89 Shares 3603 views

Kwiat Kaczeńce: szeroki zakres zastosowań

nagietek roślina otrzymała popularnie znane jako „pazur” z powodu osobliwego kształtu nasion, które wyglądają jak szpony zwierząt. Wielu ludzi w ogrodzie rośnie kwiat. Kaczeńce są bardzo popularne, są one uprawiane w dużych ilościach, ponieważ są nie tylko piękne, ale także bardzo przydatne. Mogą być używane, aby przyciągnąć znaczną liczbę owadów dla lepszego zapylania innych przydatnych roślin. Przyciąga uwagę tych paskudnych szkodników, takich jak mszyce, te kwiaty przejmie „poważny cios” i pozwoli zaoszczędzić na ogród i rośliny ogrodnicze.

Rosnące w jego ogrodzie nagietka, może być bardzo skutecznie wypłukać nicieni i innych szkodników zdezorientować stara się znaleźć dla siebie do jedzenia. Flower rozpowszechnia silny specyficzny aromat, chroniąc w ten sposób wiele upraw warzywnych. Ale nie bądź niekontrolowanego sadzenie kwiatów gwoździa (ilustracja po lewej) we wszystkich obszarach ogrodu. Ważne jest, aby pamiętać, że to, oprócz korzyści, jest również w stanie spowodować uszkodzenie: hamują wzrost melona, arbuza i kukurydzy. Wszelkie ogrodnicy mogą rosnąć piękny i pachnący łatwo kwiat. Marigold nie jest szczególnie wybredny. Najlepiej jest wybrać dla swojej ziemi leczniczej odmiana rośliny. Odmiany mogą być bardziej kapryśny, kapryśny i wymagający.

Calendula jest dość zamarzaniu roślin, jak bronić się przed ewentualnymi skutkami środowiskowymi. Temperaturę -5 ° C – maksymalnej, która może wytrzymać ten kwiat. Gwoździe więc trzeba sadzić jesienią. Pojawiły się na powierzchni gleby kapusty zwykle rozcieńczania na lepszy rozwój. Szczególną przeszkodą do prawidłowego wzrostu może tworzyć wszelkiego rodzaju chwastów, które muszą być regularnie usuwane. W przypadku suszy wody je koniecznie, w przeciwnym razie roślina może umrzeć. Nawóz ten może być stosowany jako kompost lub innych przydatnych związków. Aby Calendula miłe dla oka jak najwięcej, wskazane jest dodatkowe nasiona roślin późną wiosną i wczesnym latem. Zapobiegając nasion wyrównującego sposób wyrywanie kwiaty, może przyczynić się do wydłużenia okresu rozkwitu.

Podczas kwitnienia, trzeba zbierać i suszyć kwiat. Nagietek będą szczególnie użyteczne w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. Zaleca się przechowywać je w postaci suchej w wentylowanym pomieszczeniu. Na jesieni niezbędny do „allow” kilka rośliny dojrzewają w końcu – nasiona zostaną wykorzystane do następnego siewu. W procesie siebie namnażania nasion roślin są rozpraszane przez wiatr w bezpośrednim zasięgu z grządek, które mogą być wykrywane w sprężyny pierwszych pędów.

Zaskakujące kwiaty nagietka (Calendula) posiadają unikalne cechy. Suszonych kwiatów można zdezynfekowanym pomieszczeniu. Warzenia i je jeść, jak herbata, można zapobiec poważnej i wszechobecnej choroby. Takie rośliny są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu: kosmetologii, dermatologii, gotowanie, perfum i farmaceutyków.