663 Shares 7051 views

Lek „Tardiferon”: opinie, instrukcje użytkowania

preparaty żelaza – są grupą leków zawierających sole i kompleksy trójwartościowego i dwuwartościowego żelaza. Zazwyczaj, leki te są stosowane do zapobiegania i leczenia anemii (niedobór żelaza).

Najbardziej popularny lek żelaza jest „Tardiferon”. Instrukcje użytkowania, nieruchomości i przeciwwskazania narzędzia zostały przedstawione poniżej.

Opis, kształt opakowania, kompozycja

Jakie elementy zawiera lek „Tardiferon”? Odpowiedzi Doniesiono, że aktywny lek zawiera polutoravodny siarczanu żelaza II, a także dodatkowe składniki, takie jak cytrynian trietylu, kwas askorbinowy, bezwodny mukoproteoza, uwodorniony olej rycynowy, skrobi ziemniaczanej, talku, powidonu i innych.

Środków dostępnych w sprzedaży w postaci tabletek o przedłużonym działaniu. Są one pokryte białą drażowane, mieć soczewkowaty kształt, jak również powierzchnią gładką i płaską. Lek ten jest dostępny w blistrach oraz opakowaniach kartonowych.

Należy również zauważyć, że podobny lek, i można je znaleźć w sprzedaży, nazywany „Gino Tardiferon”. Liczba lekarzy, że dodatkowo do siarczanu żelaza w kompozycji tego środka zawiera kwas foliowy.

cechy leki

Co to jest lek „Tardiferon”? Opinie wskazują, że jest to środek pobudzający hematopoezy.

Wiadomym jest, że żelazo ma szczególne miejsce w cząsteczce hemoglobiny i jest odpowiedzialny za powstawanie krwi. Eliminując zaburzenia hematopoezy to znaczy odbywa się dzięki uzupełnienia niedoboru żelaza u ludzi.

Nawiasem mówiąc, takich dodatkowych substancji, takich jak kwas askorbinowy, znacznie zwiększa szybkość trawienia danego elementu (do czterech razy). Jak dla mukoproteoza, poprawia tolerancję substancji czynnej.

Jakie są właściwości nieodłączne w medycynie „Guinot Tardiferon”? Recenzje w ciąży poinformował, że oznacza to często są one przepisywane lekarza z powodu obecności w nim kwasu foliowego. Jak wiadomo, ten składnik bierze czynny udział w megaloblasts dojrzewania normoblasts edukacyjne, synteza kwasów nukleinowych, metabolizmu choliny, pirymidyny, aminokwasów i puryny. W ciąży matka kwas foliowy chroni organizm przed skutkami o teratogenne czynników przyczyniających się do prawidłowego rozwoju dziecka i jego karcie narządów.

parametry kinetyczne

Czy „Tardiferon” pigułki są wchłaniane? Instrukcje użytkowania, odpowiedzi wskazują, że lek ten ma długotrwały efekt. Mukoproteoza zwiększa biodostępność jonów dwuwartościowych żelaza, a także przyczynia się do stopniowego uwalniania w jelitach.

Maksymalne stężenie w krwi narzędzia jest rejestrowane przez 7 godzin. W tym przypadku zawartość żelaza utrzymuje się na wysokim poziomie przez jakiś czas.

Biodostępność leku wynosi 5-35%.

Wchłanianie substancji czynnej zależy od zapasów żelaza w danym organizmie. Ten element przechodzi do rezerwy w postaci ferrytyny. On wyświetlany wraz z kałem, potem i moczem.

świadectwo

Lek „Gino Tardiferon” w czasie ciąży (komentarze o nim poniżej) jest używane bardzo często. Jest to również kombinacja leków stosowane w leczeniu i zapobieganiu niedokrwistości (niedobór żelaza) z powodu następujących powodów:

 • wadliwe i nieregularne posiłki;
 • ciężkie i długotrwałe krwawienie;
 • laktacja;
 • Proces zaburzenia wchłaniania żelaza w przewodzie pokarmowym.

Przeciwwskazania

Gdy tabletki nie należy podawać „Tardiferon”? Opinie wskazują, że środek ten jest przeciwwskazany u:

 • gemosideroze, usuwanie żelaza naruszenie, w wieku poniżej 6 lat;
 • Pigment wątroby, niedokrwistość sideroahrestical, krwawienia;
 • Indywidualna nadwrażliwość, talasemia;
 • niedokrwistość aplastyczna i ołów;
 • niedokrwistość z niedoboru witaminy B12, resekcja żołądka, choroba wrzodowa.

Instrukcje użytkowania

Jak leczyć lek powinien być stosowany? Tabletki zużywane w trakcie lub po posiłku z wodą.

Zgodnie z instrukcjami, skuteczność tego leku zmniejsza się znacząco podczas żucia i łamanie.

Przyjmowanie tego leku jest dozwolony dla dzieci w wieku od 6 lat w dawce 1 tabletkę dziennie. Niemowlęta w wieku 10 lat i dorosłych pacjentów lek przepisywany 1-2 tabletki dziennie. Przebieg leczenia Ten środek powinien dalej tak długo, jak żelazo w ciele ludzkim nie wypełnia (na przykład, 3-6 miesięcy).

Dozowanie „Gino Tardiferon” lek w czasie ciąży

Opinie donoszą, że lek z kwasem foliowym jest dla kobiet w kraju. Lek ten jest zalecany do popijania czwartym miesiącu ciąży, 1 tabletka codziennie przez 10-12 tygodni.

skutki uboczne

Funduszy rzadko wywołuje działania niepożądane. Na tle jego przyjęciu możliwe jest rozwój alergii, zwłaszcza w przypadku chorób, które towarzyszą zaburzeniami procesu wydalania i wchłanialność żelaza.

Również następujące działania niepożądane:

 • wymioty;
 • utrata apetytu;
 • nudności;
 • zaparcia;
 • biegunka.

konkretne zalecenia

Oglądane lek powinien być stosowany wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. Przed podjęciem Tabletki należy analizować poziom żelaza w surowicy krwi i ferrytyny.

Zdaniem ekspertów, stosowanie tego leku może prowadzić do kału barwionego czarny. Należy również pamiętać, że regularne spożywanie mleka, jaj i herbaty zmniejsza skuteczność tego leku.

Ponieważ części powłoki tabletki jest proste węglowodany. To musi być brane pod uwagę przy wyznaczaniu osób z nietolerancją fruktozy i glukozy.

Lek „Tardiferon”: opinie kobiet w ciąży i zwykłych konsumentów

Zgodnie z instrukcjami, lek może otrzymać w okresie rozrodczym. W ciężkiej niedokrwistości z niedoboru żelaza rozwija niedotlenienie tkanek jest nie tylko owoce, ale również matka. To prowadzi do negatywnych konsekwencji.

Według kobiet w ciąży, uważany za środek pozytywnego wpływu na ich ogólny stan zdrowia i rozwoju płodu.

Zalety preparatu „Gino Tardiferon” jest fakt, że zawiera również kwas foliowy. Jak wiecie, brak tego pierwiastka w organizmie matki zwiększa ryzyko teratogenne, pogarsza rokowanie ciąży i wpływa na rozwój dziecka. Dlatego narzędzie jest najczęściej przepisywany kobietom w państwie.

Jak dla zwykłych pacjentów, ale także zostawić „Tardiferon” przygotowanie tylko pozytywne opinie. Według nich, taki lek dość szybko nadrabia brak żelaza w organizmie, przez co eliminuje wszelkie objawy niedokrwistości z niedoboru żelaza.