270 Shares 8520 views

Jak przyspieszyć internet

Obecnie trudno wyobrazić sobie komputer bez konieczności łączenia się z Internetem. Oczywiście, może istnieć taki hipotetyczny system komputerowy, ale jego właściciel w zakresie informacji mogą być porównywane z bohaterem D. Defoe – Robinson Crusoe znana. Teraz można podłączyć do Internetu dosłownie wszędzie: w miastach przewodowych dostawców oferować bardziej atrakcyjne ceny za swoje usługi; na przedmieściach, można użyć technologii ADSL niskiej prędkości, który działa na istniejących liniach telefonicznych; i w odległych osiedli dostępnych form komunikacji bezprzewodowej – CDMA i GSM. Pomimo tej obfitości alternatyw, ponieważ pojawienie się globalnej sieci nadal istotne pytanie: „Jak przyspieszyć Internet?”, „Dzięki, że przesyłane są pakiety danych Optymalizacja?” Jeśli tylko dlatego, że nigdy nie jest zbyt zbyt wiele prędkości.

Sieć wydajność

Trudno jest mówić o tym, jak przyspieszyć internet, nie wyjaśniając dokładnie, co należy rozumieć pod tym pojęciem. interfejsy sieciowe Prędkość zdefiniowana przez liczbę fragmentów informacji, które mogą być podjęte i wysyłane do komputera dla konwencjonalnej jednostce czasu (zazwyczaj sekundę).

Wiele osób wie, że przejechał na medialnych przechowywania danych nie można ufać. Na przykład, dysk twardy 500 GB nie będą miały określonej objętości, CD-ROM 4.7 GB ograniczony do 4,3 GB, i tak dalej. D. Taka sama sytuacja istnieje w Internecie, gdzie wskaźnik jest mierzona w kilobitach i megabitów na sekundę. A ponieważ ilość danych jest zwykle w bajtach (kg mega, giga), należy przypomnieć, że jeden bajt wynosi 8 bitów. Oznacza to, że czasami użytkownicy chcą przyspieszyć internet, ponieważ wydaje im się, że, na przykład, obiecał dostawcę 100 megabitów nie. W rzeczywistości, wszystko jest proste: 100 Mbit / s wynosi około 12 megabajtów. Takie dostawcy zamieszanie na rękę, więc pozostaje tylko liczyć psychicznie jednostek informacji.

praktyka

wydajność sieci zależy od:

– Charakterystyka urządzeń sieciowych zainstalowanych zarówno po stronie klienta i serwera (w tym operatora). Przyspieszenie internetu można osiągnąć poprzez zastąpienie starych kart, druty i modemów do bardziej zaawansowanych modyfikacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń bezprzewodowych, w których duży wpływ na szybkość jest oddechowych jakość transceiver. Tak, czasami problem niskiej prędkości uzyskuje się przez prostą wymianę modem z innego modelu.

– Obecny plan taryfowy. W tym przypadku, że ogranicza wydajność dostawcy, zgodnie z warunkami umowy. Powyżej, wskazują na potrzebę przeniesienia megabitów za megabajt – Nie należy również zapominać o tym.

– Ustawienia oprogramowania. Właściwa regulacja – to prawdziwa okazja, aby przyspieszyć internet za darmo.

Jak widać, istnieje kilka sposobów, aby zwiększyć prędkość. Optymalizacja korzeń następuje ze składnikiem oprogramowania. Tak więc, aby przyspieszyć internet Windows 7 można osiągnąć przez zastosowanie „prawo” w przeglądarce. Jeden z nich – Opera (w tym najnowszej wersji, 15). Że posiada tryb „turbo”, aktywując kompresję przesyłanych danych po stronie serwera. Następnym krokiem będzie instalacja zaktualizowanych sterowników urządzeń sieciowych.

Zawsze uniknąć jednorazowego użytku dużej liczby programów pracy z Internetem. Na przykład za pomocą funkcji aktualizacji w systemie operacyjnym musi być wyłączony, a pliki do pobrania komputerowe i komunikacji on-line (Skype, ICQ) używane na przemian.

Niektórzy użytkownicy na forach, twierdząc, że niektóre programy antywirusowe spowolnić działanie Internetu. Dlatego też możemy spróbować zmienić ochronę używany na rozwiązanie alternatywne.

Nie należy też ignorować stosowanie blokerów reklamy w przeglądarkach internetowych. Na przykład, rozszerzenie AdBlock.