169 Shares 2713 views

Process Flow Diagram Słodycze: Szczegóły

Wyroby cukiernicze, w zależności od surowca, z którego są one wykonane, są cukier i mąki. Schemat procesu , w każdym przypadku innej. Cukier uważane za produkty takie jak żele, karmel, czekolada, słodycze, toffi, żelki i mąki – Wszystkie produkty, które zawierają mąki: gofry, ciastka, ciasta i tak dalej.

Etapy produkcji

Różne rodzaje wyrobów cukierniczych wytwarzanych przez specjalnych systemów technologicznych. Ale wszystkie operacje procesu można podsumować w trzech etapach:

 • preparatu;
 • podstawowy;
 • ostateczna.

Na etapie przygotowawczym, ważną rolę odgrywa stabilnych dostaw surowców i procesów produkcyjnych niezbędnych składników. Na tym etapie jest odbierany surowiec i przygotowuje się do przechowywania, a następnie przygotowano do produkcji. Wszystkie czynności wykonuje się w głównym etapie postępowania, w którym masy do wyrobów cukierniczych, wyrobów formowanych, warstwami. Na głównej scenie, odwinął gotowego produktu. W końcowym etapie, konstrukcja produktu w opakowaniu.

Jak cukierni

Działają tak cukiernia jest zbudowany na tym samym obwodzie, co może działać jako samodzielna jednostka lub może być częścią dużej produkcji żywności. Tutaj jest produkcja różnych produktów spożywczych. Każdy warsztat składa się z jednostek, z których każdy wykonuje swoje funkcje w wyrabiania ciasta są mieszane, który jest dostarczany do testorazdelki Departamentu, a następnie pieczenia i dekoracji. Każda cukiernia jest skonstruowany w taki sposób, że pomieszczenia były w porządku, w którym wszystkie operacje w miejscu pracy.

Tworzenie pieczenia

produkcja cukiernicza praca opiera się na podstawie wniosków otrzymanych przez konsumentów. Zgodnie z Obliczone pożądanej ilości surowca, który jest odpowiednio przechowywany w specjalnych szafach chłodniczych. W pierwszym kroku w procesie pracy zaczyna się od produktów sklepowych przygotowania, obrotu jaj i przesiewania mąki. Odbywa się to w specjalnych kąpielach piorących i stołu produkcyjnego. Przesiewacz usuwa zanieczyszczenia mechaniczne z mąki, dzięki czemu jest luźna, aby ciastka były dobrej jakości.

Ciasto ugniatania odbywa się w maszynie do ugniatania, które szybko i skutecznie kneads drożdże, świeże lub kruche ciasto. Za pomocą mieszalnika planetarnego wytwarzania białka utworzone powietrze drożdży płynnych lub miękkiej kruche ciasto, bita śmietana, Souffles, galaretki. Jeśli chcesz produkcję cieście francuskim, przy użyciu PRZEKRAWACZ ciasta.

Cięcie, formowanie i pieczenia

Dalsza praca polega proces cięcia i formowania wyrobów cukierniczych. Odbywa się to w oddzielnym urządzeniu, które zapewnia przestrzeń do cięcia różnych testów. Puszek i kruche ciasto tnie się i formuje do szaf chłodniczych, ponieważ te typy testów muszą być chłodzone w preparacie. Okładzina, utworzone z piasku, herbatniki, ciasto, po prostu przejdź do arkusza ciasta i piec.

półprodukty poddawane obróbce cieplnej gotowości, i ten etap – być może najważniejsze w całej Schemacie procesu. Każdy cukierniczych typu jest tworzony przy określonej temperaturze i czasu trwania obróbki cieplnej, która jest wymagana, aby obserwować. Pieczenie odbywa się w specjalnych stojakach z kamer piekarz 2-4. Pod koniec pieczenia ciast gotowych iść dział ostyvochnoe, gdzie są chłodzone.

Wypieku ciast i ciastek

Proces obejmuje system rejestracji i cukierniczych. Odbywa się to w oddzielnym zakładzie produkcyjnym, gdzie ciasta są poddawane cięciu, impregnacji, smarowania i dekoracji. Schemacie wymagają specjalnego sprzętu i części urządzeń chłodniczych tabelach mieszalniki cukierków i syropy są przygotowane śmietany. Uzyskane produkty są wysyłane do pamięci: Produkty z nadzieniem owoców i śmietany są przechowywane w lodówce, w której temperatura wynosi 6-8 stopni.

produkcja czekolady

Czekoladowy wyrób cukierniczy prowadzone z miazgi kakaowej i masła kakaowego. Jako dodatki stosuje się cukier, mleko w proszku lub kremu, emulgatory, orzechy i różne smaki. Etapy produkcji czekolady w następujący sposób:

 • przetworzone ziarna kakaowego do wytwarzania produktów kakaowych;
 • przygotowanie masy czekolady i nadzienie;
 • Formy czekolady;
 • Czekolada jest zapakowany.

W produkcji produktów czekolady ziarna kakaowego są czyszczone i sortowane według wielkości za pomocą specjalistycznego sprzętu. Wybrane produkty są wysyłane do obróbki cieplnej – niezbędne w celu usunięcia wilgoci i poprawić smak ziaren. Oczyszczone i ochłodzone ziarna rozdrobniono w specjalnym urządzeniu, zbiornik i rozrodcze są rozdzielone. Frakcje kakao wynikające stosowano do wytwarzania różnych rodzajów czekolady. Należy pamiętać, że wyższe stopnie są czekoladowy deser z dużych ziaren (6-8 mm).

karmel produkcja

Wyroby cukiernicze wykonywane z dodatkiem wypełnianie masy karmel lub bez. Wytwarzania wyrobów wykonanych z karmelu granulowana, melasę z dodatkiem barwników, różne nadzienia, tłuszcz, produkty mleczne. Z technologicznego punktu widzenia, proces składa się z kilku etapów:

 1. Przygotowanie syrop karmelowy. Jej zawartość wilgoci nie może przekraczać 16%.
 2. Okazuje masy karmelowej.
 3. Przygotowanie nadzienia.
 4. Formy karmelu i ochładza.
 5. Wykonywane produkty opakowywania, pakowania i konfekcjonowania produkowane.

Syropy są przygotowywane w sposób ciągły lub periodyczny. W każdym wykonaniu wynalazku poddaje się wrzącą karmel wilgotności masy wyniósł więcej niż 3%. W tym przypadku, wskaźnik masy ciała będzie w stanie amorficznym.

produkcja marshmallow

schemat technologiczny procesu wytwarzania z prawoślazu jest w przybliżeniu taki sam jak przy wytwarzaniu innych wyrobów cukierniczych. Najpierw wytwarza Surową mieszaninę wytworzono receptę, uzyskuje się na bazie syropu z cukru i syropu, syrop otrzymuje się, formuje, po czym mieszaninę suszy się, a następnie ułożone ramą.

Podstawowym procesem w produkcji wyrobów cukierniczych prawoślazu jest powstawanie piany. Jest on tworzony na podstawie czynników pektyn i żelujące. Produkty sformułowanie marshmallow występuje burzenie owocowego puree zmieszanego z syropu cukrowego melasy i jaja. Aby okazało puszystej masy, zawartość ciał stałych w mieszaninie może być 59%. Syrop sam gotuje się w komorze fermentacyjnej, gdzie sprowadza się do zawartości części stałych aż do 85%.

masa marshmallow jest bita wstrząsnąć samochód, który jest ładowany Rx porcję owocowego, biały pół jajko. 8-10 minut proces ubijania się, a następnie wprowadza się do drugiej części białka, środki żelujące, masa prawoślazu na uderzenia równomiernie. Po ugotowaniu masę wprowadza się do urządzenia, gdzie przez zefirootsadochnuyu osadzania marshmallow uformowaną półkuli.

Po formowaniu prawoślazu jest wysyłany do vystoyku i suszenie, gotowe obudowy narażone szyby. Organizacji procesu przyjmuje się, że wyroby są usuwane ręcznie z sieci jest zapakowany i pakuje.

Dokonywanie toffi

Iris – cukierek mleczny, dokonywania że mleko stosowanie, cukier, syrop, olej, przyprawy i smaki. Pod wysoką temperaturę (do 130 stopni), białka, cukier i mleko są mieszane w ten sposób uzyskać ciemny kolor oraz charakterystyczny aromat. Konsystencji i struktury tęczówki może karmelu, to znaczy stałe i twardo lub Korki (tęczówki ma drobną strukturę krystaliczną).

Schemat procesu technologicznego wytwarzania tęczówki zawiera pewną liczbę szeregów operacji: Otrzymywanie surowej mieszaniny preparatu receptę, temperatura masy Gladden, chłodzi, a następnie tworzy się tęczówki. Gladden warstwy masy odbywa się pod Zwijarka, po czym pocięto na kwadratowe lub prostokątne kształty produktów.

Produkcja prawoślazu i marmolada

Są one popularne galaretki cukiernicze oraz pastylki. Ich rozwój odbywa się także na specjalnych urządzeń pod pewnym schematem technologicznym. Produkty marmolada-pastyła są oparte na owoce i jagody, które dodaje się do spieniania i studneobrazuyuschie substancji. Większość fabryka cukiernicza produkuje jabłko, cyny, zbiornik marmolady, owoce i produkty w postaci galaretki.

System procesów technologicznych dla produkcji marmolady oraz pastylek opiera się na obniżeniu masy cukru i owoców z jaja. W zależności od rodzaju wagi będą dodane do trafiony mieszaniny jabłkowy cukru, pasta jest klejem i krem.