90 Shares 2883 views

Główne mięśnie: mięsień zębaty tylny górny

Mięsień zębaty tylny górny znajduje się na plecy, a należący do powierzchni. Ona sparowaniu przymocowane bezpośrednio do krawędzi, aw porównaniu z innej powierzchni, leży głęboko.

informacje ogólne

Położony zwany mięsień równoległoboczny poniżej. Należy do trzeciej warstwy pokrywającej mięśni ludzkich. Zgodnie z konstrukcją, korpus płaski. Więzadło karku dolna część – to miejsce, gdzie zamontowany zębaty. Pęczki przesłane później w dół ukośnej podanie do zewnętrznej powierzchni krawędzi 2-5, do którego są przymocowane, ich boczne krawędzie.

Mięsień, który jest początkiem karku więzadła, w zależności od kondycji organizmu może mieć dużą liczbę belek lub może być całkowicie nieobecna.

Przy jednoczesnym zmniejszeniu jej uniesioną górną część stanowiącą żebra klatki piersiowej, który umożliwia osobie oddychać.

obok sąsiad

Mięsień zębaty tylny górny, położony w sąsiedztwie dolnej mięśnia o tej samej nazwie. I to jest obok Lat, bezpośrednio przed nią. Zacznij swoją mięśni i odzyskiwania z płyty ścięgna, ale rasplozhonnoy 1 i 2 odcinka lędźwiowego, a także 11 i 12 kręgów piersiowych.

Mięsień ten również skosu, jest skierowany do góry i na boki. Mięsień jest zaangażowany w akcie oddechu od klatki piersiowej obniża się w jego dolnej części.

funkcjonowanie

Oba opisane mięśnie są klasyfikowane jako podstawowego oddychaniu, ponieważ zmniejszają one możliwość zapewnienia inspiracji.

Do najwyższej zębaty tylnego mięśnia powrotem prawidłowo funkcjonować, przepływ krwi do nich prowadzonych tętnicy znajdującej się między żebrami. Innym źródłem niezbędnych składników odżywczych – tętnica głęboka szyjki macicy. Nerwy międzyżebrowe zapewnienia unerwienia narządu.

Dlaczego bóle mięśni

Mięsień zębaty tylny górny jest ogólnie dotyczy osteochondroza, uderzając krążków międzykręgowych w górnej części klatki piersiowej. Pierwszym objawem choroby – tępy silny ból w plecach, w pobliżu łopatkami.

Zdiagnozować problemy palpacyjne się łatwe przemieszczanie się ostrza w kolejnych szczotki umieszczania w pachwinie po przeciwnej stronie ciała. W tym przypadku ciała pacjenta muszą być lekko pochylone do przodu, pozostawiając wolne ręce do hang out.

zespół powięziowy

MFBS zdiagnozować tępy, stały, silny ból, nosi charakter lokalny i segmentowe. W tym przypadku, istnieją tak zwane punkty spustowe, który koncentruje się ból. Na badania palpacyjnego wzdłuż mięśnia można wykryć guzki. Nowotwory są ściśle wzdłuż włókien mięśniowych rosnąć przez 2-5 mm średnicy.

Palpacyjne towarzyszy silny lokalny, odzwierciedlone ból. Każdy punkt spustowy posiada własny bolesny obszar i parestezje. Po kontakcie z częścią jest „syndrom skok” odruchowo, gdy pacjent ma skłonność do odciągnąć od źródła doznań. Funkcja ta odnosi się do typowych przejawy MFBS.

Również aktywne punkty spustowe, istnieją utajone. Pierwszą cechą spontanicznych ostrych wrażeń towarzyszących napięcie mięśni, badanie dotykowe. Kolejny spontaniczny ból nie jest typowe.

Jeśli opisany w warunkach występujących w formie utajonej osłabia zębaty tylnego lepsze mięśni, działanie układu jest hamowana, a zwiększa się zmęczenie. Jeżeli ciało ma 2-3 punktów, między którymi istnieje nerw lub grono tych, prawdopodobieństwo naczyniową kompresji.

MFBS utworzona mięśni na rozciąganie, gwałtownych ruchów. Szanse MFBS jeśli pacjent spędził dłuższy czas w niewygodnej pozycji antifiziologichesky został narażony na nadmiernie wysokie lub niskie temperatury. Zespół obserwowano różnej długości nóg, zaburzenia pierścienia miednicy, stopy. W niektórych przypadkach, przyczyny są następujące:

 • zaburzenia psychiczne;
 • choroby metaboliczne;
 • niewłaściwa dieta.

Aktywacja punktu wyzwalania występuje wtedy, gdy:

 • zapalenie płuc;
 • rozedma płuc;
 • astma.

Odbite ból, w połączeniu z MFBS w dolnych żeber poniżej mostka. Sprowokować zespół może pracować, zmuszając ludzi do spędzenia długo stoi, ręce do góry.

szkolenie

Mięsień zębaty tylny górny pompowane podczas kompleksowego treningu mięśni pleców. Najbardziej przydatne ćwiczenia, nazywane „swetry”. Oprócz niego, w praktyce:

 • martwy;
 • napędowej w pochyleniu;
 • oporową poziomu;
 • wzrusza (stosując hantli, sztangi);
 • Trasy ważonej sztangi;
 • trakcyjne T szyi.

Jednocześnie zaleca się:

 1. Regularnie z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu. Pierwsze wyniki są widoczne już po 3 tygodniach.
 2. Rozgrzewka przed treningiem. Gdy jest to konieczne bolesne uczucia, aby zmniejszyć obciążenie lub nawet całkowicie zaprzestać praktyki, aby odzyskać ciało. Pamiętaj, że otyłość przesunięcia kręgów przepuklin i wywołuje szkodę.
 3. Uważnie monitorować oddech.
 4. Śledź technikę każdego ćwiczenia, utrzymując plecy płaskie.
 5. Stopniowo zwiększać obciążenia.
 6. Jeść prawo.
 7. Kontrola sen i czuwanie.

Nie staraj się wykonywać wszystkie ćwiczenia w jednym treningu. Naprzemiennie im wcześniej wykonany program tak, że obciążenie w różnych dniach został na różnych obszarach plecach. Zintegrowane podejście pomoże stać się silniejszy, trenować mięśnie osiągnąć piękną figurę. Nie staraj się skupić wyłącznie na najwyższej mięsień zębaty tylny, angażują się w zorganizowanym programie, całe plecy.