i chorobie, to znaczy w porównaniu.

Jak się psychologii i medycyny w tej dziedzinie wiedzy?

Jak już wspomniano, tworzy się na podstawie danych neuropsychologia teoritecheskih psychologii i medycyny. Wiedza medyczna pozwala zrozumieć naukę psychologii i badać różne mechanizmy i przyczyny zaburzeń aktywności umysłowej. Dlatego rozwój różnych programów rehabilitacji neuropsychologicznej mających na celu poprawę samopoczucia pacjenta, uczestniczyć jako psychologów i lekarzy.

Okresy wiek rozwoju dziecka

Uważa się, że od 0 do 3 lat rozwoju dziecka jest bardzo intensywny.

Wszystko zaczyna się od niemowlęctwa, kiedy dziecko może tylko jeść, spać i cieszyć się na widok osoby dorosłej. Wtedy staje się samodzielnym ciekawski maluch, który jest w arsenale wystarczającej liczby umiejętności. Jest to bardzo szczęśliwy czas dla niego i niezapomniany dla swoich rodziców. Jednak pierwsze słowa, kroki, wiersz, rysunek, rzemiosło wykonane z gliny będą możliwe tylko z terminowego rozwoju pamięci, uwagi, myślenia, mowy, i tak dalej.

W wieku od 3 do 7 lat dla dziecka otwiera świat ludzi, dialog merytoryczny nabiera wtórnego planu. Maluch naśladować dorosłych, wszystkie jego czyny i czyny są zmotywowani i mieć jakiś cel. Zwiększone zainteresowanie w środowisku, rozwój form aktywnej interakcji z rówieśnikami, określonymi cechami osobowości, tworzą właściwości moralne, nabyte cechy jak szacunku, współpracy, zdolność do obrony swoich opinii.

Powody, dla których rodzice starają się Centrum Pediatrii Neuropsychologia

Aby uzyskać pomoc neuropsychologa i innych specjalistów pracujących w dziedzinie neuropsychologii pediatrycznej, obracając rodziców, których dzieci mają trudności w nauce i problemy behawioralne. Coraz częściej do czynienia z problemem jąkania dzieci, tików, emocjonalnie niestabilnego zachowania, nie mniej zainteresowanych rodziców lęki i wzmożona lęk u dzieci.

Dzieci neuropsycholog opracowuje programy dostosowane do pracy z problemami dzieci, prowadzenie psycho sesje z opóźnieniem rozwoju umysłowego, to pomaga rodzicom decydować, w jakim wieku jest lepiej dać dziecku do szkoły, określa poziom jego rozwoju.

Powody, aby szukać pomocy u neuropsychologii, są następujące:

  • nadpobudliwość, niepokój lub nadmierna senność dzieci;
  • inne zaburzenia ruchowe (niedorozwój ruchliwość wzrost lub spadek tonu i kanciastości silnika);
  • niedorozwój procesów umysłowych i poznawczych, takich jak pamięć, percepcja, uwaga, myślenie;
  • trudności w nauce pisania konto, a jeśli dziecko nie potrafi czytać.

Techniki pomoc neuropsychologów

Centrum Pediatrii Neuropsychologia, które często szukają pomocy u rodziców jest główną bazą diagnostyczną dla dziecka z problemami rozwojowymi, ponieważ niezbędne psychodiagnostyki procedura powołania. Ważne jest, aby zidentyfikować cechy sfery psychicznej dziecka. Środki psycho-korekcyjnych może być przypisany.

Metody psychodiagnostyki obejmują badanie stanu mnemotechnicznych możliwości aktywnego uwagi, myślenia, emocjonalne i wolicjonalne, i tak dalej. zm. Psychocorrectional lekcje prowadzi do pełnego lub częściowego przywrócenia uszkodzonych funkcji psychicznych niezbędnych do pełnego rozwoju i efektywnego uczenia się kosztem pozostałych funkcji nienaruszone. W tym przypadku, neuropsycholog przygotowany program prac do tej pory dla danego dziecka.

Klas odbywa się zarówno w grupie, w formie jednostkowych. Należy zauważyć, że taka pomoc powinna dostarczyć dokładnie neuropsycholog (lub eksperta, który jest dobrze zorientowany w tej branży jako pediatrii neuropsychologii). Informacyjny w zakresie wykonywania naprawczych korzyści Yu. V. Mikadze „Neuropsychologia of Childhood”. Konsolidować wyniki Jest bardzo ważne, aby zaangażować rodziców z dziećmi w domu.

Centrum Pediatrii Neuropsychologia: Opinie rodziców

Każdy rodzic, podnosząc jej dziecko, wierzy i ma nadzieję, że rosną pełną harmonijną osobowość. Nasze życie jest pełne trudności i prób, które nie jest coś, że dziecko, ale dorosły, aby poradzić sobie czasami nie może sobie pozwolić. Niepewność w siłach, żal, strach, odrzucenie społeczeństwa, rachunku, słabej zdolności poznawczych, problemy komunikacyjne są częstymi towarzyszami dzisiejszych dzieci. Na szczęście, wraz z pojawieniem się różnych ośrodków neuropsychologicznych, ten problem może być rozwiązany dzisiaj.

W związku z tym Centrum Badań Dziecięcej Neuropsychologia, założona w 1999 roku, zapewnia pomoc dla dzieci z problemami w rozwoju umysłowym na bardzo wysokim poziomie. Ośrodek ten jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju w Moskwie, jak wysoki profesjonalizm specjalistów pracujących tam gwarantuje wysoką jakość opieki. Należy zauważyć, że informacja zwrotna była tylko pozytywna.