582 Shares 9465 views

Przygotowanie mniszka wino. Pasuje wszystko

Wino jest zawsze o wiele bardziej popularny niż jego odpowiedniki kupione w sklepie. Po tym wszystkim, jesteś tu dość dokładnie wiedzieć, jakie składniki są używane do przygotowania napoju alkoholowego. Bez zbędnych barwników i substancji chemicznych – wszystko bardzo naturalne. I to jest doceniana domowej roboty alkohol. Przepis na mniszka wina jest znany wielu. Ale nie każda kobieta ośmieli się uraczyć swoich gości z tak niezwykłym napoju. I nie bez powodu. Wino z tych prostych, ale bardzo jasne i piękne kolory, które są uznawane za chwasty, bardzo smaczne i ma niezwykły bukiet smaku. Raz pojawiła się na świątecznym stole, taki alkohol z pewnością stanie się bardzo popularny. Więc jak zrobić mniszka wino w domu?

Przepis tego napoju alkoholowego jest bardzo prosta. Ponieważ może obsługiwać nawet początkujący kochankę, która chce zaskoczyć swoich gości czymś trywialnym. Aby rozpocząć, trzeba zaopatrzyć się w składniki. Oczywiście, kwiaty mniszka lekarskiego potrzeba w objętości 1 litra. Nie używaj innych części rośliny. Oni tylko popsuć smak napoju. Dandelion Wine, którego receptura zostanie opisane szczegółowo poniżej, wymaga wiele kwiatów, która ściśle pasuje do słoika kwarta. Kolejne 1,5 kg trzeba zwykłego białego cukru, 10 g rodzynek, para cytryny 1 gałązka świeżej mięty (4 liścia). Lista produktów jest zakończona. Jak widać, nic szczególnie egzotyczne, że nie. Głównym produktem (Mniszek) można znaleźć w sezonie niemal wszędzie. Jednak nie zaleca się zbierać kwiaty wzdłuż drogi. Rośliny aktywnie wchłonąć wszystkie szkodliwe emisje.

Dandelion Wine, przepis których rozważamy, jest gotowane w bardzo prosty sposób. Po pierwsze, starannie zmontować kwiaty i płatki oddzielić od zielonych częściach rośliny. Otrzymaną masę puszysty żółty umieścić w dużym pojemniku i wypełnienia z zimną wodą (4 litry). Jest to najlepiej używać przegotowanej. Dać mlecze nocne napar pod pokrywą zamknięte.

Po upływie tego czasu, gotować pół litra wody, a nie rozpuszczenia cukru. W rezultacie, trzeba mieć prawdziwy syrop. Gotować do miękkości.

Wina mniszka lekarskiego (przepis zaleca nalegają na roślinę wynosi nie mniej niż jeden dzień) wytwarza się w sposób następujący. Naczynie doprowadzono do wrzenia, ogrzewać i niekoniecznie jest chłodzony. Otrzymaną brzeczkę sączy się przez sito lub gazy, skok wyjątek.

Następnie, w trakcie są cytryny. Ponieważ muszą one być starannie wyciąć skórki (skorupy) w formie spirali. Z masy trzeba wycisnąć sok. Jest on dodawany do wina jest prawie gotowy. Powstałe bulion mniszka płatki także wlać syropu umieścić mięty i rodzynek. Wszystko wymieszać. Dandelion Wine, Receptą które uznały, jest już prawie gotowy. To musi być pokryta gazę i pozostawić do wyrośnięcia na kilka dni. Następnie, mięta i skórkę z cytryny wyciągnąć i wyrzucić. Wlać infuzji do dużej butelki. Aby dowiedzieć się dokładnie, kiedy proces fermentacji jest kompletny, ciągnąć na szyi gumową rękawiczką z pre-done do jej mały otwór. Po wino jest gotowy, wlać do innych butelek, osad oddziela się i przechowuje się w ciemnym i chłodnym miejscu 3-6 miesięcy.