548 Shares 4750 views

Jak zrobić Ławka z rąk?

złota rączka domu dla różnych rodzajów pracy wystarczy stole warsztatowym. Można go kupić, ale ta opcja może być drogie, lepiej jest to zrobić samemu. Teraz omówimy szczegółowo jak zrobić ławki workbench rękami. Po tym wszystkim, jeśli to dopasować projekt do swoich potrzeb, to będzie dużo lepiej i wygodniej fabryka odpowiednik.

Bench – co to jest?

Dla wygody pracy z drewna, metalu lub innych materiałów są stosowane warsztatu. Stanowi on tabelę, która jest na tyle, aby wytrzymać ogromne obciążenia mechaniczne masywny spowodowane ręcznym przemieszczaniem przedmiotu. Workbench może być stolarskie, ślusarz i stolarz.

Materiały do stołów warsztatowych

Stoły robocze mogą być wykonane z drewna lub metalu. Dla elementów blacharskich idealnej pierwszej opcji, ale dla mechaniki – drugi. Często ławki metalowe i drewniane są składane, to znacznie ułatwia ich transport.

Które rodzaje pracy są wykorzystywane ławki?

ławki metaloplastyka, z podniesionymi rękami, może być doskonałym asystent montażu, regulacji, prostowanie, obróbka, jak również wszelkie prace hydrauliczne. Taki sprzęt jest używany wszędzie od garaży i podsobok do usług serwisowych i przedsiębiorstw przemysłowych typu. Konstrukcja każdym stanowisku może być wyposażona w niezbędne dodatkowe elementy, takie jak sprzęgła i urządzenie oświetleniowe. Oprócz nich, kapitanowie często ustawione i inne akcesoria są potrzebne do pracy.

Urządzenia takie jak ławki do tworzenia narzędzi, wykonane własnymi rękami, może znacznie poprawić efektywność pracy, z bardzo mało miejsca w pokoju. Często ich konstrukcja opiera się na indywidualnej pracy mają być przeprowadzone, a nawet brane pod uwagę obszar pomieszczenia do produkcji lub naprawy. Jeżeli miejsce jest mały, można zrobić mniejsze warsztatu, na przykład, z jednym piedestale.

Elementy konstrukcyjne hydraulika Workbench

Workbench metaloplastyka, zbiera swoje ręce, na łatwe manipulowanie przedmiotami musi być element kotwicy. Do przechowywania narzędzi, nie musi być pudełka, które mogą być składane wszystko. Oprócz kreatora obsłudze projektu muszą być regulowane na wysokość.

Workbench rama, która nazywa podverstachem i blat – to jej główne elementy. Pierwsza część jest wykonana z drewna sosnowego, a drugi stosuje gatunków twardego drewna, takie jak jesion, dąb i buk. Grubość blatu musi być w 60-80 mm. Szerokość może wynosić do 500 mm, to zależy od operacji wykonywanych na tym stanowisku.

Przedtem stole warsztatowym ławki z rąk, trzeba zdecydować, czy powinien on być składany lub stały. Jeśli planujesz zaprojektować, na przykład, do garażu, można zrobić to monolityczny. W takim przypadku trzeba utworzyć ławę, który jest zaplanowany wziąć do domku w lecie, a następnie sprowadzony, nie będzie bardziej wygodne, aby to składany. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy powinni myśleć o tym wcześniej.

Często popełniają Ławka z rękami na metalowej ramie, gotować go z rur. Następnie, w oparciu o to naprawić płyt, które są góry. Dla wygody, muszą upholster linoleum, blachy aluminiowej lub zwykły sklejki. Ma to zapewnić, że małe części, takie jak śruby lub nakrętki nie mogą dostać się między płytami, gdzie będą one trudne do uzyskania. Ponadto konieczne jest upholster zderzaki do pokrywy ze to nie są wypychane szczegóły.

Do przechowywania narzędzi i innych niezbędnych elementów są instalowane w szufladach zlewu. Ich rozmiary każdy artysta wybiera indywidualnie, na podstawie elementów, które zostaną utworzone lub naprawionych na tej ławce.

Na ławce na ławce, własnymi rękami wykonane, instalacja urządzeń mechanicznych, konieczne jest, aby doprowadzić linię elektryczną. Jeżeli pomieszczenie jest duże, to należy to zrobić ramki na rolki, za pomocą którego cała konstrukcja może być przenoszone w razie potrzeby.

metaloplastyka metalowe stół warsztatowy z rękami

Konstrukcja stanowisku powinna mieć twardy ramki, zespawany z elementami metalowymi lub rur. Oni lepiej nie brać okrągłe i kwadratowe. Konieczne jest również, aby podnieść materiał na okładce, to musi być ogromny. Po tym wszystkim, tylko dobre materiały dają niezbędną sztywność konstrukcji, aby wytrzymać duże obciążenia podczas pracy. W przypadku blatów również odpowiednie parkietu tapicerowane blachy, tekstolitowy lub linoleum. Jeśli potrzeba wykonywania prac na stanowisku pracy, związanej z młotkiem lub uderzeniami młotka, blat jest wykonany z blachy o grubości około 5 mm. W taki silny struktura może być ustawiony ten sam imadła, które będą bezpiecznie utrzymuje w tej kasie.

Przy projektowaniu Ławka, własnymi rękami z metalu w trakcie budowy, powinny wzmacniać budowę licznych usztywnień. Pozwalają one odporne na wstrząsy i klatkę blatu. Ponadto stół warsztatowy będzie cięższy, który jest również dobre na zginanie metalu, ponieważ jest bardzo trudno się poruszać, jeśli nie jest podłączony. Naturalnie, taki model nie jest składany, ponieważ jest zbyt ciężki do transportu. Metoda ta często popełniają Ławka z rękami do garażu, ponieważ jest w stanie wytrzymać każdy rodzaj pracy.

Pod zlewem zrobić pudełka na części i narzędzi. Ponadto, na jego trzech stronach często tworzą bariery metalowej siatki lub konwencjonalnej blachy stalowej. Ona nie pozwoli kawałki rozrzut metalu (do cięcia).

robi ławki

Aby zacząć, to zdecydować, w jaki sposób zostaną wykorzystane Workbench. Jeśli zostanie on wyprodukowany lub naprawione elementy stalowe, metalowa rama zrobić dla niego. Kiedy będzie działać tylko z drzewa, można zrobić Workbench.

Lokalizacja ława

Do majsterkowania w komfortowych warunkach, trzeba starannie wybrać miejsce, w pomieszczeniu. Pożądane jest, aby wtyczka była blisko i oświetlenie można zainstalować na kilka sposobów. Wszystkie te niuanse są szczególnie starannie rozważyć, czy wykonane Ławka z rękami w zestawie garażu lub innym małym pokoju.

Robimy warsztatu metaloplastyka

Do wdrożenia planowane, musimy:

  • rogi;
  • Metalowa;
  • suszy się i impregnuje deski;
  • Urządzenie do spawania.

Ponadto, trzeba uzyskać arkusz ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Wśród nich będzie utworzony, jeśli to konieczne, boczne ochronne, tak że podczas cięcia lub cięcia metalu jego kawałki nie są rozproszone. Ponadto, te arkusze mogą upholster blat do jego powierzchni jest idealnie gładka.

części metalowe ramy muszą być pocięte na rozmiary, a następnie gotuje się je ściśle zachowaniu wszystkich stron. Jest to konieczne do warsztatu metaloplastyka z rękami, które prezentowane są rysunki, było stabilne. Oznacza to, że tworząc ramkę, jak wykazano powyżej, mogą być następnie dodawane jako niezbędnych pól, deski i wszystko, czego potrzeba do opanowania specyficzne dla danej operacji. Po tym wszystkim, wyobrazić sobie strukturę, która byłaby uniwersalna, jest to niemożliwe, ale pojedyncza baza danych ułatwia dodawanie różnych indywidualnego projektu zachwyca każdy amator lub profesjonalista.

Jeśli nie potrzebne są dodatkowe półki, możliwe jest, aby wzmocnić ramy usztywnienia. Najbardziej opłacalne ich miejsce – dziesięć centymetrów od podłogi, a nawet poniżej blatu lub pokrywie ławce. Jest również warte wysiłku, więc nie odkształca się pod gwałtownego hamowania z młotkiem szok sanki lub młotkiem. Aby móc dołączyć ławki na podłogę, jej niezawodne mocowanie, konieczne jest, aby spawać końce nóg specjalnej tablicy. Są one częścią rury kwadratowy 5 5 x lub 10 x 10 cm, w zależności od określonej grubości materiałów i samych nóg. Zrobili dziurę w części, która będzie w kontakcie z podłogą. Następnie są one przyspawane do nóg gotowego produktu i dzięki stałej warsztatowym. Będzie trzymać i nie przeniesie się w czasie pracy.

Gdy główny rama jest gotowa zrobić projekt blatu. Do jego produkcji wymaga rogów, z których można zamontować pokrywę, której długość około 10-15 cm dłuższy (na bokach) ramy głównej. Konieczne jest wtedy rozwiązać w dowolnym punktem ławce imadle. Tutaj można łatwo zespawać ekrany, aby zapobiec wydostawaniu się z elementów metalowych w procesie cięcia.

Jeśli utworzysz Ławka z rąk, wymiary przedstawiono na rysunku, odpowiedni dla większości rzemieślników. Jednak w zależności od pomieszczenia, w którym planowana jest budowa zostać zainstalowane, mogą się różnić. Dlatego też, w dokładnie taki sam obraz jest wart tylko wtedy, gdy istnieje wystarczająca przestrzeń do instalacji ławce.

Wyznaczony blat otwory do płyt mocujących. Powinny one obejmować wstępną strukturę przed gniciem lub koloru. Następnie schować płyty z blachy, co zapewnia gładką powierzchnię bez pęknięć. Jest przymocowany za pomocą śrub.

Ławki długo żył i nie zardzewiałe, jego farby. Lepiej jest użyć farby odpornej, która jest używana w przemyśle motoryzacyjnym. Po tym wszystkim, to powłoka musi wytrzymać ogromne obciążenia.

Vice na ławce

To było wygodne do pracy na części lub obiektu, muszą być dobrze przymocowane do stołu warsztatowego. Aby to zrobić, należy użyć imadła, które są montowane na stole warsztatowym zwyczaj metaloplastyka własnymi rękami (przedstawiony w artykule zdjęcie). Istnieje kilka rodzajów: manual, Stulova lub te, które mają równoległe szczęki. Przy opracowywaniu projektu nie od razu określić sprzęgła typu, które są ukierunkowane na przygotowanie się na powierzchni.

imadła Stulova

Więc są one nazywane, ponieważ powierzchnia, do którego są przyłączone, przypomina krzesło. Z biegiem czasu zaczęli ustawiony na ławkach. Sprzęgła te są wykorzystywane do pracy w ciężkich cięcia lub klopke metalu.

Imadła równoległe szczęki

Mają trzy rodzaje, w którym przednia szczęka może swobodnie poruszać, a także tych, które nie mogą mieć się obracać. Tak że one trwać dłużej, aby ustanowić dodatkowy punkt zaciskowy podszewkę z falistej powierzchni. Mocowane za pomocą śrub, a górne wymiary takie gąbki mogą wynosić od 80 do 140 mm.

Na sprzęgła orbitalne oddało gąbkę, a także bazę, w której znajdują się otwory na śruby. Dzięki nim cała struktura może być mocno zamocowane na powierzchni. Zawsze trzeba wybrać model tylko z wymiennych szczęk. Po tym wszystkim, gdy są zużyte, podczas eksploatacji należy je wymienić. Gąbki powinny być wykonane ze stali narzędziowej i posiada wycięcie, przez który element jest prawidłowo zapięty. Jeśli ich powierzchnia jest gładka, obiekt może pop-up, które mogą go uszkodzić, poza tym jest to niewygodne.

imadło uniwersalne

Ich misja – mocowanie małych przedmiotów. Mocuje się je na stole warsztatowym lub innej powierzchni za pomocą śrub. Ich zaletą jest to, że nie może się obracać tylko wtedy, ale również, aby przechylić w dowolnej płaszczyźnie. Ich wadą jest to, że struktura jest słaba na uderzenia ze względu na wiele części ruchomych. Więc korzystać z nich w razie potrzeby martwy lock, nie jest pożądane, ponieważ nie będzie w stanie w pełni zapewnić go. Jednak są one idealne, gdy w pracy trzeba będzie obrócić puste pod różnymi kątami. Są one często wykorzystywane w Workbench.

Sami gąbki sprzęgła wykonane z litej stali, aby zapewnić niezawodne zamocowanie przedmiotu. Jednakże, w celu współpracy z szczegóły powierzchni nie jest uszkodzony, ustanowić specjalną nagubniki. Ich metal jest bardziej miękka, co nie pozwala na uszkodzenia części podczas styka.