89 Shares 8593 views

Co jest tajemnicą Sfinksa?

Pretensjonalny budowy egipskich piramid, jak również leżący niedaleko od nich, rzeźba z ludzką głową i ciałem lwa, nadal zadziwia i zachować wiele odpowiedzi na wiele pytań. Przez kogo, kiedy i dlaczego one powstały? Jak udało ci się wznieść takie monumentalne dzieła? Co sfinks zagadka kryje się w tym zabytkiem architektury? Jednakże, w celu uzyskania dokładnych informacji od tych rzeźb kamiennych, jak każdy i może nie tylko legendy i założenia spokój umysłów pytające i posiadacze milczą, nikt nie ujawniając tajemnice przeszłości.

Mówiąc konkretnie Sfinksa, warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy wspomina się w mitach Egipcie. Wydawało się, że potwór zjada przechodniów i był jak lew z głową człowieka. W Grecji, był postrzegany jako istota z twarzą kobiety i skrzydłami ptak, który siedział na Górze i poprosił ludzi na różne pytania. Na przykład, zagadka Sfinksa mogłaby brzmieć tak: „Kto rano idzie na czterech nogach, dzień na dwóch, a wieczorem na trzech?”. I nie był w stanie podać poprawną odpowiedź zabiła. Jedyną osobą, która mogłaby odpowiedzieć poprawnie – był Edyp, ale potem zagadchitsa rzuciła się z urwiska, a to nigdy nie widział.

Istnieje wiele różnych legend o posągu. Według jednej zagadki Sfinksa To polega na tym, że jest strażnikiem piramid i chronić je dzień i noc. Jego „trzecie oko”, zauważa obrót planety i słońca, jedzenie w tym samym siły kosmicznej. Ale poza tym, za jego pracę, zażądał ofiary. Inna wersja głosi, że tajemnicza bestia strzeże „kamień filozoficzny” oraz „eliksir nieśmiertelności”, który został ukryty w jego murach Hermes Trismegistus, syn egipskiego boga Tota, który zbudował nad brzegiem Nilu jednym z pierwszych piramid i wzniesiony obok Sfinksa.

Ezoteryczne nauki i wielu magów również próbowali rozwiązać zagadkę Sfinksa. Zauważyli, że w jego postać cztery elementy manifeście: skrzydła symbolizują powietrze, ciało zwierzęcia – ziemi, Chest – wodę, a lwią łapę – pożar. Według czarowników, to podwaliny uniwersalnej nauki, których znaczenie odnosi się do tajemnicy życia i wyboru – słuchać innych i je kontrolować. A jeśli ludzie będą w stanie rozwiązać tę farsę, byłby w stanie zarządzać i siły natury, życia, śmierci i innych wydarzeń.

Ciekawostką jest to, że budynek nie jest wymieniona w starożytnych tekstach o nim nie mówi filozofów. O budowę piramidy napisano wiele. Zachowany kosztorysu budowy wszystkich kosztów, ale nie ma żadnych dokumentów o archeologów posąg odnaleziony. Co jest tajemnicą Sfinksa? Odpowiedź jest opisana w pismach rzymskiego uczonego, gdzie mówi, że piaski pustyni wielokrotnie zamiata się posąg na górze, więc to musiało być wykopane całkowicie. Jednak wyraźna odpowiedź o czasie jego wystąpienia lub nie, archeolodzy nie mogą dojść do porozumienia, określającego różne hipotezy.

Tak więc tajemnica Sfinksa pozostaje nierozwiązany. Ale nadal ciekawi kto wysunął zagadkę: ludzi z zaawansowanej cywilizacji lub obcych? Czego oni chcą nas opuścić? Co znajduje się wyjaśnić? Okazuje się, że im głębiej wchodzimy, tym bardziej pojawiają się pytania i odpowiedzi do nich, nikt jeszcze nie podano.