90 Shares 1654 views

Co to jest dodatek do paszy?

Przez wiele wieków ludzie poszukiwali wysokiej jakości mięsa i produktów pochodnych bydła z powodu wypasu zwierząt i przygotowania do zimy duży zapas żywności. Jednak dzięki postępowi technologicznemu istnieją różne dodatki paszowe, które umożliwiają zwierzętom wszystkie niezbędne dla zdrowia zwierząt z witamin i mikroelementów. Dlatego każdy pastuch który wyhodowania KRG na skalę przemysłową, są zainteresowani w kwestii jakiego rodzaju dodatków w żywności jest lepszy w użyciu.

informacje ogólne

Różne prestiżowych instytucji spędził wiele badań w dziedzinie hodowli zwierząt i opracowała system prawidłowego żywienia i dawki pokarmowej dla różnych ras bydła zawierających odpowiednią ilość składników odżywczych. Aby uzyskać wysokiej jakości mięsa i mleka zwierząt codziennie powinno być coraz wszystkie witaminy i drożdże.

Jakie witaminy są niezbędne do bydła?

Dzienna dieta bydła muszą być wyważone i pełne. Dlatego, aby użyć dodatków paszowych dla zwierząt gospodarskich jest bardzo ważne. Przynęty te muszą zawierać następujące witaminy i składniki:

  1. Wapń, fosfor i witaminy D: bez tych substancji zwierzęta są bardzo nieśmiały i utratę apetytu, co prowadzi do utraty zębów, utraty masy i znaczące obniżenie jakości mięsa.
  2. Sól. Na jej niedobór u zwierząt mogą pojawić akobaltoz i krowy zaczynają dać mniej mleka i schudnąć.
  3. Suplement diety musi również zawierać miedź. Gdy jest niewystarczająca zdrowy umaszczenie jest stracone, zmniejszając zdolność reprodukcyjną i paraliż może również wystąpić.
  4. Mangan, kobalt i witaminy A. Jeśli zwierzę nie dostaje się codziennie z żywnością te substancje, może to doprowadzić do nieprawidłowego działania układu trawiennego i powodują wyczerpanie.
  5. Cynk i jod. Z braku tych elementów bardzo silnie spadających rentowności, a także zwierzęta są mniej prawdopodobne, aby zajść w ciążę.
  6. Witamina E. Jednym z najważniejszych witamin, bez których bydło często stają się anemiczne i istnieje bardzo silna utrata masy ciała.

Nowoczesna produkcja dodatków paszowych przeznaczonych do zapewnienia, że w ich składzie miał wszystkie niezbędne składniki budulcowe, że krowa powinna odbierać codziennie.

Kilka słów o właściwej diecie

Obecnie jest to niemożliwe, aby dokonać właściwego odżywiania dla KRG bez używania różnych dodatków. W cieplejszych miesiącach, zwierzęta mogą paść się na łąkach, gdzie dostać się na dużą trawie substancji odżywczych, ale co w okresie zimowym, kiedy możliwość wypasu fizycznie nieobecny? W tym przypadku, pomoże rozwiązać problem specjalnych pasz i dodatków paszowych. Bez nich, aby zapewnić zwierzętom odpowiedniej diety będzie trudne i kosztowne.

Dlatego każda osoba, która zajmuje się uprawą i hodowlą KRG musi ściśle monitorować to, co zwierzęta jedzą. Na przykład, na okres jednego roku każda krowa powinna otrzymać tylko jedną sól około 26 kilogramów. Nie mniej ważne jest to białko, które w swoim składzie są bardzo podobne do białek zwierzęcych i jest niezbędna do rozwoju tkanki mięśniowej. Białko zawarte w drożdżach paszy, więc muszą być zawarte w codziennej diecie zwierząt.

Dodatki do pasz dla zwierząt korzystne trawienie u bydła i dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i substancji. Jednak jest to również bardzo ważne i bezpieczeństwo pasz i dodatków paszowych, więc nie ścigać cenę i kupić zbyt tanią paszę, ponieważ mogą one nie przynieść tylko korzyści, jak wiele szkód.

odmiany dodatki

Te dni, istnieje kilka różnych rodzajów dodatków w żywieniu zwierząt. W ich wybór należy kierować się według wieku i wagi żywej bydła. kompleksy witaminowe są wykonane w postaci olejów i koncentratów. Jednak, gdy warto zauważyć, że prawo zabrania, aby dodać wszystkie dodatki do paszy i dać swoje zwierzęta za posiłek.

Animal wcześniej nie muszą się przygotować na zmianę diety, więc karmić dodatek może być stosowany bezpośrednio. Gotowa mieszanka paszowa zawiera zintegrowany już w swoim składzie wszystkie niezbędne witaminy i minerały, co eliminuje potrzebę pasterzy, aby wybrać swój własny właściwą dietę. Tak więc, w naszych czasach nie ma już do czynienia z zamówieniami pożywienia dla bydła w okresie zimowym, ale można po prostu kupić gotowe potrawy. Należy jednak pamiętać, że wiele dodatków są przeznaczone dla konkretnej rasy zwierzęcia. O tym, jak wybrać odpowiedni dodatek dla bydła, zostaną omówione dalej.

Dodatki dla byków rozpłodowych

Jeśli dieta byków rozpłodowych nie zawiera niezbędne aminokwasy i składniki odżywcze, a jego zdolność do impregnacji krów jest o wiele gorzej, a przywrócenie zajmie co najmniej dwa miesiące. Dodatkowo, nadmiar magnezu w paszy i białka może prowadzić do otyłości Buli. Jest zatem bardzo ważne, aby zapewnić prawidłowe odżywianie się do zwierzęcia, które powinny być zaangażowane w profesjonalistów redakcyjnymi.

Warto zauważyć, że proces karmienia nie mogą być traktowane gwałtownie. Zwierzę musi otrzymać wszystkie niezbędne substancje poprzez spożywanie żywności, co przychodzi z pomocą dodatków paszowych dla zwierząt.

Suplementy dla ciężarnych krów i jałówek

Kilka tygodni przed wprowadzeniem dodatków do diety krów musi uzyskać dietę wysoko wapnia, cukier, tłuszcze zwierzęce, magnezu, a jeszcze ogromny listę innych makrokomórek. Wszystkie te składniki odżywcze może dostarczyć krowy łąkowa, ale co zrobić w zimie, gdy podstawowa dieta składa się z kiszonki zwierząt lub słomy?

W tym przypadku rozwiązać problem dobrego odżywiania pomoże zrównoważyć dodatku paszowego, które można kupić w różnych sklepach w przystępnej cenie.

Produkcja nowoczesnych dodatków

Pierwszy suplement paszy dla zwierząt pojawiły się w ZSRR, podobnie jak inny kanał i bentonit. Ich wejście w codziennej diecie zwierząt pozwoliły znacznie zwiększyć plony, przyspieszenie kolekcję żywej wagi i poprawa zdolności rozrodcze. Dodatki te są podane do krów raz dziennie z ziarna. Jednak pomimo faktu, że takie karmienie nie wymaga specjalnych nakładów finansowych, jednak jest to moralnie i przestarzałe technologicznie. Nowoczesne dodatek do żywności wytwarzane i podlega optymalnej proporcji wszystkich niezbędnych witamin, minerałów, drożdży paszowy wytrącania i inne pochodne produktów otrzymanych w trakcie różnych reakcjach chemicznych. Takie dodatki są bardzo uniwersalne i umożliwiają zastosowanie ich do dostarczania różnych ras bydła.

wniosek

Dodatek paszowy nie tylko zwiększa ilość mleczności i jakość mięsa, ale ma również korzystny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego i daje dobry stan zdrowia zwierząt. W związku z tym nowoczesne dodatki złożone są integralną częścią diety krów. Co najważniejsze, nie trzeba zapisać na paszę ze względu na jego jakość zależy od ogólnego stanu zwierzęcia.