115 Shares 8599 views

300 g mąki – ile szklanek, lub masa produktów

W każdym domu własnego porządku, zwłaszcza w kuchni. Ucząc się słuchać ulubionej babci i receptury mojej matki, młodej gospodyni, co do zasady, podejmuje wszystkie subtelności i pomiar sztuczki „na oko” i innych niuansów. Ale później, kiedy nowe horyzonty mastering gotowania, niespodziewane przeszkody pojawiają się ze względu na różne sposoby prezentowania recepty. Szczególnie dotyczy to pomiar ilości składników. Więc pojawia się pytanie: „300 g mąki – ile filiżanek?” Lub „Ile gramów w trzech łyżeczek?” Nawet jeśli nie ma wagi w kuchni, można bardzo łatwo wydostać się z tej sytuacji. Od czasów starożytnych, istnieją specjalne tabele, które pomagają określić masę i objętość produktów.


Gospodyni w kuchni każdego dnia robią z ich rąk jest czymś wyjątkowym i bardzo smaczne. W większości przypadków zdarza się, że wiele z tych potraw przygotowują z pamięci, nie przestrzegając wagi produktów. Ale jeśli dziewczyna chce zaskoczyć swoich bliskich tort, to muszą spełniać dokładnie te proporcje. Na przykład dla tej potrawy trzeba wiedzieć: 300 g mąki – ile szklanek nim? O tym, jak dokładnie obliczyć ilość składników zależy od samego wyniku.

300 g mąki: Ile to szklanki, łyżki?

Dość często zdarza się, że równowaga jest uszkodzony, lub jeszcze nie miał czasu, aby kupić. Następnie należy przyjść z pomocą specjalnych wskazówek, dzięki którym gospodyni może się: 300 g mąki – ile szklanek nim?

Jeśli weźmiemy zwykle standardowej zlewce, w której 250 ml, jest łatwy do określenia wagi produktu. Na przykład, nie będzie trudne, aby dowiedzieć się: 300 g mąki – ilu szklanki nim? W takim szkła, a nie tylko 160 g, w związku z tym 300 g – 1,875 kubki. W inny sposób, produkt ten może być ważone następująco: ma słoik pół litra i wlać tam mąki. Jeżeli waga ma fundamentalne znaczenie dla gram, można po prostu z dwóch pełnych okulary zabierają nadmiar łyżką z oczekiwaniem, że w jadalni zawiera 25, a herbata – 10 gramów.

Jak mierzyć różne rodzaje mąki?

Należy pamiętać, że mąka może być różnych typów, takich jak piaszczysty, ziemniaka, pszenicy, kukurydzy. Dlatego należy zrozumieć: 300 g mąki – ile szklanek nim? Cienkiej szklanej zawiera: ziarnistej mąki – 170 g ziemniaków – Pszenica 200 – 160 Kukurydza – 160 łyżka zawiera: ziarnistej mąki – 20 g, ziemniaki – 30, pszenica – kukurydza i 25 – 30. W łyżeczkę zawiera : piaszczysty – 7 g, ziemniaki – 10, pszenica – 10, kukurydza – 10. z tych porad, można ważyć do 300 gram mąki, ile okulary będą potrzebne dla danej receptury.

Wiedza, które są wymagane podczas pomiaru wagi produktów

Aby wiedzieć dokładnie wagę produktu, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Jeśli mierzymy produktów płynnych, konieczne jest, aby wypełnić kubki i łyżki do góry.
  • Poprzez pomiar wagi produktów w jakimkolwiek charakterze, nie jest możliwe, aby je Stamp – odnosi się to szczególnie do mąki. Ponieważ, na przykład, mąka w szklanej waży 160 gramów, w postaci zagęszczonej – 210.
  • Warto pamiętać, że gdy wahania wilgotności produkt będzie ważyć na różne sposoby, na przykład, nasączone cukier jest cięższy niż suche.
  • Produkty luzem musi być całe działanie, a dopiero potem dokładnie przesiać i wyrzucić to, co zostało.

  • produktów lepkich, takich jak mleko skondensowane, dżem, kwaśnej śmietany, trzeba nałożyć szkła, tak aby utworzyć małą górę. W ten sposób można prawidłowo zmierzyć wszystkie produkty.
  • Ważne jest, aby pamiętać, że następujące czynniki powinny być brane pod uwagę podczas pomiaru produktów odchudzających: wilgotność, świeżość i strukturę.

Tabela wagi produktów

Informacje podane w tym artykule jest niezbędne do dokładnego obliczenia wagi produktu. W ten sposób bardzo łatwo zmierzyć masę składników w domu. Z tej notatki gospodyni można gotować wspaniały i pyszny obiad.