419 Shares 1855 views

Jak rysować oczy lalki? Domowe lalki: klasa mistrzowska

Domowe lalki z tkanin nie są odpowiednie jako zabawki dla małych dzieci. Zazwyczaj są przyciągane do wystarczająco dużo młodych dam. Nic dziwnego, że delikatne, eleganckie pupae łatwo się brudzić, gdy grają aktywnie. Mycie takich zabawek nie podlega specjalnej technologii wytwarzania, która obejmuje zabarwienie, aromatyzowanie i powlekanie lakierniczą farbami akrylowymi.

Ponadto lalki wykonane ręcznie robione są zawsze ozdobione licznymi detalami – guziki, kwiaty i inne eleganckie rzeczy. Taka zabawka będzie wspaniałym prezentem dla każdej dziewczyny lub młodej kobiety i będzie służyć jako dekoracja wnętrza.

Wiele początkujących needlewomen wymyślić ideę stworzenia lalki tekstylnej z własnymi rękami. Powinieneś wiedzieć, że ogromna różnorodność tych zabawek sprowadza się do kilku konkretnych opcji, z których każda wymaga poziomu umiejętności. Przyjrzyjmy się krótko najbardziej popularnym z nich.

Domowe lalki i ich odmiany

Kuklu-tildu wynalazł norweskiego projektanta. Na pewno wszyscy spotkali się z tym niezwykłym stworzeniem o nieproporcjonalnie długich ramionach i nogach, kropkach jak oko i małej głowie z różowymi policzkami.

W stylu tylda-lalki, dodatkowo, wiele zwierząt, a także akcesoria, torebki i torby kosmetyczne. Ta lalka – najlepsza opcja dla początkujących w produkcji zabawek. Przecież jego wzór jest dość prosty, a wiele klas mistrzowskich.

Pumpkinheads

Kolejną wersją lalki jest dynia. Szyj to bardziej skomplikowane. Główna różnica pomiędzy tyldą ma formę głowy, która składa się z pięciu klinów i przypomina drobny kształt dyni. Gniotownik – ostry i zgrabny – jest połączeniem wszystkich klinów i lekko wystających do przodu.

Okrągła strona lalki pozostawia miejsce na lot mistrzowskiej fantazji. Wszystkie jego cechy są rysowane w cienkich liniach, a następnie malowane farbami akrylowymi, czasami zabawne szczegóły dodawane są w postaci nici do włosów lub całych peruki, nakrycia głowy, piegi i tak dalej. Na podstawie takiego wzoru można stworzyć olbrzymią liczbę wariantów lalek z tekstyliów.

Inne typy

Śnieżkę lalek można wyróżnić dużymi, stabilnymi nogami, których stopa jest wzmocniona. Oczy mogą być malowane lub w postaci kropek. Ta zabawka mocno stoi na powierzchni dzięki gęstemu pakowaniu nóg.

Inne ręcznie wykonane lalki mogą być wykonane w celowo prymitywnym stylu – z dotknięciem zaniedbania i starości. Efekt powstaje, jakby lalka leżała przez wiele lat na zakurzonym poddaszu. Nazwa modelu to lalka na poddaszu.

Wzory takich zabawek mają uproszczoną formę, nie ma konieczności obróbki plasterków, nędzny wygląd uzyskuje się poprzez tonizację odpowiednimi farbami. Pierwsze wrażenie zaniedbania jest szybko tracone przy bliższym zbadaniu, gdy staje się jasne, że wygląd marionetkowego wyglądu jest rozważany bardziej niż ostrożnie.

Zacznij od głowy

Najtrudniejszą częścią produktu jest głowa lalki tekstylnej. Aby to zrobić, rzemieślnicy są zaopatrzeni w tkaniny lub dzianiny, drut, miękki wypełniacz i materiały pomocnicze, takie jak igły, taśmy klejące, guziki, kleje, rzęsy i oczywiście farby. Jak narysować oczy lalki nie jest najłatwiejszym pytaniem. Jest to dość trudna praca, wymagająca pewnych umiejętności, a także rzetelna dokładność i cierpliwość.

Wzory głowy lalki, podobnie jak cały produkt, można teraz łatwo znaleźć w różnych magazynach i Internecie. W tym artykule będziemy mówić o twarzy takiej lalki. A dokładniej, jak się oczy.

Rysowanie lustra duszy

Jak narysować wyraziste oczy lalki? Często kontury przyszłych cech zabawki są oznaczone ołówkiem lub znikającym znacznikiem. Następnie, za pomocą specjalnych nici (można przyjąć przeźroczysty monofilament), a dużą igłę jest rysunkiem szczelności.

Prawidłowo i pomyślnie malowane oczy potrafią uchwycić charakterystyczny nastrój zabawki. Żywe spojrzenie da lalkę niepowtarzalnego uroku i uczyni ją wyjątkową. Jeśli wziąć rzeczy lekko, można zepsuć wrażenie nawet z najbardziej dokładnych rzemiosła.

Dla początkujących w notatce

Przed malowaniem lalek tekstylnych farbami akrylowymi warto zapoznać się z zasadami przedstawiającymi malowane postacie baśni (nie tylko ludzi, ale i śmiesznych zwierząt). Większość początkujących zaczyna szkicować ten szczegół, doświadczając pewnych trudności. Są przerażeni podjąć tak delikatną pracę, nie mają umiejętności takiego rysunku i często obawiają się, że zepsują wyniki poprzedniej pracy.

Dlatego trzeba nauczyć się kilku tajemnic udanej pracy. Przed rozpoczęciem malowania zarówno twarz, jak i ciało lalki najlepiej zagruntować mieszaniną wody i kleju PVA w równych proporcjach z dodatkiem farby akrylowej o kolorze cielesnym.

Inne wskazówki dla początkujących

Na osobnym arkuszu papieru warto ćwiczyć na obrazie marionetki. Taki projekt pozwoli Ci wypełnić swoją rękę i służyć jako rodzaj oszustwa w trakcie głównej pracy. Jeśli zepsujesz nawet kilka arkuszy, to nie ma znaczenia. Ale wyostrzaj umiejętności, a gotowa lalka nie będzie cierpieć.

Dla przykładu możesz wziąć specjalny czasopismo dla needlewomen lub dla młodych mam z dziećmi, tam możesz znaleźć klasę master lalek dowolnego typu z dużą ilością ciekawych zdjęć o dobrej jakości.

Twarz staraj się dodatkowo primetrovat PVC-kleju, który prawie nie rozcieńcza, a następnie dobrze wysuszyć. Po takim starcie, twarz wygląda porcelanę i farba spada na to dobrze. Otynkowany szczotką do klejenia, dobrze jest chodzić wokół szwów na szyi, które mocują głowę. Następnie szyja lalki nabiera dodatkowej siły.

Podczas pracy nadmiar farby z pędzla należy usunąć, przechodzić przez papier, a samą szczotkę spłukać. Zanurzenie jej końcówki w farbie powinno być bardzo płytkie, dosłownie milimetr lub dwa.

Jak narysować oczy lalek: małe technologiczne tajemnice

Na ręce nie drżeć i nie ruszać się pewnie, łokieć powinien być oparty o stół. Jeśli po umyciu pędzla na papierze nadal jest mało niebieskawy ślad, użyjemy go, aby zastosować dodatkowe cienie światła pod powiekami, nosa itp.

Farby są bardziej syntetyczne, mają zwiększoną elastyczność w porównaniu do naturalnych. Dokładnie umyj urządzenie, gdy akryl wysycha bardzo szybko i tworzą się grudki.

Przed każdym zestawem farby należy wysuszyć pędzel, przechodząc na papier. Jeśli zanurzyć w akrylu nie jest suche, ale wilgotne, kolory okazują się być niejasne i wyblakłe. Jeśli jednak pędzel nie wsuwa w ogóle, należy jeszcze dodać wodę.

Jeśli pojawią się wady i nadmiarki, farba, świeża, może być łatwo zmywana czystą wodą za pomocą wacika. Gdy będzie miała czas na wyschnięcie, będziesz musiał użyć środka do usuwania paznokci.

Czy potrzebujesz oczu?

Lustro oczy duszy jest wezwane do niczego. Jest to widoczne nawet w stosunku do lalek! Być może, tylda laleczna o wyjątkowym wyglądzie może pozostać niemal bez twarzy, zaznaczając oczy kropkami. W innych przypadkach trzeba malować oczy lalki kolorami. Bez tego jednostka nie zdobędzie duszy i swojej własnej osobowości.

Obraz lalki tekstylnej jest zawsze trochę naiwny, wesoły i nieco zaskoczony. Jej cechy – nos nosek, usta z szerokim uśmiechem – są zazwyczaj śledzone wzdłuż konturu z wyprzedzeniem. Działalność artysty – wystarczy zastosować makijaż.

Klasa mistrzowska: lalki i ich oczy

Do lalowania lalki malują farby akrylowe. Paleta, w której farba będzie rozcieńczona, a także inna twardość i grubość szczotki, powinna być przygotowana z wyprzedzeniem, jak również wyżej wymieniona biała kartka do próbnych zabrudzeń.

Twarz lalki jest gruntowany lekko zabarwionym odcieniem niż skóra, przy małych lekkich pociągnięciach. Jednorodność uzyskuje się przez cieniowanie za pomocą wacika. Następnie, na stitched koła, wskazując oczy, stosuje się białą farbę. Średni ołówek każdego oka jest zaznaczony ostrym ołówkiem.

Z każdego centrum wycofuj się na parę milimetrów i znowu są punkty. Wokół nich są kręgi o dużej średnicy. Następnie nowe punkty są wyselekcjonowane o 1-2 mm wyżej, a środek w nich jest mniejszy.

A potem?

Postaraj się, aby twoje oczy wyglądały tak samo. Większe koła są najpierw malowane w jasnobrązowym kolorze. Bez czekania na wyschnięcie farby narysujemy ciemnobrązową linię wzdłuż średnicy każdego dużego koła i płynnie osłaniając ją w kierunku środka. W pobliżu małego kręgu kolor pozostaje jasno brązowy.

To jest tęczówka oka. Może to być wybór mistrza, niebieski lub zielony. Kiedy brązowa farba jest całkowicie sucha, źrenica (małe wewnętrzne koło) powinna być wypełniona czarnym.

Na każdym z uczniów z cienką szczotką włożył parę białych plam – mniejszy i większy. I oczy naszych lalek natychmiast dostają żywy połysk! W tonacji oczu można lekko zabarwić wargi zabawki suchą farbą o jasnym odcieniu, a skóra może zostać zatopiona mieszaniną kawy instant z cynamonem zmielonym.

Zacznijmy od konturów

Jak narysować oczy marionetki, jeśli ich kontury nie są wcześniej wymienione? W tym przypadku nasza klasa wzorcowa zacznie się od rysunku funkcji zabawki ołówkiem. Czy to nie powinno być tak straszne, ale z poszanowaniem pewnych proporcji.

Wyobraź sobie osobę w postaci kręgu, mentalnie podziel się na cztery sektory o tym samym rozmiarze. Oś pozioma przechodzi przez punkty, w których znajdują się centra każdego z uczniów, a także wewnętrzne narożniki lalek.

W zależności od wybranego plastiku marionetki zewnętrzne naroża jego oczu mogą być opuszczane lub podnoszone powyżej linii. W niektórych przypadkach mogą okazać się asymetryczne. Na przykład, jeśli nasza lalka jest melancholijna, naroża powinny być opuszczone, a także lekko podnieść brwi.

Mistrzowska klasa: ciąg dalszy

Po zaplanowaniu uczniów rysujemy lekkie kontury cech zwłoki. Białka delikatnie przyciemniane białą farbą. W centrum każdej z piwnic jasna niebieska lub niebieska farba narysuj kilka kropek. Wewnątrz, po wyschnięciu, umieścić schludny czarny krąg, umieszczając go w taki sposób, aby dotykał górnej powieki.

Glare, tak jak w pierwszym przypadku, wprowadziliśmy parę białych kropek. Następnie na niebieskiej lub niebieskiej tęczówki musisz odcień trochę suchej białej farby. I spróbuj obserwować symetrię, tak aby oczy lalki były takie same. Pastele pastylkowe są również używane do nakładania cieni. Na krawędziach białych pobiera się niebieski odcień, a kontur powiek jest czarny.

W końcowym etapie rysuje się rzęsy, a następnie kontury nosa i ust lalki. Rumieniec nałożony jest łagodnym pastelem lub suchą farbą. Możesz dodać piegi.

Oczy takie jak prawdziwe

Niektórzy artyści wiedzą, jak narysować laleczko oczom z żywym efektem, patrzą na to samo, co nie są rysowane, ale przynajmniej szkło. W jaki sposób można to osiągnąć?

Należy pamiętać, że każde oko reprezentuje kulę umieszczoną w głowie lalki. Położenie cieni odpowiada geometrii tej sfery. Najjaśniejszymi punktami będzie punkt kulminacyjny, otoczony lekkim, półcieniem i cieniem.

Aby rozpocząć pracę, podobnie jak w poprzednim przypadku, trzymamy centralną oś w środku wysokości twarzy. Niedoświadczony artysta może stwierdzić, że oczy powinny być umieszczone nieco wyżej, bliżej włosów. W rzeczywistości to wrażenie jest zwodnicze. Taki efekt powstaje w wyniku przeciążenia dolnej części twarzy drobnymi detalami (usta, nos, broń).

Zacznijmy od złożonego zadania

W konturze każdego z kręgów powyżej i poniżej oznaczają powieki. Górna część powinna lekko zasłonić źrenicę. Jeśli jest narysowany w środku oka i nie dotyka powiek, wygląd będzie brzydki i przestraszony.

Łuki nadnerkowe powinny być zatopione. Oznacza to, że odległość od oka do brew jest lekko zaciemniona, aby spojrzeć na objętość i głębokość.

Oczy są malowane farbą lekką, ale nie całkiem białą. Ma to na celu wyróżnienie jasnego, białego podświetlenia na ich tle.

Ciągle rysujemy

Napełnij tęczówkę kolorem niebieskim lub brązowym. Czyste kolory nie są zalecane, lepiej je wymieszać. Nie zapominaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, o zmianie głębi tonu, zmniejszając się w kierunku ucznia.

Następnie, pod powiekami, oznaczamy cienie. Wokół ośrodków uczniów wkładamy parę białych kropek. Dolna jest wyróżnieniem, górna jest odbiciem. Następnie dodajemy powieki, a górne powinny być jaśniejsze i wyraźniejsze, a dolne – lżejsze i lżejsze, z lekkim zaciemnieniem zewnętrznych narożników.

Wreszcie tonify powieki razem z wylewką i gąbkami, wizualnie przywiązując do objętości. Wspaniały efekt przyjdzie, jeśli wklejasz lalkę prawdziwymi rzęsami.

Jak narysować oczy lalki-pompy-head

Co mam robić w pracy? Zestaw narzędzi jest prawie taki sam, składający się z farb akrylowych, suchych pasteli, prostego ołówka i, oczywiście, cienkich szczotek do malowania. Pudełko na głowę przyszłej zabawki musi być wstępnie zaprawione klejem PCV i akrylową farbą.

Zgodnie ze schematem opisanym wcześniej, ołówek rysuje kontury twarzy. Powierzchnia każdego oka jest malowana białym akrylem. Czynność jest powtarzana dwa lub trzy razy, dzięki czemu uzyskuje się zwiększoną gęstość warstwy. Każda z warstw musi być dokładnie wyschnięta przed nałożeniem następnego, można usunąć wilgoć za pomocą suszarki do włosów.

Zamknij

Następnie przyciąga tęczówkę i wyznacza się uczniów. Niebieska akrylowa farba powinna być lekko rozcieńczona wodą. Zarówno przysłona jak i źrenica są pokryte w całości. Po wyschnięciu uczniowie są oznaczani kolorem czarnym, białe punkty plamki znajdują się na samej granicy i tęczówki. Następnie należy podkreślić tę część (tęczówki). Najlepiej jest to zrobić lekko rozpraszając biały akryl w wodzie i wpisując niewielką ilość go na końcówkę cienkiej szczotki.

Po czekaniu na suszenie będziemy okrągać każde oko na konturze ciemnobrązowym kolorem, a następnie starannie narysuj linię powiek. Następnie należy rysować cień, który spływa z powiek do oczu. W tym celu zbieramy na maleńkiej kropli farby dwa kolory – czarne i niebieskie. Wymieszaj je i delikatnie rozcieńcz wodą. Na czubku cienkiej szczotki umieścić lekko otrzymaną mieszaninę i ostrożnie zanurzyć pod każdym z powiek.

Na przestrzeni pod powiekami umieszcza się czarny eyeliner. Następnie, w celu wyrazistości, oczy powinny być zacienione suchymi pastelami. Prawidłowo będzie stosowany w małych pociągnięciach, a następnie delikatnie wymieszaj z pąkiem bawełnianym.

Robiliśmy więc najtańszą część pracy. Pozostaje trochę – wyciągnąć rzęsy zabawek i brwi, koloruj usta. Nie zapomnij o rumieniec, możesz "rzucać" i piegi – twarz lalki od razu zacznie się wyrażać gorliwie.