299 Shares 9956 views

Nikołaj Gogol "Taras Bulba": analiza. „Taras Bulba”: podsumowanie głównych bohaterów

W tym artykule, będzie uważana za jedną z najbardziej znanych opowiadań Gogola. Przeprowadzimy analizę. „Taras Bulba” – dzieło znane każdemu z moich czasów szkolnych. Nie jest zaskakujące, że nadal jest bardzo popularny – w historia dotknęła wiele ważnych pytań, które pozostają istotne w każdej chwili. Ponownie czytając rozdział „Taras Bulba”, za każdym razem odkryć coś nowego. Podstawowe idee tego kawałka, porozmawiamy. Charakterystyka głównych bohaterów jest również w naszej analizie.

„Taras Bulba”: historia powstania

Nikolai, kończąc swoją pracę na „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka” ustawiony na cykl opowiadań zatytułowanych „Mirgorod”, składający się z dwóch części. „Taras Bulba” i „Old Właściciele gruntów świata” – prace, które są zawarte w pierwszej części tej książki. Obie części zostały opublikowane po raz pierwszy na początku 1835

cechy rodzajowe

W swoim gatunku, „Taras Bulba” – powieść historyczna. Jest godne uwagi dla jego kontrapunkt, fakt, że istnieje wiele podmiotów. Pomimo dużej liczby znaków, w centrum narracji jest wciąż los Tarasa Bulby, pułkownik kozacki i jego dwaj synowie. Cechą charakterystyczną każdej z nich znajduje się w naszej analizie.

„Taras Bulba” – historia, interesujące nie tylko z punktu widzenia bohaterów, ale również pod względem fabuły. Zapewnić zarys tego, co jest zaangażowany w pracę.

Prace plot

Pojawienie się w domu rodzinnym byłych seminarzystów – powikłanie historii. Oczywiście Taras bada szkolenia wojskowego swoich synów. Dla niego ważne jest, aby były one prawdziwymi wojownikami i dobre Kozacy. Dla matki najważniejsze jej dzieci szczęśliwe i zdrowe. Natychmiast po przybyciu Tarasa zdecyduje się pójść do Zaporoża z synami. On chce, żeby zostać zerwane tutaj umysł. Według niego, Zaporoże Sech – to prawdziwa szkoła dla Kozaka. Stąd, synowie Tarasa Bulby zaangażowany w sprawy wojskowe, ale ich życie jest głównie odbywają się w święta i ucztowanie.

Kulminacją opowieści – scena oblężenia miasta Dubno. Jest w tym odcinku jest sprawdzana wartość świat z głównych bohaterów utworu. Dzielnie walcząc Taras Bulba Ostap i Andrij. Obaj synowie Kozak zachowywać się bezpiecznie. Jednak Ostap z zimną krwią, a jego brat przeżywa muzykę kul. Ponadto Andrzej zgadza się pomóc jego ukochanego Polkę, która jest zdradą. Oblężenie Dubnie zakończone klęskę Kozaków. Taras miażdży jego najmłodszy syn popełnił zdradę. Co uzupełnia historia Gogol? Tarasa Bulby, głównym produktem bohater traci zawadiacki Kozak. On umiera. To oddzielenie historii.

Patriot entuzjazm produkt

Oczywiście, wielki patriotyczny zapał oznaczone iloczyn „Taras Bulba”. Temat ten biegnie przez całą historię. Pozytywna zdrowy start, integralność i talent, szerokość natury – wszystko to autor widzi w ludziach, to wszystko przejawia się w jego heroicznej przeszłości. „Taras Bulba” – historia, w której Gogol mówi nam o tym, jak naród ukraiński zmagał się z polskiej szlachty. Patriotyczny patos jesteśmy zainteresowani w produkcie jest określana przez szeroki obraz walki. Autor wykazał więzi przyjaźni, które wiążą ukraińskich i rosyjskich narody w historycznym losem. Nie przypadkowo Gogol wspomina Kozaków „Power Rosyjskiej”. Jest to dla niego – to pochodziło z różnych rosyjskich księstw, to uciekł niewolników od mistrzów, którzy przybyli razem do walki o niepodległość.

Obraz Taras Bulba

Taras Bulba – główny bohater produktu. To nie jest umownie heroiczny obraz. Ta postać nieodłącznym specyficznych cech historycznych. Nikolai prawdą przedstawia obraz Kozak tych trudnych lat. Tylko w rzadkich odstępach spokoju, może on wrócić do spokojnego życia z rodziną. Cała reszta Taras Bulba – wojownika, który poświęcił swoje życie służbie ojczyzny.

Postać ta nie jest specyficzna wahaniom. Taras zawsze widzi cel. Uważa on, że jest to jego obowiązkiem – nienaganna służba dla ojczyzny. To właśnie z tego źródła jego odwagi i lęku. Taras Bulba charakteryzuje się bezpośredniością „grubej charakteru”, który sprzeciwia się pracy zniewieściałość szlachty polskiej i Kozaków, aby dowiedzieć się od swojego nałogu.

Główną cechą w obrazie Tarasa

Główną cechą w obrazie Taras Bulba – bezinteresowny patriotyzm. Cała jego siła fizyczna i psychiczna są kompatybilne z tym uczuciem. Po długiej rozłąki z jego synów, podczas pierwszych minut spotkania, spotyka ich nie objąć i cechy bojowe wyzwanie.

Ciężkie czas, w którym żył Taras, dyktować zasady. Mężczyźni mieli być nieustraszeni bojownicy. Taras Bulba i nie mogę się doczekać, aby pochwalić się swoimi synami na Sicz. Więc on wysyła je do obozu wojskowego, nie dając trochę chłonąć dom.

Ostatnie minuty życia Tarasa

Charakteryzując Taras Bulba, Nikolai podkreślić, że tylko w trudnych czasach może być tak bezinteresowna i uparty wojownikiem. Prawdziwa miłość do swego ludu pełne heroizmu i ostatnich chwilach życia Tarasa Bulby. On nie myśli o tym, co się dzieje na śmierć w męczarniach, nie czuje ból w nogach pali. Ten Kozak stara się uratować ich koledzy, którzy byli w tarapatach. Taras pomaga im uciec, ponieważ nadzieje, że będą one nadal przyczynę, dla której dał mu życie.

Synowie Taras Bulba

Miłość ojczyzny, wierność swoim osobistym Tarasa znacznie wyższej czułości i pokrewieństwa. Z powodu tej tragedii, która dotknęła jego rodzinę, staje się jeszcze gorsza. Pułkownik miał dwóch synów. Najstarszy z nich został nazwany Ostap, a młodszy – Andrew. Najstarszy syn Gogol bohaterów nadaje cechy, jak również inne Kozaków. Ale Andre historia człowieka, który pojawia się cienka widzi piękno w życiu i potrafi to docenić. Młodszy syn Tarasa zachęcany polskiego Pannochka, powodując uciekł do wroga. Tym samym Andrij zdradził ojca i ojczyznę i towarzyszy. Bulba niezależnie wykonuje syna, który zmienił ludzi.

Obraz Ostap

Jako Ostap autor przedstawił następcę działalności ojca. Jego syn Tarasa jest słusznie dumny. Dla niego, jak dla wielu innych kozackiego ojczyzny – najcenniejszą rzeczą w życiu. Dla jej bohatera opowiadania „Taras Bulba” Ostap gotowe do zamieszkania najstraszniejsze męki, a nawet zaakceptować śmierć. Był torturowany był scena egzekucji nie tracić odwagi. On rozumie, że nie umrze na próżno.

praca wojskowa – najważniejszą rzeczą do zrobienia, aby Ostap. W sensie duchowym ten bohater kilka prymitywny, bo nie był zainteresowany niczym innym dyscypliny wojskowej. Jednak Ostap patriotyzm, wierność przysiędze i jego towarzysze zmuszeni czytelnikowi go podziwiać.

Charakterystyka Andria

Wyruszył na drogę zdrady Andrzeja nie stała się obrońcą ojczyzny. Wraz z wrogiem, zaczął zabijać swoich byłych towarzyszy i przyjaciół. Marzycielski, wzniosłe i romantyczny bohater obca rzeczywistość, która go, szorstkie maniery i życie otacza Zaporożu sech. Andrei widzi dobrze karmione i beztroski śpiących Kozaków i głodujących ludzi. A obraz świata w jego umyśle zmieniło. Bohater nie może dowiedzieć się o swoich doświadczeniach. Dla niego najwyższą wartością staje się miłością. To było dla niej postanowił zdradzić swoich towarzyszy.

Jaki jest stosunek autora do bohatera? Żałował śmierci Andria, który umiał czuć głęboko i subtelnie i walcz dzielnie. Gogol wykrzykuje: „I zabił Kozaka …”. Pomimo faktu, że Nikolai rysuje bohaterów sich z podziwem, nie czujemy bezpośredniego potępienia Andria. Można powiedzieć, że stanowisko autora jest niejednoznaczna.

Ostap i Andrij – dwa sposoby

W opowiadaniu „Taras Bulba”, znaki te reprezentują dwa możliwe sposoby, w których ludzie mogą przejść. Pierwszy sposób – nieśmiertelność szczęścia swego ludu, drugi – niesławnego śmierci, zdradzie i bezcześcić imienia którego potomkowie gdyby pamiętam wstyd i nienawiść.

Obraz natury

Oczywiście, z punktu widzenia bohaterów, bardzo interesującą historię „Taras Bulba”. Przedstawione w nim bohaterów, autor nie powiodło się. Ale Gogol w swojej pracy mówi nie tylko o dzielnych i silnych wojowników. Fabuła przedstawia kompleksowy obraz bujnej natury Ukrainie. W rozległych stepów rosną tak oddany i kochający wolność ludzi. I ten piękny świat dorosną chronić.

Który uzupełnia naszą analizę. „Taras Bulba”, zgodnie z Bielińskiego, – epicki, który został napisany szerokie i odważne szczotki. A. P. Chehov Nikolai nazywany „królem stepach”. C nie zgodzić.