682 Shares 1746 views

hostessa praca – powołanie

Coraz częściej na łamach zasobów Internetu, aby znaleźć pracę może znaleźć pracy jako hostessa. To słowo dla wielu wciąż nie jest jasna i nie może powodować pewne bardzo istotne powiązanie. I, przy okazji, coś „takiego” w tym zawodzie nie ma. Po tym wszystkim, pozycja „administrator” nie były związane z czymś nieprzyzwoitym? Hostessa – jest w istocie, jest administratorem, ale jego obowiązkiem nie jest kontrolowanie pracy personelu i zarządzania finansami, i pracować bezpośrednio z gośćmi instytucji, czy to restauracja, kawiarnia lub hotel. Jego głównym zadaniem – aby spotkać się i służyć gości tak, że chcą tu wrócić ponownie i ponownie.

Co mają obowiązki gospodyni? W opisie stanowiska pracy, co jest do powiedzenia, raczej duże, malowane dosłownie punkt po punkcie. Oto główne zadania mają być wykonywane przez pracownika (zazwyczaj pracownikiem) do hostessy pozycji:

– przyjazna i zawsze z uśmiechem witać gości, którzy przyszli do restauracji (lub jakiejkolwiek innej instytucji, która przewiduje takiej pozycji);

– towarzyszyć im do stołu i pomóc pomieścić, oferując menu polecić niektórych potraw;

– przyjmować zamówienia (w tym telefonicznie) w rezerwacie stołowego;

– monitorowania czystości pomieszczenia, na wejściu i toalety;

– monitorować serwisowania sprzętu hydraulicznego, narzędzia, akcesoria, itp.

– regularnie sprawdzać na czystość oraz eksploatacji, na przykład serwetki, wykałaczki, itp.;

– koordynuje pracę kelnerów i pomóc im w razie potrzeby;

– aktywnie uczestniczyć w codziennym czyszczeniu instytucji;

– posiada wysokie umiejętności komunikacyjne, odporność na stres i dobre Pamięć do każdego gościa, aby nawiązać kontakty zawodowe. Stałymi gośćmi na pewno trzeba znać nie tylko twarz, ale również według nazwy. Pożądane jest również, aby zbadać swoje kulinarne nawyki, zachowania i inne niuanse osobistej natury;

– być świadomym wszystkich wydarzeń, działań i oferty specjalne miejsca, aby porozmawiać o swoich gości;

– znać co najmniej jeden język obcy na poziomie konwersacji (angielskim lub francuskim, a najlepiej, oczywiście, obie).

Może ktoś pomyśli, że gospodyni – to nie takie trudne zadanie. Ale pułapek i wszelkiego rodzaju niuanse są również wystarczające. Daleko nie każdy jest w stanie z dnia na dzień, na przekór złym nastroju i chęć „zabić sąsiada”, aby ukazać oblicze prawdziwej radości, otwarcie się do każdego gościa, do przyłączenia się do nich w żywym dialogu i zrobić tak, że każdy gość czuł najbardziej znaczący i ważne. Nie ma znaczenia, czy ktoś przyszedł z zamiarem rzucić święto lub po prostu wypić szklankę wody mineralnej. Hostessa – przyjazna, gościnna, opiekuńczy gospodyni, która musi spełniać odwiedzających jak spotyka swoich przyjaciół w domu. Każdy gość powinien mieć uwagę. Nikt nie powinien czuć się opuszczony.

Ponadto, często w restauracji przyjść z dziećmi. Niewypowiedziane obowiązkiem gospodyni w Moskwie jest do komunikowania się z nimi. Jeśli dziecko tak w restauracji dano mu balon i nawet dał Farbowanie kredek, będzie chciał, aby ją ponownie. W ten sposób moje dziecko może mieć rodzicami patronami instytucji.