263 Shares 6543 views

Sałatka czarna rzodkiewka

Rzodkiewka, zarówno czarno-biała, jest roślinnością, która jest wyjątkowo przechowywana przez całą zimę. Sałatka z czarnej rzodkwi można docenić tylko zimą i wczesną wiosną, kiedy już w zeszłym roku nie było już świeżych warzyw i nadal nie ma nowej uprawy. To wtedy dałaby taką mile widzianą ostrość każdemu sałatce.

Na przykład od dostępnych do każdej z warzyw zimowych można przygotować sałatkę z czarną rzodkwi z dynią, za które trzeba wziąć w proporcji jednej do jednej rzodkiewki i surowej dyni, rusztować na tarkę i wymieszać z kwaśną śmietaną lub chudego oleju. Można też pocierać marchewkę w sałatkę.

Aby przygotować sałatkę z czarnej rzodkwi z kapustą, musisz mieć jedną średnią rzodkiewkę, 300 g kiszonej kapusty, jedną cebulę, łyżkę kminu, cukru i soli, sosem twarogowym 100 g lub chudego oleju.

Sos serowy przygotowywany jest zarówno z tłuszczowego sera domowego, jak i z beztłuszczowego sera. W przypadku sosu tłuszczowego sera twarogowego należy rozlać 100 g sera domowego (jeśli jest zbyt ziarnisty, przechodzić przez drobne sito), wlać solą, cukrem, kminkiem lub musztardą, dodać mleko, od ¾ kubka do pełnego szkła. Ilość mleka dodawanego do sosu zależy od jakości twarogu: im więcej jest bardziej sucha, tym więcej mleka potrzebujesz, tym bardziej wodnisty, odpowiednio mniej mleka. W sosie sera twarogowego 100 gramów twarogu, 120 g chudego oleju lub śmietany (śmietana), zamiast kwaśnej śmietany lub śmietany można użyć 50 g śmietanki i 100 g mleka.

W gotowym sosie z curdem, jeśli to konieczne, można dodać pastę pomidorową (jedna łyżka) lub sok pomidorowy (cztery łyżki).

Rzodkiewkę oczyścić, przesączyć i wymieszać z kapustą, dodać posiekaną cebulę, sos, przyprawy. Jeśli kapusta nie ma jeszcze czasu, aby prawidłowo, należy dodać trochę ocet lub kwaśny sok do kwasu.

Sałatka z rzodkwi i buraków przygotowywana jest z warzyw wziętych w równych proporcjach i tartych na dużym sosie, z dodatkiem nasion koperku lub kminu, 100 g kwaśnego soku (żurawina, jabłko, cytryna, porzeczka lub sok z barbarzyństwa) i cukier (można zastąpić miodem).

Sałatka z czarnej rady z twardego sera. Usuń dwie średnie rzodkiewki, ruszt, wymieszaj dobrze posiekaną cebulę 250 gramów niderlandzkiego sera, pokroić w kostki, zalać kwaśną śmietaną, dodać sól do smaku, delikatnie wymieszać i posypać posiekaną zieloną cebulką w sałatce.

A gdzie bez ziemniaków? Sałatka ziemniaczana z rzodkwi jest bardzo satysfakcjonująca. Niezbędne składniki: jedna średnia rzodkiewka, cztery ziemniaki, jedna duża marchewka surowa, sto gramów świeżej kapusty, jedno świeże jabłko, zielone cebule, kilka łyżek majonezu, zieleni, przypraw.

Wymieszaj marchewkę, rzodkiewkę i białą kapustę, pocieramy solą, dodajemy jabłko, obrane i obrane i cięte na paski. Ziemniaki gotować w jednolitym, obrać i pokroić w paski, połączyć z poprzednimi składnikami, dodać cebulę, przyprawy, majonez, wymieszać, w sałatce, ozdobić liśćmi pietruszki.

Sałatka z białej rzodkwi, w rodzimym kraju o nazwie daikon, z marchewką okazuje się bardziej delikatna i soczysta niż sałatka z czarnej rzodkwi. Przepis jest prosty: weź jeden świeży ogórek i daikon, cztery marchewki surowe, 70 g śmietany i 70 g majonezu, soli, czosnku. Wyrzuć na ziemniaki rzodkiewkę i świeże marchewki, obnij ogórek w cienkie pierścienie, włóż czosnek do czosnku (lub weź łyżkę suszonego czosnku), dodaj sól, śmietanę z majonezem i dodaj sałatkę. Podawać z mięsem, zwłaszcza smażonymi.

Do świątecznego stołu sałatka z białej rzodkwi, ogórków i jaj zbliżą się. Strząśnij czystą białą rzodkiewką dużą kratownicą, połącz z posiekaną zieloną cebulką, śmietaną (100 g), posypujemy solą i pieprzem i wymieszaj. Sałatka pięknie umieścić w sałatce i wokół ozdobić krojone koła, rogaliki i jajka.