231 Shares 5161 views

7 Symfonia Szostakowicza: historia (krótko)

Genialne dzieło jest kompozycja, w której autor Dmitriy Dmitriewicz Szostakowicz – „Leningrad” Symphony 7. Historia powstania dzieła muzycznego i biografii samego mistrza i zaskoczenia przechwytywania.

Droga do celu

Wirtuoz urodzony 25 września 1906 w rodzinie, gdzie muzyka była kochany i szanowany. Pasja dla rodziców przekazywane do syna. Na 9 lat, po obejrzeniu operze Rimskiego-Korsakowa „Bajka o carze Sałtanie” chłopiec powiedział, że zamierza poważnie realizować muzykę. Pierwszą nauczycielką była matka, która uczy gry na fortepianie. Później dała chłopcu szkołę muzyczną, której dyrektorem był znany nauczyciel I. A. Glyasser.

Później, po nieporozumienia związane z wyborem kierunku między uczniem a nauczycielem. Mentor zobaczyłem pianistę facet, młody człowiek chciał zostać kompozytorem. W związku z tym, w 1918 roku, Dmitri opuścił szkołę. Być może, jeśli talent był tam, aby dowiedzieć się, że świat dziś nie wiedzielibyśmy takich dzieł jak Symfonii Szostakowicza 7. Historia skład – duża część biografii muzyka.

śpiewak przyszłość

Poniższy letni Dmitrij poszedł na przesłuchanie w Piotrogrodzie Konserwatorium. Tam zobaczył znanego profesora i kompozytor A. K. Głazunow. Historia mówi, że ten człowiek zwrócił się do Maksimu Gorkomu z prośbą, aby wspomóc stypendia dla młodych talentów. Na pytanie, czy to w muzyce, profesor odpowiedział szczerze dobre, styl Szostakowicza to dziwne i niezrozumiałe, ale to jest – w przyszłości temat. Od upadku człowieka wprowadzony oranżerii.

Ale Szostakowicza Siódma Symfonia została napisana w 1941 roku. Historia powstania tego dzieła – ostra jazda wzlotów i upadków.

Uniwersalna miłość i nienawiść

Choć nadal Dmitrij stworzył znaczące melodie, ale dopiero po ukończeniu konserwatorium napisał swoją pierwszą symfonię. Produkt stał się teza. Prasa nazywa to rewolucyjny w świecie muzyki. Wraz z chwałą młodzieńca spadła dużo negatywnej krytyki. Jednak prace nie powstrzymało Szostakowicza.

Mimo wspaniałego talentu, był pechowy. Każde zadanie nie powiedzie się z hukiem. Wielu krytyków ostro potępił kompozytor zanim jeszcze dostał 7 Symfonii Szostakowicza. Historia składzie odsetek – wirtuoz składa go już u szczytu popularności. Ale wcześniej, w 1936 roku gazeta „Prawda” stanowczo potępiła baletów i oper nowego formatu. Paradoksalnie, pod przeboju strony gorącej i niezwykłej muzyki z przedstawień, których autorem był Dmitry.

Groźny Muse Siódma Symfonia

Kompozytor realizowane, prace zakazane. Czwarta Symfonia stała się ból. Przez jakiś czas spał i ubrany z walizką koło łóżka – muzyk obawiali się aresztowania w dowolnym momencie.

Jednak przerwa nie. W 1937 roku ukazał się Piątą Symfonię, która przekroczyła wcześniejsze kompozycje i zrekultywowanego go.

Ale otwarty świat przeżyć i uczuć w muzyce innej pracy. Tragiczna i dramatyczna była historia powstania 7 Szostakowicza Symphony.

W 1937 roku prowadzi zajęcia z kompozycji w konserwatorium w Leningradzie, a później otrzymał tytuł profesora.

W tym mieście, odkrywa drugą wojnę światową. Dmitry spotkał ją w blokadzie (miasto zostało otoczone 8 września), to, podobnie jak innych artystów czasu, została podjęta z kulturalnej stolicy Rosji. Kompozytor ewakuowany wraz z rodziną, najpierw w Moskwie, a następnie, w dniu 1 października w Kujbyszewie (1991 – Samara).

Rozpoczęcie pracy

Należy zauważyć, że prace nad tą muzyką autora rozpoczął jeszcze przed II wojną światową. W latach 1939-1940, zaczął historię powstania Symfonii Szostakowicza nr 7. Pierwsi ludzie, aby usłyszeć jej fragmenty były uczniowie i współpracownicy. Początkowo był to prosty temat, który został opracowany z hukiem w sidła. W lecie 1941 roku stało się częścią poszczególnych emocjonalnych utworów odcinku. Oficjalnie rozpoczęła się 19 lipca Symphony. Po autor przyznał, że miał tak aktywnie napisał. Interesujące jest to, że kompozytor zaapelował do ludzi z radia Leningrad, gdzie poinformował o planach twórczych.

We wrześniu, pracował na drugiej i trzeciej części. 27 grudnia mistrz napisał ostatnią część. 05 marca 1942 w Kujbyszewie raz pierwszy została wykonana 7 Symfonii Szostakowicza. Historia powstania pracy w blokadzie nie mniej ekscytujące niż ona i premiera. Grał on ewakuowany z Orkiestrą Teatru Bolszoj. Samuel prowadził Samosąd.

Główny koncert

Sen mistrz był występ w Leningradzie. Spędziliśmy dużą siłą muzyka brzmiała. Zadaniem organizuje koncert miał tylko orkiestry, którzy pozostali w oblężonym Leningradzie. Oberwany miasto spadła zebrane w grono muzyków. Bierzemy nikogo, kto mógłby stanąć na nogach. Wielu weteranów wzięli udział w prezentacji. Miasto tylko wzięto wkładce. Następna partia malowane i wklejony plakaty. 09 sierpnia 1942 7 Symfonia Szostakowicza brzmiało. Historia powstania jest wyjątkowa przez fakt, że w tym dniu wojska hitlerowskie planowały przebić się przez obronę.

Dyrygent był Karl Eliasberg. został wydany rozkaz: „To będzie koncert – wróg musi milczeć.” Radziecka artyleria zapewnić spokój i rzeczywiście pokryte wszystkich artystów. muzyka transmisji w radiu.

To była prawdziwa uczta dla sterany mieszkańców. Ludzie płakali i otrzymał owację na stojąco. W sierpniu grał 6 razy symfonię.

Międzynarodowe uznanie

Cztery miesiące po premierze dzieła brzmiał w Nowosybirsku. W lecie to usłyszeli mieszkańcy Wielkiej Brytanii i USA. Autor stał się popularny. Ludzie na całym świecie zdobył historię blokady 7 Szostakowicz Symphony. W ciągu pierwszych kilku miesięcy, więcej niż 60 razy brzmiało pracy w Ameryce. Jego pierwsza transmisja słuchał ponad 20 milionów ludzi na kontynencie.

Byliśmy zazdrośni, który twierdził, że produkt nie zyskały taką popularnością, jeśli nie dramat Leningradu. Ale mimo to, nawet najśmielsze krytyk odważył się powiedzieć, że w pracach autora – przeciętności.

Nastąpiły zmiany w Związku Radzieckim. Asa nazywa Beethovena XX wieku. Człowiek otrzymał Nagrodę Stalina. Negatywne komentarze na temat genialnego kompozytora Siergiej Rachmaninow, który powiedział: „Każdy z artystów zostały zapomniane, było tylko Szostakowicz”. Symphony 7 „Leningrad”, opowieść o stworzeniu, które jest godne pogardy, podbił serca milionów.

Muzyka z serca

Tragiczne wydarzenia z dźwiękiem w muzyce. Autor chciał pokazać cały ból, który nie jest tylko dla wojny i totalitarnego reżimu. Kochał swój naród, ale gardzili tym organ, który reguluje go. Jego celem było przekazanie uczucia milionów ludzi radzieckich. Mistrz cierpiał wraz z miastem i mieszkańcami i chroni notatki ściennych. Złość, miłość, cierpienie, zawarte w takich dziełach jak Szostakowicza VII Symfonii. Historia okładkach w pierwszych miesiącach wojny i początek blokady.

Sam motyw – wielka walka między dobrem a złem, spokoju i niewolnictwa. Jeśli zamkniesz oczy i grać melodię, można usłyszeć niebo jest pełen samolotów wroga, jak rodzimych jęki ziemi od brudne buty najeźdźców jak płacz matki, która towarzyszy jej syna na śmierć.

Symbolem wolności stał się „sławny Leningradka” – tak to się nazywa poeta Anna Achmatowa. Z jednej strony ściany były wrogami, niesprawiedliwości, z drugiej – sztuki, Szostakowicz, Symfonia 7. Historia skrócie odzwierciedla pierwszą fazę wojny i roli sztuki w walce o wolność!